Kometa Brno – Poruba 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
Chomutov – Kladno 2:8 (kon.) | Slavia – Hvězda Praha 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 1:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:3 (kon.) | Motor ČB – Tábor 6:1 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:7 (kon.) | Přerov – HK MD Šumperk 5:3 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC RT TORAX Poruba
Čtvrtek 29.09.2022, 15:00 • Winning Group Arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Kometa ve třetí třetině dokonala obrat a na domácím ledě porazila Porubu výsledkem 3:1. Na domácí stranu překlopil vedení v 47. minutě bekhendovou střelu Matěj Pavlík, náskok pojistil v 58. minutě skrytou střelou obránce Marek Vyhlídal. Svěřenci kouče Moskala se díky vítězství vrací do hry o přední příčky, Poruba utrpěla první porážku v sezóně. (17:06:47)
   
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Poruba nakonec získala útočné pásmo a Samuel Sobol okamžitě vystartoval na střídačku. Výsledkem tlaku hostů nebylo snížení, nýbrž krátce trvající bitka mezi Mitrem a Koidou. Oba hráči inkasovali 2+2 minuty za hrubost.
   
  59:06
  Probíhá poslední minuta třetí třetiny a trenér Poruby David Moravec nedostává prostor k odvolání brankáře. Kometa hraje velmi zodpovědně.
   
  58:47
  Napodobit Vyhlídala chtěl Patrik Antony. brněnský obránce ovšem napálil prvního blokujícího protihráče.
   
  58:26
  Sebastian Mitro vykličkoval mezi dvěma protihráči a od modré čáry nahodil do lapačky Sobola, jenž byl nucen přerušit hru.
   
  57:31
  Kometa právě vstřelila branku!
  S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Po buly v útočném pásmu vypálil od modré čáry MAREK VYHLÍDAL. Samuel Sobol přes chumel hráčů před sebou nic neviděl, puk spatřil až v síti. Asistence: David Štulo.
   
  57:20
  S pokusem z levého kruhu si Samuel Sobol věděl rady. O dorážku se ještě snažil Samuel Šichtař, ale brankář puk přikryl dříve.
   
  57:02
  Domácí hokejisté se sami připravili o útočné pásmo. Na vině je postavení mimo hru, po němž ještě došlo k menší potyčce.
   
  56:48
  Početní převaha Poruby je u konce. Marion Bortoli se okamžitě zapojuje do hry s cílem pomoci spoluhráčům dostat se z pod tlaku.
   
  56:20
  Hostující gólman Samuel Sobol reagoval pozdě a volný puk nepřikryl lapačkou. Naštěstí pro něj hrací předmět odpálil do bezpečí Mykyta Bodnar.
   
  55:55
  Jízdou po levém mantinelu získal útočné pásmo Dominik Halačka. Posléze volil pas před bránu, odkud Mihal Červenka zakončoval těsně vedle pravé tyče.
   
  55:26
  Za brněnskou obranou číhal Olesij Jevtěchov, těžké zpracování ve vzduchu ale nezvládl a tak hraje domácí gólman Martin Fajmon.
   
  54:41
  Honu za vyrovnáním Porubě komplikuje Mario Bortoli. U mantinelu totiž nedovoleně poslal na hrazení protihráče, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
   
  54:27
  David Štulo přejel červenou čáru, nahodil za bránu soupeře a odjel vystřídat. Přesně tohle momentálně Kometě stačí.
   
  54:06
  Domácí se ubránili tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hosté začínají získávat herně navrch, nechtějí připustit první porážku v sezoně.
   
  53:49
  Hosté opět zkusili štěstí po pravé straně. Z kruhu střílel Stasjuk, ani on nedokázal dopravit puk až k Martinu Fajmonovi.
   
  53:00
  Hra už pokračuje v pěti na obou stranách. Po návratu Pavlíčka měli hosté krátkou přesilovou hru, tu však využít nedokázali.
   
  52:47
  Do pravého kruhu dostal pobídku Mykyta Bodnar. Vypálil forhendem po rychlém zpracování, trefil jenom obránce před sebou.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 33. Červenka (TS), 47. Pavlík (Röss, Zduba), 58. Vyhlídal (Štulo) – 15. Vehovský (Jevtěchov)


  HC Kometa Brno: Fajmon (Matoušek) – Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček (A) – Zduba, Šebela, Volf, Halačka (A), Červenka (C), Kubín, Pavlík, Brabenec, Štulo, Šichtař, Röss.
  Trenér: Marek Moskal

  HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Turoň) – Bortoli, Jeřábek (A), Gebauer, Pavlíček, Bodnar, Stasjuk – Koida, Veselý, Skorochod, Zachariasz, Hansel (A), P. Sobol (C), Vehovský, Jevtěchov, Hlaváč, Indrst, Korpas.
  Trenér: David Moravec

  Rozhodčí: Held – Čelechovský, Smetková