Tisková konference českého paralympijského týmu (kon.)
konec
Tisková konference českého paralympijského týmu

Úterý 21.08.2012, 14:00Tiskové konference
   
  Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (14:47:38)
   
  Tisková konference končí s přáním mnoha úspěchů pro českou výpravu.
   
  Jednatel společnosti Premier Sports Luboš Koželuh: "Paralympici letos za podpory Alpine Pro a ČOV mají stejné obečení i nástupní kolekci jako olympionici, včetně holinek."
   
  D. Drahonínský: "Zaberem, vyhrajem a budem v televizi."
   
  Lukostřelec David Drahonínský, který se tiskové konference oficiálně neúčastní: "Já si užiju chladného počasí, ale především oproti Pekingu tam diváci přijdou, protože chtějí, a ne protože musí."
   
  Dotaz na londýnské prostředí, počasí, specifika prostředí...
   
  J. Bažant: "Česká televize vyšle do Londýna štáb, bohužel kvůli nedostatku financí jen jeden. Budeme připravovat zpravodajství pro Branky, body, vteřiny a pokud čas dovolí, také materiály do každodenního hodinového sestřihu."
   
  A. Erlebachová: "Co se celkového počtu sportovců týká, je to spojené s celkovým stylem života. Zatímco kdysi byl pro většinu dětí tělocvik nejoblíbenější předmět, nyní je to téměř nejméně oblíbený."
   
  A. Erlebachová: "Bylo to velmi složité, osobně jsem nechápala, proč intelektuálně handicapovaným nebyla umožněna 12 let účast. Nyní musí sportovci projít řadou testů."
   
  Dotaz na znovuzačlenění intelektuálně handicapovaných sportovců, kteří nebyli připuštěni na hry od aféry v Sydney 2000, kde se za handicapovaného vydával španělský novinář.
   
  J. Křeček: "Jsme rádi, pokud dostáváme stejný objem financí rok od roku. Pokud se podíváme na ostatní země kolem nás v žebříčku národů, ty strmě rostou."
   
  Otázka na finanční podporu paralympijského sportu v ČR...
   
  J. Křeček: "Kvalifikační podmínky splnilo více sportovců, než jsme od Mezinárodního paralympijského výboru dostali míst pro hry."
   
  J. Křeček: "Jsou země, které dokáží vytvořit společenskou poptávku po sportu a investují do něj obrovské prostředky, jako například Čína. My jsme rádi, že držíme svoji kvalitu, proto se možná propadáme medailovým pořadím. U nás drží úroveň především nadšení jednotlivců."
   
  J. Křeček: "Asi to není otázka jen na mě. Svět se řítí dopředu obrovským tempem, my jsme rádi, že udržíme naši kvalitu ve vybraných sportech. Nemáme podmínky pro to, abychom se dále rozvíjeli."
   
  Otázka: "Jak bude těžké obhájit 16. místo v žebříčku národů?"
   
  J. Bouška: "Londýnský velodrom má předepsané rozměry, je dlouhý 250 metrů, tady v Česku je kratší. Není tak klopený. Chceme si to užít, bude velká konkurence, uvidíme jak nám to půjde."
   
  J. Bouška: "Jdeme bojovat o finále, uvidíme, jak nám to všem půjde přímo na místě v olympijském velodromu, který je specifický a u nás ho nemáme."
   
  J. Povýšil: "Bude to těžké, všichni ostatní hodně makají. S tátou jsem se dohodl, že si to tam pojedu především užít."
   
  M. Sidková: "Ráda bych, abychom s holkama v družstvu zapracovali na zisku medaile. Měli jsme i psychologickou přípravu, dala jsem do toho všechno."

  Lukáš Peroutka