Liberec – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Přerov 0:1 (kon.)
Plzeň – Hvězda Praha 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Tábor 6:1 (kon.) | Třinec – Poruba 2:3 (kon.)
Zlín – HK MD Šumperk 2:3 (kon.) | Sparta – Kladno 9:5 (kon.) | Slavia – Chomutov 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 6:3 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:3 (po pr.) | K. Vary – HC Litvínov 9:1 (kon.)
konec
Mountfield HK
6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Hockey Club Tábor
Čtvrtek 15.09.2022, 17:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed
Partner:
   
  To je pro tento zápas ode mě všechno, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (20:02:14)
   
  Hradečtí dorostenci byli skoro po celý zápas lepší a aktivnější než hosté z Tábora, vytvářeli si spousty šancí, které se jim na rozdíl od některých přípravných zápasů dařilo proměňovat. Ani hosté nepodali špatný výkon, akorát se nechávali často vylučovat a nabídli tak domácím spoustu příležitostí ke skórování. Zatímco Táborští svoje šance nedokázali přeměnit v gól, Samuel Meišner předvedl spolehlivý výkon. Dorostenci Mountfieldu HK tedy zvítězili v prvním zápase ostré sezony v rámci extraligy dorostenců nad Táborem 6:1.
   
  Konec zápasu.
   
  59:21
  Hradec stráví konec utkání v přesilovce, Lvi mají téměř dvojnásobnou početní převahu.
   
  57:47
  Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
  Eremiáš – 2 min., sevření puku rukou.
   
  57:00
  Táborští vyrazili do přečíslení 2 na 1, jejich přihrávku však kvalitně vystihl Oliver Forejtek a zmařil tak tuto zajímavou příležitost hostí.
   
  56:26
  Na výlet od modré čáry se vydal Josef Janeček, jeho individuální akce zakončena bekhendovým pokusem však gólem neskončila.
   
  55:54
  Lvi kombinují v početní převaze v soupeřově útočném pásmu, Filip Samek našel Patrika Hendrycha, který však byl rychle dostoupen obranou Tábora.
   
  54:37
  Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
  Pěček – 2 min., podrážení.
   
  53:50
  Marek Eremiáš se hezky prokličkoval hradeckou obranou, zkoušel to z otočky, pro Hradec se však nejednalo o výrazné nebezpečí.
   
  53:35
  Hezkou individuální akcí se prezentoval Matěj Voděracký, následně předložil kotouč Filipu Frolíkovi, jenž si však na Šrámka nepřišel.
   
  50:51
  Vyloučení v týmu Mountfield HK:
  Jón – 2 min., hákování.
   
  49:03
  Hradec právě vstřelil branku!
  Máme tu další branku! Obránce Filip Samek vystřelil, obránce Tábora mu do jeho pokus vložil hůl, a tak změnil směr střely, která nakonec zapadla za záda brankáře – 6:1. Asistence: Jakub Aschenbrenner, Tadeáš Burda.
   
  48:29
  Dominik Pavlík se krásně proháčkoval obranou soupeře, dostal se až před Šrámka, ten si však poradil skvělým zákrokem proti střele hradecké dvacítky.
   
  47:53
  Od modré čáry vypálil Štěpán Černý, Ondřej Šrámek jeho pokus schoval ve své výstroji.
   
  47:27
  Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
  Jirášek – 2 min., podrážení.
   
  44:42
  Tábor právě vstřelil branku!
  Tak se přece jenom dočkali i hosté! Petr Pospíchal našel před brankou volného Romana Mohylu, který se zblízka prosadil a snižuje tak skóre zápasu na 1:5 z pohledu hostí. Asistence: Petr Pospíchal, Martin Pěček.
   
  41:23
  Hradec právě vstřelil branku!
  Lvi přidávají další branku! Tobiáš Vítek skvěle vybojoval puk na modré čáře, ujel na branku Šrámka, ale místo střely zvolil zadovku na dobře postaveného TADEÁŠE BURDU, který se nemýlil, poslal puk do šibenice branky Táboru, krásná souhra v podání Hradce – 5:0. Asistence: Tobiáš Vítek.
   
  40:20
  Hned z úvodu třetiny se do pásma soupeře probojovali Hradečtí, k výraznějšímu ohrožení branky se však nedostali.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Šimon Zemánek

  Branky a nahrávky: 1. V. Aschenbrenner (Pavlík, Mráz), 19. Pavlík (Jón, Černý), 20. V. Aschenbrenner (Jón, Černý), 32. Voděracký (Páleník, Frolík), 42. Burda (Vítek), 50. Samek (J. Aschenbrenner, Burda) – 45. Mohyla (P. Pospíchal, Pěček)


  Mountfield HK: Meišner (Petřík) – Janeček, Černý, Samek (A), Mráz (A), J. Aschenbrenner, Forejtek – Pavlík, Páleník, Hendrych, V. Aschenbrenner, Jón (C), Vítek, Voděracký, Burda, Frolík, Brzák.
  Trenér: Václav Pánek

  Hockey Club Tábor: Šrámek (Wajtr) – Jaroš, Bačo, Pěček, Céza, Jirášek, Štastný, Kratochvíl – Eremiáš, Mohyla, Bouška (A), P. Pospíchal (C), Lang, J. Pospíchal, Křepelka, Vlček, Slabý, Suchan (A).
  Trenér: Arpád Györi

  Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Hofman
  www.ibrshop.com