1:2
4:6
6:2
3:6
Karolína Plíšková zahájila obhajobu titulu v Eastbourne vítězstvím nad zkušenou ruskou tenistkou Anastasií Pavljučenkovovou, kterou porazila po setech 6:4, 2:6 a 6:3. Vzájemná bilance tak zůstává jednoznačná, když rodačka z Loun vyhrála všech šest vzájemných zápasů, přestože ji ruská tenistka poprvé vzala set.
0:2
5:7
3:6
Je konec! Aleksandra Krunićová zvládla papírovou roli favorita tohoto utkání a zcela zasloužení vítězí. Andrea Sestini Hlaváčková nehrála zrovna nejlépe, jasně o tom hovoří počet nevynucených chyb, kterých bylo zkrátka hodně. Krunićová se tedy probojovala do dalšího kola, česká hráčka se s tureckým turnajem loučí.
1:2
5:7
6:3
3:6
Kristýna Plíšková nepotvrdila v prvním kole turnaje v Eastbourne roli favoritky, když prohrála ve třech setech s tenistkou až z konce druhé stovky světového žebříčku Harriet Dartovou.

První sada byla velmi vyrovnaná, až do stavu 5:5 nebyl k vidění ani jeden brejk. Ten přišel velmi rychle poté, Harriet Dartová odskočila a při vlastním servisu dokráčela k zisku prvního setu. To druhé dějství bylo v režii české hráčky. Ta získala brzký brejk, vedla 3:0 a i přes komplikace, odvrácení hned čtyř brejkbolů získala druhý set.

Po druhém setu se netradičně musely hráčky přesunout na jiný kurt a tam se zápas dohrál. Změna místa utkání prospěla více domácí tenistce, která získala jediný brejk třetí sady a postoupila senzačně do druhého kola.

Ve třetím kole narazí Harriet Dartová na Anastasiji Sevastovovou z Lotyšska.
ATP Antalya (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
7:65
Jiří Veselý zvládl závěry obou dvou dramatických setů, během nichž musel odvracet několik brejkbolů soupeře, kritické situace ale ustál, když první set vyhrál po brejku a potvrzeném servisu, zatímco druhý po úspěšné zkrácené hře. Jiří Veselý vyhrál 6:4 a 7:6.