Challenger Mouilleron-Le-Captif (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:4
Tomáš Macháč (139.) vstoupil do halového challengeru ve francouzském městě Mouilleron-Le-Captif výhrou 6:2 a 6:4 nad Bornou Gojem (215.) z Chorvatska. V úvodním setu získal český favorit dvakrát soupeřův servis. Zkraje druhé sady pak Macháč nabral manko 0:2, ztracené podání ale okamžitě získal zpátky a brzy srovnal. Za stavu 4:4 se berounský rodák prezentoval důležitým brejkem, po němž následně utkání dopodával do zdárného konce. V osmifinále narazí dvacetiletý Macháč na o poznání zkušenějšího protivníka. O tom, zda jím bude sedmatřicetiletý Španěl Verdasco (140.), nebo stejně starý Ital Seppi (93.), se teprve rozhodne.
2:0
6:4
6:4
Jen hodinu a půl trvalo účinkování Jonáše Forejtka na neapolském challengeru. Český mladík prohloubil trápení z posledních týdnů a ztrácí šestý z posledních osmi zápasů. Celé utkání s žebříčkově srovnatelným konkurentem tahal za kratší konec, v prvním setu sice dvakrát vybojoval okamžitě ztracené podání, ale brejk na 5:4 už Ritschard potvrdil.
Ve druhé sadě se Švýcar s americkým pasem dostal do náskoku dvou brejků, pak sice zakolísal a dva gemy rychle prohrál, po přestávce však zápas už s jistotou dopodával.
2:0
6:4
6:4
Zdeněk Kolář (147.) vstoupil do antukového challengeru v italské Neapoli vítězně. Turnajová pětka porazila za hodinu a 44 minut dvakrát 6:4 Nina Serdarušiče (235.) z Chorvatska. V obou sadách dokázal čtyřiadvacetiletý Kolář ukořistit dva soupeřovy servisy, zatímco stejně starý protivník jen jeden. V osmifinále bude mít Kolář schůdný los, s jistotou totiž narazí na některého z kvalifikantů. Soupeřem mu bude buď Ital Brancaccio, nebo Rumun Apostol.