Poruba 2011 – Přerov 2:1 (po pr.) | Slavia – Litoměřice 7:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Sokolov 3:1 (kon.) | Pardubice B – Prostějov 4:1 (kon.) | Šumperk – Jihlava 1:2 (kon.)
po prodl.
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 19.12.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 30. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z RT TORAX ARENY je to pro dnešní večer již vše.
  Děkuji za pozornost, přeji nejen příjemný zbytek večera, ale hlavně krásné pohodové klidné a radostné SVÁTKY VÁNOČNÍ a 27.12. se těším opět na počtenou. (20:11:18)
   
  Přerov dlouho držel puk na holích, kolikrát si vyjel z útočné třetiny, aby nabral potřebnou rychlost do další akce, ale nakonec se podařilo domácímu týmu ukončit utkání ještě v prodloužení. Rychlá protiakce zakončená přesnou nahrávkou na volného Romana Pšurného přináší druhý bod na konto HC RT TORAX Poruba 2011.
  Jen málo scházelo, aby zápas dospěl k nájezdům.
   
  Konec zápasu.
  64:26 Roman PŠURNÝ - 2:1
   
  64:26
  Poruba právě vstřelila branku!
  Domácí odvrátili útočný výpad a Krenželok se rozjel po levém křídle. ROMAN PŠURNÝ si najel hodně mimo brankoviště, a když získal prudkou, ale přesnou nahrávku křížem pásma, nezaváhal a poslal puk pod horní tyč. Postava neměl šanci ani kdyby se včas přesunul. Asistence: Tomáš Šoustal a Daniel Krenželok.
   
  63:58
  Další pokus hostů je zmařen těsně před mezikružím.
   
  63:32
  Střela Černého je porubským gólmanem vyražena na levou stranu, kde není nikdo v modrožlutém drese.
   
  63:15
  Přerušení zařídil střelou Doležal.
   
  62:02
  Černý se snažil dostat puk do brankoviště, narazil ale na Lemckeho. Hru otáčí Pšurný.
   
  61:47
  Hrdinka hledal cestu k porubské bráně ale zamotal se u své modré. Vachovec se připletl k mantinelu a získal pro tým cenný čas.
   
  61:24
  Hosté v plném počtu.
   
  60:12
  Šlahař s Krenželokem a Vachovcem kombinují podél modré čáry. Krisl cloní šoustala před brankou a Černý kontroluje druhou stranu.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Domácí si za bojovnost a velkou urputnost i snahu zasloužili vyrovnání. Z nepřehledné situace v brankovišti vytěžil gól Tomáš Šoustal a protože se v závěrečných minutách základní hrací doby nepodařilo ani jednomu týmu získat vedení na svou stranu, šance na to měly, čeká nás prodloužení. Přerov jej bude dohrávat v oslabení ještě 1:24.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:40
  Porubané se neudrželi v pásmu, na kotouči ovšem ano. Při dalším vniknutí do třetiny střílí Šoustal a do střely vkládá hůl Černý, ten tak letí do hlediště.
   
  59:24
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Rok Macuh – 2 min., hákování v útočné třetině, když se dostával před porubskou bránu.
   
  59:20
  Adámek s Doležalem byli ve výtečné pozici strhnout vedení na svou stranu. proti byl Dolejš a jeho betony, k tomu pomoc Urbance, když skákavý puk odvezl ze třetiny. Ne ale daleko.
   
  58:31
  Berisha se prosmýkl kolem levého mantinelu a cloněn protihráčem nahodil z úhlu do brankoviště. Puk projel hráčům pod bruslemi a Šoustal bráněn nedokázal včas reagovat.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 48. Šoustal (Vachovec, Lemcke), 65. Pšurný (Šoustal, Krenželok) – 22. Březina (F. Dvořák)


  HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Lemcke, Krenželok, Mlčák, A. Sedlák, Hlaváč – Šlahař, Pšurný (A), Karafiát – Gřeš, Vachovec (A), Häring – Brodek, Šoustal, Berisha – Hrníčko, Střondala, Christov.
  Trenér: Jiří Režnar

  HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl (C), Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Adámek.
  Trenér: Robert Svoboda

  Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal