Kolín – Vienna Capitals 1:3 (kon.) | Motor ČB – Black Wings Linz 6:4 (kon.)
konec
Motor České Budějovice
6:4 (2:1, 2:3, 2:0)
EHC Black Wings Linz
Neděle 21.08.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Českobudějovičtí hokejisté se nakonec radují z výhry v dalším z přípravných zápasů. Po třetí třetině, ve které vstřelili dvě branky, tak po dvou neúspěších v přípravě berou výhru. (19:39:23)
   
  Konec zápasu.
   
  59:44
  Jakub Valský se dostal ke kotouči v obranném pásmu a přerušil tlak hostů. Zkusil zacílit na odkrytou branku, jenže brankovou konstrukci netrefil.
   
  59:30
  Brian Lebler se dostal s kotoučem na holi po pravém křídle do pásma a Motor se tak bude ještě bránit.
   
  58:46
  Českobudějovičtí hokejisté vybojovali kotouč a zavezli jej do pásma. Chlubna pak zkoušel ještě napadat, ovšem Linec puk vybojoval do svého držení a míří před Hrachovinu.
   
  58:40
  Honeckl po buly zamířil na střídačku, hra se ale přemístila opět do středního pásma i hned tak zamířil zpět.
   
  58:40
  A tentokrát hru do středního pásma přesune postavení mimo hru hostujícího celku.
   
  58:22
  Hra se přesouvá do středního pásma na kruh uprostřed. Honeckl se mezitím vrací do branky, Linec je tak opět v pěti.
   
  57:51
  Milan Gulaš nebyl vůbec daleko od hattricku! Gulašův pokus letěl z prostoru mezi kruhy do odkryté branky, ale jeden z hostujících obránců obětavě kotouči v cestě zabránil.
   
  57:15
  Rakušané kombinují v útočném pásmu. Dlouho hledali prostor ke střele od modré, která nakonec trefila clonícího hráče.
   
  57:04
  Jakub Valský byl ve velkém střeleckém úhlu, přesto na něj zývala odkrytá branka. Valského pokus nakonec končí mimo. Hostující celek si může oddychnout.
   
  56:39
  Domácí se dostali ke kotouči a vyhazovali přes všechny čáry. Navíc šikovně tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Odkrytou branku kotouč netrefil.
   
  56:22
  Hostující celek se udržel hned po buly v pásmu a může začít závěrečný tlak se šesti hráči v poli.
   
  56:14
  Thomas Horeckl zůstává na střídačce svého týmu. Linec to zkouší v šesti.
   
  56:01
  Oddychový čas si vyžádala hostující střídačka.
  55:29 Stuart PERCY - 6:4
   
  55:29
  České Budějovice právě vstřelily branku! Motor právě udělal výrazný krok k výhře v dnešním přípravném utkání. STUART PERCY ujel soupeřově obraně. Jeho únik pak na obránce zkušeně zakončil. Asistence: Lukáš Pech.
   
  54:46
  Zdeněk Doležal opět nebyl vůbec daleko od branky. Motor si vytvořil dobrý tlak v pásmu. Doležal pak stál před brankou, kdy zkoušel procpat přihrávku zpoza branky za Honecklova záda. Bohužel pro něj neúspěšně.
   
  52:26
  Jan Štencel pálil hned dvakrát od modré čáry. Jeho pokus nebyl vůbec špatný a brankář rakouského celku s ním měl pořádné problémy. Obrana Lince si nakonec ale poradila.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 6. Valský (Šenkeřík, Štencel), 18. Gulaš (Pech, Percy), 37. Gulaš (Štencel, Percy), 39. Dzierkals (Percy), 46. Strnad (Hovorka), 56. Percy (Pech) – 5. Stuart (Mitsch), 23. Kristler (Sticha), 28. Amant (Haga), 33. Gaffal (Stuart)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Doudera, Percy, Bindulis, Šenkeřík, Štencel, Hovorka, Kachyňa – Přikryl, Pech, Gulaš (C), Dzierkalis, Vopelka, Doležal, Strnad, Hanzl, Valský, Chlubna
  Trenér: Modrý

  EHC Black Wings Linz: Honeckl (Tirronen) – Bartley, Kubeš, Roe, Schumnig, Sollinger, Kragl, Wolf – Schentzer, Lebler (C), Haga, Sticha, Bruckner, St. Amant, Romig, Stuart, Gaffal, Mitsch, Bretschneider, Rappold, Kristler.
  Trenér: Lukas

  Rozhodčí: Horák, Jaroš – Zíka, Šimánek