Plzeň – Zlín 2:5 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
PSG Berani Zlín
Pátek 19.04.2013, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Generali play off Tipsport extraligy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Přeji hezký večer z plzeňské ČEZ Arény, těšme se na opravdový vrchol extraligové sezony v neděli 21. dubna 2013 ze Zimního stadionu Luďka Čajky. (20:08:41)
   
  60:00
  Konec zápasu. Zlín jasně prokázal, že venku se mu v letošním ročníku Tipsport extraligy, zejména v play off České pojišťovny, velice daří. Plzeň sice vedla po Strakově trefě, hosté však dokázali zápas otočit a získat na svou stranu. Nejlepší hráči: Martin Straka – Petr Zámorský.
   
  59:57
  ČEZ Aréna vestoje tleská oběma týmům.
   
  59:44
  Zlín právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto! Extraligové finále se dočká rozuzlení v sedmém zápase na Zimním stadionu Luďka Čajky, neboť RADIM TESAŘÍK získal puk a poslal jej do odkryté branky.
   
  59:38
  Kapšařík vyhrál buly a Slovák střílí do připraveného Sedláčka.
   
  59:30
  Zlín vyhodil, Plzeň se hned vrací do útočného pásma.
   
  59:14
  Zlínský kouč Vlach si bere oddechový čas.
   
  59:14
  Puk je hned před bránou, kde dochází ke strkanicím, hlavně mezi Václavem Pletkou a Tomášem Linhartem. Oba dostanou dvouminutové tresty, zlínský bek shodil rukavice, dostane navíc deset minut.
   
  59:08
  Domácí vyhráli buly.
   
  59:08
  Pozor! Petr Zámorský vyhodil puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry. Takže domácí budou hrát v šesti proti čtyřem.
   
  58:50
  Petr Čajánek vyhodil z pásma a osvobozuje hosty.
   
  58:30
  Plzeň kombinuje ve zlínském pásmu.
   
  58:03
  Plzeň hraje bez brankáře!
   
  58:02
  Plzeň má buly v útoku a Milan Razým si bere oddechový čas.
   
  58:00
  Dvě minuty do konce. Třetí třetiny, nebo celého utkání?
   
  57:48
  Kovář se Strakou už už unikali do polootevřené obrany Zlína, čároví rozhodčí je však zastavují – pískají ofsajd, i když nesprávně, protože přechod do pásma byl v pořádku.
   
  57:20
  Plzeň drží kotouč a snaží se zavézt jej do pásma.
   
  56:48
  Zlín právě vstřelil branku!
  Martin Straka zaváhal s přihrávkou, puk získal PETR HOLÍK a parádně vymíchal Mazance a vrátil Zlínu dvoubrankový náskok. Bez asistence.

  Jan Hrabal

  Branky a nahrávky: 11. Straka (Johnson, Kovář), 57. Kratěna (Vlasák, Kašpařík) – 21. Ondráček (Řezníček), 21. Köhler (Leška, Hamrlík), 44. Kostourek (Okál, Köhler), 57. Holík, 60. Tesařík


  HC Škoda Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík – Johnson, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – Balej, T. Sýkora, Pletka – Dvořák, Lev, Vampola – od 36. navíc Petruška. Trenéři: Milan Razým, Michal Straka a Rudolf Pejchar.
  PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Melenovský, Holík, Fořt – Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.

  Rozhodčí: Minář (ČR), Baluška (SR) – Barvíř, Blümel (oba ČR)

  Diváci: 8236 (vyprodáno)