Mountfield HK – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:7 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 0:0 (odl.)
Olomouc – K. Vary 0:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Jihlava 3:0 (kon.)
konec
Mountfield HK
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 13.12.2022, 13:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL extraliga juniorů • 31. kolo
Partner:
   
  Pro Hradec důležité tři body, které mu pomohou v boji o záchranu. Ve třetí třetině odehrál zodpovědný výkon a nepustil Kometu k ničemu vážnějšímu, naopak ještě přidal pátou branku z hole Petra Moravce, který v čase 57:18 navyšoval na 5:1. Domácí tak ukázali, že teď prožívají velmi podařené období a navýšili náskok na poslední Olomouc už na devět bodů.

  Z mé strany je to dnes vše, hezký zbytek dne! (15:19:12)
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  A bude ještě jedno vyloučení, které však na zápase už nic nezmění. Unikajícího Šantoru stáhl k ledu Matěj Novotný (MHK) a inkasuje dvojku za držení.
   
  59:46
  Ještě ano. Ivo Sedláček (KOM) jde potřetí na trestnou, tentokrát za faul kolenem.
   
  59:35
  Hradec navíc má signalizovanou výhodu, otázka, zda k udělení trestu navíc dojde.
   
  58:56
  Domácí nepolevují a dohrávají utkání v naprosté pohodě. Moravec táhl situaci 2 na 1, kterou z levého kruhu zakončoval, Kavan si zakončení na betony pohlídal.
   
  57:16
  Hradec právě vstřelil branku!
  V oslabení navíc domácí definitivně pečetí tři body! Havlíček vyslal přímočarým nahozením dopředu PETRA MORAVCE, který si kotouč dojel sice až mezi kruhy, na Kavana i tak vyzrál. Zvolil zakončení podobně jako Lukáš Král a do prostoru mezi beton a lapačku rozhoduje o tomhle utkání – 5:1! Asistence: Matěj Havlíček.
   
  56:58
  Ani tentokrát se to Brňanům nepovedlo. Král zachytil nahrávku mezi kruhy a vyhodil až na druhou stranu.
   
  56:22
  Rakus si stáhl puk na pravém křídle a z kruhu pálil, Kasal vyrazil před sebe, kde byl připraven Hrbek. Jeho vyhození pomohlo domácím prostřídat.
   
  55:49
  Hosté vyhráli buly a kombinují. Poprvé to šlo na zakončení pro Fajmona, podruhé na Sedláčka z mezikruží. Ani jeden ale neprostřelil bloky.
   
  55:30
  Poslední možnost pro Kometu, jak to ještě zkusit celé uhrát. Šimon Táborský (MHK) dostává za krosček dvě minuty a trenér Moskal si bere oddechový čas.
   
  55:03
  Hradec už byl v plném počtu a čelil velkému závaru před Kasalovou brankou, aktivní Zembol ale nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru!
   
  54:47
  Kometa má krátkou přesilovku 5 na 4, aktuálně bude trvat jenom devět sekund.
   
  54:25
  Leden čekal na Zembolovu přihrávku podél modré a získal ji. Následně se snažil tlačit do úniku, avšak bezúspěšně, proto hra zůstala jenom ve středním pásmu.
   
  53:51
  Přestože drží kotouč hosté, ohrozit Kasala pořádně nedokáží. Střely mají sice razanci, jenže míří doprostřed a domácímu gólmanovi to nedělá problém.
   
  52:56
  Hru v početní výhodě si užili Hradečtí jenom 14 sekund. Matěj Havlíček (MHK) jde ven za nedovolené bránění a hrát se tak bude 4 na 4.
   
  52:42
  Tímhle vyloučením pravděpodobně hosté přicházejí i o ty poslední naděje. Ivo Sedláček (KOM) dohrál Havlíčka v útočném pásmu a dostává dvojku za nedovolené bránění.
   
  51:50
  V dalším přerušení hry opět hostující hráči trochu zajeli do Kasala a vznikla tak logicky další strkanice, ta ale měla jepičí život.
   
  51:17
  Němec nedosáhl na přihrávku do středního pásma, proto musel rychle couvat a čelit situaci 2 na 2. Tu i poté zachránil, Klímovu přihrávku mezi kruhy srazil bruslí mimo.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky: 8. Klíma (Pavlík), 11. Táborský (Hora, Giesl), 23. Giesl, 36. Král (Hora, Havlíček), 58. Moravec (Havlíček) – 17. Fajmon (Zembol)


  Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Havlíček (C), Hušek, Hrbek, Pavič, Pelda, Táborský, Žaba – Novotný, Leden, Král, Klíma, Giesl, Moravec, Vencl, Beneš, Hora, Pavlík
  Trenér: Jiří Janoušek ml.

  HC Kometa Brno: Kavan (Maleček) – Fajmon (A), Svoboda, Bůžek, Eich, Němec (A), Ulbricht, Řehák (C) – Sedláček, Nesvadba, Bárta, Masař, Cakl, Rakus, Bělohlav, Zembol, Boltvan, Otava, Horváth, Šantora
  Trenér: Marek Moskal

  Rozhodčí: Pilný, Bernat – Hájková, Jiruška
  www.ibrshop.com