Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Mountfield HK
Sobota 22.10.2022, 13:45 • Zimní stadion Kotlina • Extraliga dorostu • Skupina Střed
Partner:
   
  Ve třetí třetině už bylo rozhodnuto, domácí neměli síly na to, aby se pokusili nepříznivému výsledku vzdorovat. Naopak hosté si vytvořili ještě několik šancí a jednu z nich také proměnili. Z Kotliny si tak odváží tři body po jednoznačném vítězství. (15:45:23)
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  V samotném závěru se ještě dostali hosté do přečíslení dvou na jednoho, které zakončil z pravé strany Dominik Pavlík, David Račan ale jeho zakončení dokázal zastavit ramenem.
   
  57:51
  Hradec právě vstřelil branku!
  A ještě jeden zásah Hradce Králové. JAKUB JÓN dostal přihrávku před brankoviště, odkud prostřelil domácího brankáře kolem tyče. Asistence: Štěpán Černý, Jakub Aschenbrenner.
   
  57:35
  Dominik Pavlík prosvištěl po levém křídle a vystřelil zápěstím, jeho rána mířila ale příliš vysoko.
   
  56:20
  Filip Samek se proháčkoval až před brankoviště, kde byl úplně sám. Poslal domácího brankáře k ledu, pak už ale nestačil puk zasunout kolem tyče do brány, i když tam místo bylo.
   
  52:48
  Hosté se řítili do přečíslen dvou na jednoho. První přihrávku Lukáš Kachlíř zastavil, přesto se puk vrátil k Jakubu Jónovi. Jeho střelu z pravého kruhu pak David Račan zastavil.
   
  50:05
  Petr Hospodka zakončil po objetí hostující brány, Vojtěch Petřík se ovšem přesunul včas. Štěpán Adamec mu teď možná vyčítá, že nezvedl hlavu, protože on byl mezi kruhy úplně sám.
   
  48:34
  Hosté dlouho motali soupeře v jeho pásmu, nevytěžili z toho ale žádnou střelu na bránu. Pak se dopředu dostali domácí. Tadeáš Koubek se pokusil a efektní zakončení mezi nohama, hostující brankář ale jeho střelu vyrazil pravým betonem.
   
  46:57
  Jakub Aschenbrenner jen tak tak udržel puk na modré čáře v útočném pásmu, hosté jsou ale stejně vykázáni ven. Provinili se postavením točícího hráče v brankovišti.
   
  46:12
  Hosté v plném počtu.
   
  45:31
  Patrik Mrtka vyslal další střelu, tentokrát od modré čáry u pravého mantinelu. Spoluhráči se ještě snažili jeho střelu tečovat, to se jim ale nepodařilo.
   
  44:56
  Patrik Mrtka vyslal střelu z vrcholku levého kruhu, hostující brankář jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
   
  44:12
  Vyloučení v týmu Mountfield HK:
  J. Aschenbrenner – 2 min., nedovolené bránění.
   
  44:00
  Hosté v plném počtu.
   
  43:45
  Hosté se brání úspěšně. Teď už soupeře nepouštějí přes vlastní modrou čáru.
   
  43:06
  Hradec Králové už se brání ve čtyřech. Domácí během dvojnásobné početní převahy vyslali jen jednu střelu na bránu.
   
  42:34
  Tadeáš Koubek se s Patrikem Mrtkou dvakrát překřížili na modré čáře, nakonec vystřelil havlíčkobrodský obránce. Vojtěch Petřík měl ale dobrý výhled a puk chytil do náruče.
   
  42:00
  Vyloučení v týmu Mountfield HK:
  Samek – 2 min., krosček.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 35. Nový (Koubek) – 13. V. Aschenbrenner (Jón, Pavlík), 22. Páleník (Vítek, Černý), 32. V. Aschenbrenner, 37. J. Aschenbrenner (V. Aschenbrenner), 39. Hendrych (Jón, V. Aschenbrenner), 58. Jón (Černý, J. Aschenbrenner)


  BK Havlíčkův Brod: Kamenický (41. Račan) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam, Ondruš, Teml, Danyljuk – Křížek, Koubek, Nový (A) – Dvořák, Frühbauer, Kozlík – Kraučuk, Adamec, Suchý – Hospodka
  Trenér: Duben

  Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Mráz (A), Samek (A), Burda, Janeček, Černý, J. Aschenbrenner, Forejtek – Pavlík, Hendrych, Voděracký, V. Aschenbrenner, Jón, Vítek, Bolehovský, Páleník
  Trenér: Dvořák

  Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Šesták
  www.ibrshop.com