Davos – Sparta 2:6 (kon.) | Mountfield HK – HC Slovan 4:2 (kon.) | Třinec – Ukrajina 3:6 (kon.)
Salzburg – Vítkovice 5:6 (po pr.) | K. Vary – HS Riga 3:2 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Ukrajina
Neděle 07.08.2022, 10:30President Cup
Partner:
   
  Ukrajinská reprezentace do 17 let vítězí v zápase o bronz zcela zaslouženě. Žlutomodrá reprezentace byla po většinu zápasu lepším celkem, vytvořila si více gólových příležitostí a také je dokázala proměnit. Výsledkem toho je konečný stav 6:3, na kterém se dvěma góly podílel Gavril Simčuk. (12:54:25)
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Ještě jedno vhazování před ukrajinskou brankou, ale o vítězi zápasu je rozhodnuto.
  58:49 Danyil ŠULHA - 3:6
   
  58:49
  Ukrajina právě vstřelila branku!
  Po Pohludkově přihrávce upadl na modré čáře jeho spoluhráč a nabídl Ukrajincům únik na prázdnou branku, který musel proměnit v šestý gól DANYIL ŠULHA!
   
  58:12
  Další Pohludkova rána z první, puk opět nabral směr daleko od brány.
   
  58:04
  Oddechový čas pro ukrajinský tým.
   
  58:04
  Třinečtí posílili přesilovku o jednoho muže navíc, ale ani následný tlak před brankou nevedl ke gólu. Barna a poté Švančara se snažili dorazit puk do branky, ale neúspěšně.
   
  57:29
  Pohludka střílel z pravé strany z voleje, ale netrefil branku.
   
  57:06
  Trenér Malík si vzal oddechový čas.
   
  57:06
  Koida nabídl soupeři přesilovku po faulu v útočném pásmu. Ukrajinský hráč podrazil třineckého a čeká ho dvouminutová doba na trestné lavici.
   
  56:49
  Nepříliš prudká střela Hebara z levého kruhu nemohla ohrozit brankáře Semekhu.
   
  55:44
  Nahození Barny od levého mantinelu chytil do lapačky brankář Semekha.
   
  55:02
  Milota musel dvakrát na led, v obou případech proti střele Safronova. Ukrajinský útočník to nejdřív zkoušel z pravého kruhu po ledě, poté vsadil na střelu do horní poloviny branky, ale ani v jednom případě nebyl úspěšný.
   
  53:18
  Třinečtí uzamkli soupeře, Dravecký našel přihrávkou od mantinelu v levém kruhu zcela volného Švančaru, který vystřelil z první na branku, ale gólman Semekha puk vyrazil vedle branky!
   
  51:45
  Simčuk měl rychlost, objel z levé strany třineckou branku a z pravého kruhu vystřelil, avšak minul nejen branku, ale také brankáře Milotu.
  49:56 Bohdan TRUŠČENKO - 3:5
   
  49:56
  Ukrajina právě vstřelila branku!
  Ukrajinci využili přesilovou hru! Koida objel branku, vystřelil z mezikruží, brankář Milota puk vyrazil pouze do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval BOHDAN TRUŠČENKO, který dorazil puk za brankovou čáru! Asistence: Rodion Koida.
   
  49:17
  Nagnijejev nezpracoval přihrávku Bodnara od modré čáry a puku se zmocnili domácí hokejisté.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 10. Weiss (Dravecký), 39. Barna (Sajdok, Rybnikár), 45. Rybnikár (Pohludka, Barna) – 24. Simčuk (Kulikov), 24. Simčuk (Rosstalnyj), 28. Tuchyn (Lapko), 40. Vystavkin (Truščenko), 50. Truščenko (Koida), 59. Šulha


  HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Rybnikár, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Sajdok.
  Trenér: Malík.

  Ukrajina: Semehka (Berežnycky) – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkač, Udovenko, Rosstalnyj – Simčuk, Šulha, Safronov, Nagnijejev, Šarec, Babuškin, Jevtjechov, Skorochod, Vystavkin, Koida, Kulikov.
  Trenér: Bobkin.