konec
HC Oceláři Třinec
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 24.09.2022, 13:00 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Přibližně přes sto diváků sledovalo v sobotním odpoledni ve Werk Aréně jednoznačný průběh moravskoslezského derby mezi domácími Oceláři a hostujícími Vítkovicemi. Třinečtí rozhodli o osudu utkání už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

  Z této nálože se už hosté v dalším průběhu hry nedokázali oklepat. Oceláři si tak zapisují druhou výhru v řadě a cenné tři body do tabulky.

  Přejeme hezký zbytek dne! (15:02:20)
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  V samotném závěru ještě jedna šance domácího týmu. Slibnou příležitost ale přerušuje závěrečná siréna.
   
  58:42
  Oceláři evidentně nemají dost a stále zaměstnávají hostujícího brankáře. Ten musel taď dvakrát v krátkém sledu přerušit hru.
   
  57:45
  Bekhendem zkoušel navýšit skóre Marcel Mikula, ale neuspěl.
   
  56:01
  O osudu utkání je rozhodnuto, což jde vidět i na ledě. Hosté už na útočnou snahu zcela rezignovali.
   
  53:52
  Třinec právě vstřelil branku!
  Využita přesilovka! Domácí si dlouho v útočném pásmu vyměňovali puk, až to vzal na sebe obránce Aleš Zelinski. Přesnou střelou na vyrážečku Viléma nachytal.
   
  53:02
  První přesilovka v utkání pro domácí tým.
   
  51:29
  Teď se hraje opět nahoru – dolu. Prvně to zkoušel hostující Žídek, následně se v zajímavé příležitosti objevil třinecký Pohludka.
   
  50:31
  Po delší době taky šance domácích, Vilém však pátý kotouč za svá zadá zatím nepustil.
   
  Hostující Matěj Žídek to teď zkoušel přes střed kluziště individuálně, ale narazil na připravenou obranu. Pár vteřin na to odhazují vítkovičtí kotouč na zakázané uvolnění.
   
  46:53
  Už to vypadlo, jakoby se hosté s osudem dnešního utkání smířili. Vzápětí se do slibné příležitosti mezi kruhy dostal vítkovický Fojtík, ale nezakončil přesně.
   
  46:06
  Vítkovický gólman Vilém schovává puk po střele domácích hráčů do lapačky a po delší době přerušuje hru.
   
  44:38
  Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení, ale taky bez větší příležitosti z obou stran. Současné tempo hry bez přerušení hraje jednoznačně do karet domácím.
   
  42:27
  Hned dvakrát do vítkovičtí zkoušeli od modré čáry, ale brankář Mitola byl v obou případech pozorný.
   
  41:40
  Do první větší šance ve třetí části hry se dostával hostující Jiří Douda, ale třinecká obrana jeho střelu zneškodnila.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Hokejisté Vítkovic se sice herně na začátku druhé třetiny zvedli, ale ze svého tlaku nedokázali skórovat. Naopak to byli domácí, kteří díky přesnému zásahu teprve patnáctiletého Michala Rybnikára zvýšili na současných 4:0 pro Oceláře.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Rostislav Niedoba

  Branky a nahrávky: 9. Urbánek (Sikora), 11. Solowski (Byrtus, Urbánek), 14. Byrtus (Sajdok), 26. Rybnikár (Pohludka, Blaha), 54. Zelinski (Pohludka, Rybnikár)


  HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Zelinski, Holub – Blaha, Hebar, Granečný, Mikula, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka, Švančara Sikora, Barna
  Trenér: Marek Malík

  HC Vítkovice Ridera: Vilém (Vávra) – Richards, Glos Vincent, Fojtík M., Man, Kisza, Čuba, Glos Vítězslav – Hanák, Nazda, Douda, Žídek, Matějka, Saxa, Fojtík V., Fasner, Muroň, Hofman
  Trenér: Darek Stránský

  Rozhodčí: Konvička – Peluha, Karpál