Švýcarsko – Izrael 4:0 (kon.) | Česko – Kanada 4:2 (kon.) | Slovensko – Švýcarsko 14:1 (kon.)

44:39
    Ještě poslední zákrok Philipa proti Weismannově střele.

43:00
    Začaly poslední dvě minuty tohoto zápasu.

40:53
    Poslední pě minut se nepřerušovalo, Švýcaři vymýšlí všelijaké kombinace a dnešní zápas si užívají.

39:46
    Hraje se bez šancí stále v obranném pásmu Izraele, na nějaké brankové hody to již nevypadá.

36:03
    Chyba ve švýcarské kombinaci nabídla příležitost Jacovi Sakranovi, jeho skákavá střela z pravého kruhu však mířila mimo.

34:25
    Švýcaři jsou v pěti a mohou se opět směle vrhnout na útočení.

33:51
    V početní výhodě jsme zatím viděli pouze dva ofsajdy Izraele.

32:25
    Přesilovka pro Izrael. Švýcaři jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Trest odpyká Teigha Meier.

30:18
    Poslední patnáctiminutovka Izraele na turnaji se nám rozběhla, u míčku Švýcaři.

30:01

Nyní již byly oba celky píšťalkou vyhnáni a může pokračovat zápasové trápení. Myslím si, že kdyby vyplnili hrací čas třetí třetiny nějakými podobnými aktivitami, bylo by to mnohem výhodnější.

Nevídané věci se dějí nyní o přestávce. Hráči obou týmů hrají uprostřed hrací plochy dohromady bago, další dva švýcarští hráči si střílejí na izraelského gólmana. Panuje zde pohodová atmosféra, jako zápas Mistrovství světa to rozhodně nevypadá.

Švýcaři své vedení ještě navýšili a mají zápas pod kontrolou. Čeká nás ještě patnáct minut utrpení. Doufejme, že ještě uvidíme alespoň několik hokejbalových momentů.

30:00

29:15
    Izraelci nyní ukázali, že si s ničím moc hlavu nelámou. Jsou uzamčeni v pásmu a stejně se dva hráči rozhodnou jít střídat. Je vidět, že Izrael opravdu nepatří mezi hokejbalové země.

28:29
    Hraje se bez jediného vyloučení, bez větších soubojů Zdá se, že obě mužsva čekají na konec zápasu, který ještě tak rychle nepřijde.

26:57
    Druhý zákrok brankáře Borna v zápase, střelu od modré čáry vylsla Michael Mychasjak.

25:33
    Chodící hokejbal pokračuje . Švýcaři se dostali do útočného pásma a kombinují po celé jeho šíři.

23:05
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    V nulovém tempu přidávají švýcarští hráči čtvrtou branku! Opět se o to postaral Romer, jenž obešel dva protihráče, předloužil balónek GERONINU WEISMANNOVI a ten vyšperkoval celou akci bekhendovou kličkou - 4:0! Asistence: Vincent Romer.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 1. Brequet (Romer), 7. Romer, 8. Hurlimann, 24. Weismann (Romer)

Švýcarsko: Born (Brodard) - Allemann, Bohneblust, Bongni, Brequet, Gomcaules, Hasherr, Huber, Hurlimann, Kneubuhl, Krahenbuhl, Kutschera, Meier, Müller T., Müller Y., Niederhauser, Romer, Simic, Utiger, Weismann, Zehnder, Zümbühl, Zwyssig
    Izrael: Philip - Mychasjak, Peretz, Dawud, Haj, Peretz, Kirsanov, Kahiri, Dobrovolskij, Englander, Mizrahi, Paskal, Sakran, Frenkel