0:3
4:6
3:6
3:6
Diego Schwartzman dnes potvrdil svoju kvalitu a napriek všetkej snahe Alexa Molčana bol jednoducho argentínsky tenista v každom sete vždy o krok napred. Aj keď Molčan v každom sete zobral Schwartzmanovi jedno podanie, tak bol stále veľmi ďaleko k čo i len zisku aspoň jedného setu. Na takto veľké zápasy bude musieť ešte Alex Molčan vyrásť a práve aj dnešná prehra so Schwartzmanom v troch setoch môže byť v budúcnosti veľmi cenným zdrojom skúseností a odrazovým mostíkom. Žiaľ dnes to nevyšlo a Schwartzman sa úplne zaslúžene predstaví v osemfinále, veď stále na US Open nestratil set. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenise znova nabudúce!
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
2:1
7:5
6:75
7:67
Pořádné drama má za sebou na US Open Karolína Plíšková (4.). Česká tenistka ztratila proti domácí Amandě Anisimovové (75.) poprvé v kariéře set, přesto ji zvládla skrze dramatický tiebreak rozhodujícího dějství porazit i počtvrté v kariéře. Zápas, který trval 2 hodiny a 21 minut, vyhrála turnajová finalistka z roku 2016 výsledkem 7:5, 6:7(5) a 7:6(7). V úvodním setu ztratila rodačka z Loun jako první servis, dvěma brejky ale zvládla koncovku sady otočit ve svůj prospěch. Druhá sada dospěla bez ztraceného podání do zkrácené hry a jinak tomu nebylo ani v poslední části. Za stavu 5:5 byla devětadvacetiletá Češka blízko brejku, ani jednu ze čtyř možností na příjmu ale nevyužila. V tiebreaku pak prohrávala Plíšková už 2:5, skrze odvrácený mečbol ale dokonala velký obrat a zvítězila 9:7. K postupu do třetího kola, v němž narazí na Australanku Ajlu Tomljanovicovou (46.), si Plíšková vypomohla hned 24 esy.
2:0
6:4
6:2
Barbora Krejčíková postoupila při své premiérové účasti na US Open už do osmifinále. Češka neztratila v pátečním duelu proti šťastné poražené z kvalifikace Kamille Rachimovové ani jednou servis a stále na turnaji neprohrála jediný set. O osudu prvního dějství rozhodl jediný brejk z devátého gemu. Ve druhém setu se světová devítka dostala dalšími dvěma brejky do vedení 5:1 a nakonec zvítězila za hodinu a 10 minut 6:4 a 6:2. V dalším kole narazí Krejčíková na bývalou světovou jedničku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska, kterou před necelými třemi týdny zdolala na turnaji v Cincinnati.