2:1
5:7
6:4
7:67
Ve druhém kole čeká Terezu Martincovou ruská soupeřka Anastasia Pavljučenkovová. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Challenger Columbus (Krytý tvrdý povrch)
1:2
7:5
1:6
6:73
Halový podnik v americkém Columbusu skončil pro Matěje Vocela (1268.) v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý student univerzity v Ohiu podlehl v souboji držitelů divokých karet domácímu Američanovi Cannonu Kingsleymu (875.) až v rozhodujícím tiebreaku třetího setu. Pražský rodák, jenž se na challengeru představil poprvé od roku 2018 a na mezinárodním okruhu v této sezoně neodehrál do dneška ani jedno utkání, prohrál navzdory získané první sadě 7:5, 1:6 a 6:7(3).
Challenger Braga (Antuka)
0:2
1:6
4:6
Michael Vrbenský (321.) prolétl na antukovém challengeru v portugalské Braze do osmifinále. Jednadvacetiletý Čech přehrál za pouhých 70 minut 6:1 a 6:4 o třináct let staršího Igora Sijslinga (328.) z Nizozemska. Bývalého 52. singlistu světa načal nymburský rodák sérií pěti získaných gemů v řadě. V prvním setu už Sijsling stačil odvrátit pouze hrozbu kanára. Ve čtvrté hře druhého setu ztratil Vrbenský poprvé vlastní servis, čímž přišel o vedení 2:0. Český tenista ale oplácel stejnou mincí a brzy znovu vedl o dva gemy. Za stavu 5:3 pak promarnil Vrbenský na příjmu dva mečboly, o pár chvil později už ovšem celkově čtvrtý při svém podání proměnil. V dalším kole jej čeká Němec Cedrik-Marcel Stebe (170.), pátý nejvýše nasazený účastník turnaje.
2:0
6:4
6:4
Vít Kopřiva tak v Bukurešti postupuje do osmifinále, kde narazí na Slováka Filipa Horanského.
0:2
5:7
4:6
Zdeněk Kolář (149.) po svém vítězném tažení challengerem ve Štětíně šestý triumf v řadě do sbírky nepřidal. Na dalším antukovém turnaji v rumunské Bukurešti vypadl čtvrtý nejvýše nasazený hráč překvapivě už v prvním kole. V tom Kolář nestačil na zkušeného šestatřicetiletého Tejmuraze Gabašviliho (273.) z Ruska. S bývalým 43. singlistou žebříčku ATP prohrál 5:7 a 4:6. V úvodním setu dokázal Čech ihned reagovat na ztracený servis ze třetího gemu, v jedenácté hře ale přišel Kolář o podání podruhé. Zkraje druhé sady si Kolář vypracoval náskok 3:1 a zdálo se, že se duel začíná překlápět na jeho stranu. Vítěz tří letošních challengerů ale nepotvrdil brejk a po sérii čtyř prohraných gemů nabral manko 3:5. Následně ještě stačil na servisu snížit, Gabašvili ale zápas dopodával čistou hrou.
Challenger Biel (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:2
Čtvrtý nasazený Tomáš Macháč se po slabém výkonu loučí s challengerem v Bielu hned v prvním kole za pouhých 52 minut, kdy nepotvrdil roli favorita proti Ramkumaru Ramanathanovi.
Český tenista byl v každém ohledu horším hráčem, za celý zápas si nevypracoval brejkbol a kromě úvodní hry vybojoval v dalších osmi gemech na příjmu dohromady jen čtyři fiftýny. Sám odevzdal servis hned třikrát, většinou nevynucenými chybami.