Slavia – Havlíčkův Brod 2:1 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vsetín 1:2 (0:1 po s.n.) | Písek – Kladno 4:3 (po pr.)
Přerov – Havířov 6:2 (kon.)
konec
HC ZUBR Přerov
6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
AZ Havířov
Neděle 27.11.2022, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Liga juniorů • 18. kolo
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek neděle. (19:17:22)
   
  Zápas je u konce. Ve třetí třetině padly dvě branky na obou stranách. Za hosty nejprve u bližší tyče snížil lídr jejich bodování Jakub Plevka, Zubři pak odpověděli zásluhou Jana Billy, který využil čtvrtou přesilovku domácího týmu v zápase. V 52. minutě se v početní převaze radovali také hráči Havířova, Žurkovo zaváhání totiž potrestal Adam Kreutz. Konečné skóre stanovil v čase 53:29 nejproduktivnější hráč Hanáků Matěj Halík, který při nájezdu na brankáře zvolil zakončení do levé šibenice. Přerov tak porazil Havířov 6:2 a ukončil mu sérii bez porážky. Úspěšná šňůra AZetu trvala celkem pět duelů. MEO naopak vyrovnalo listopadovou bilanci na tři výhry a tři porážky.
   
  Konec zápasu.
   
  59:31
  Lysoněk si najel na hranici levého kruhu, odtud ale zakončil vedle vzdálenější tyče havířovské branky.
   
  59:13
  Hosté hrají v plném počtu.
   
  58:32
  Táhlou střelu Nesvadby od modré čáry Maňásek betonem vyrazil do rohu obranného pásma Havířova. Zanedlouho si poradil také s pokusem Šilhavého z levé strany, i když se před ním nacházelo hned několik hráčů z obou týmů.
   
  58:11
  Přerovskou kombinaci zakončil střelou z levého kruhu Šilhavý. Maňásek se stihl přesunout a kotouč zastavil vkleče na hrudi.
   
  58:01
  Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:13
  Vyloučení v týmu AZ Havířov:
  Lajoš – 2 min., sekání.
   
  55:51
  Velká šance na straně hostů. Kolat se tentokrát ocitl tváří v tvář Žurkovi, najetý ale zakončil pouze do klečícího přerovského brankáře. Ten tak udržel čtyřgólové vedení svého celku.
   
  55:15
  Po přihrávce od levého mantinelu vystřelil z mezikruží Kolat, levou tyč přerovské branky nicméně minul.
   
  55:04
  Hra je nyní v podání obou týmů vcelku rozháraná. Přerov nakonec poslal puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Žurka.
   
  53:29
  Přerov právě vstřelil branku!
  Zubři si znovu berou zpět čtyřgólový náskok. Billa dlouhým pasem za obranu přesně našel MATĚJE HALÍKA, který jel sám na Maňáska a zakončil do levého horního rohu havířovské branky. Asistence: Jan Billa a Jaroslav Pekr.
   
  51:52
  Havířov právě vstřelil branku!
  Také Slezané využívají v tomto utkání přesilovou hru. Druhý gól jim daroval přerovský brankář Žurek, jehož špatnou rozehrávku potrestal zakončením do prázdné brány ADAM KREUTZ. Asistence: Olaf Wlodara.
   
  50:56
  Havířov sice v přesilovce zavezl puk do útočného pásma, pak už ale poněkolikáté v zápase ztroskotal na tom, že obránce nedokázal zachytit přihrávku na modrou čáru.
   
  49:55
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Lysoněk – 2 min., krosček.
   
  48:27
  Přerov právě vstřelil branku!
  Hanákům dnes přesilovky jdou, v gól proměňují už čtvrtou hru pěti proti čtyřem. Halík poslal kotouč k modré čáře JANU BILLOVI a rakouský bek ve službách Zubrů tvrdým příklepem propálil všechno, co mu stálo v cestě. Včetně Maňáska. Asistence: Matěj Halík.
   
  47:44
  Vyloučení v týmu AZ Havířov:
  Makovec – 2 min., hákování.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 2. Buršík (Štíbr, Koblížek), 15. Pekr (Halík, Kuchta), 34. Koblížek (Nesvadba, Lysoněk), 40. Hanák (Kolařík, Mašek), 49. Billa (Halík), 54. Halík (Billa, Pekr) – 45. Plevka (Urbančík, Siekierka), 52. Kreutz (Wlodara)


  HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Billa (A), Harásek, Nesvadba (C), Pekr, Veselý, Koblížek, Brázda – Šilhavý, Lysoněk, Buršík, Halík, Kolařík, Hlůšek, Hyža, Štíbr (A), Kuchta, Mašek, Hanák
  Trenér: Pavel Neuman

  AZ Havířov: Maňásek (Michalik) – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Makovec (A), Mikula, Ungr, Lajoš, Middleton, Siekierka, Kolat, Jelének, Pohl, Plevka
  Trenér: Jan Křivohlávek

  Rozhodčí: Šico – Jurčík, Šobáň

  Diváci: 145