1:2
3:6
6:3
2:6
Petra Kvitová poprvé od říjnového Roland Garros uhrála na turnaji dvě kola a postupuje do semifinále, kde ji může čekat v atraktivním českém souboji Karolína Plíšková, pokud zvládne svůj opdolední duel.
Souboj s Kontaveitovou začala česká žebříčková dvojka úspěšně, rychle odskočila na 5:1 a i po ztrátě podání dokázala zvítězit 6:3. Postupně obě hráčky začaly na servisu ztrácet jistotu, Kvitová vyhrála pouze jedno z následujících šesti podání a druhou sadu stejným poměrem ztratila. Kontaveitové ovšem odešlo podání úplně, v závěru zápasu ho prohrála pětkrát za sebou a i když se občas dokázala dostat s pomocí skvělého forhendu k rebrejkům, ovládla rozhodující set Kvitová poměrně hladce 6:2.
2:0
6:3
6:1
Tento duel nakonec trval necelou hodinu! Karolína Plíšková sice dobře vstoupila do zápasu, jenomže poté se jí hra začala značně rozpadat. Američanka se navíc dostala k brejkbolu, načež první sadu odservírovala do vítězného konce. Karolína Plíšková velice dobře vstoupila do druhé sady, přičemž hned v prvním gemu vzala soupeřce podání. To bylo ale ze strany české hráčky naprosto vše, Američanka si poté připsala šest gemů v řadě, což stačilo k pohodlnému vítězství poměrem 6:1. Karolína Plíšková tak dnes nepodala vůbec dobrý výkon a s turnajem se loučí ve čtvrtfinále.
Challenger Nur-Sultan 2 (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
1:6
Tomáš Macháč překvapivě hladce poráží vítěze předchozího nur-sultanského challengeru a osmifinalistu nedávného Australian Open!
Český tenista předváděl od začátku do konce nebojácný výkon, soupeře zasypával prudkými údery a celý zápas tahal za delší konec. V prvním setu sice dvakrát vrátil Američanovi brejk, za stavu 5:3 sadu nedopodával, ale následně ji třetím prolomeným podáním ukončil na 6:4. Druhý set už byl jasnou záležitostí pro Macháče, který dokázal v kritických chvílích zabrat a otočit sérií vítězných míčů jednou z 0:40 a poté z 15:40, zatímco sám sebral McDonaldovi servis dvakrát.
Ve čtvrtfinále narazí Tomáš Macháč na nasazenou jedničku turnaje a 78. hráče světa, Jihokorejce Kwon Sun-wu.
Challenger Petrohrad (Krytý tvrdý povrch)