2:1
6:74
6:3
6:3
Ashleigh Bartyová si zahraje grandslamové finále! V dnešním duelu dokázala otočit nepříznivý stav na svou stranu a ukončila tak cestu supertalentované Anisimovové ve třech setech 6:7, 6:3 a 6:3!

Zápas nabídl hned několik obrovských zvratů! Ashleigh Bartyová vedla v úvodním setu již 5:0 a 40:15, následně ale zcela zkolabovala a nechala si první sadu proklouznout mezi prsty v tiebreaku. Ve druhé sadě naopak v prvních třech gemech nevyhrála jediný fiftýn, následně ale získala dalších šest her na svou stranu a srovnala stav zápasu na 1:1. Také rozhodující set rozehrála o něco lépe sedmnáctiletá Američanka. Vedení 2:1 ale nedokázala potvrdit při svém servisu, následně přišla i o další gem při vlastním podání a najednou prohrávala 2:5. Tři mečboly na returnu ještě Bartyová neproměnila, ani další dva při vlastním podání, ale na šestý pokus se už mohla radovat z postupu do vysněného finále!

O grandslamový triumf se Ashleigh Bartyová střetne s další velmi mladou tenistkou Markétou Vondroušovou!