WTA Moskva 2 (Krytý tvrdý povrch)
0:2
0:6
5:7
Tereza Martincová (51.) splnila při své premiéře v hlavní soutěži moskevského Kremlin Cupu roli papírové favoritky a porazila na úvod Irinu Marii Baraovou (136.) 6:0 a 7:5. Češka vlétla do souboje dvou šestadvacetiletých hráček ziskem devíti gemů v řadě. Rumunka poté rapidně zlepšila obranu a pražská rodačka začala kupit nevynucené chyby. Výsledkem byla v krátkém odstupu dvě ztracená podání Martincové a nepříznivý stav 4:5, za kterého šla Baraová servírovat na ukončení setu. Pak se ale misky vah znovu překlonily na stranu české favoritky, která od zmíněného skóre uhrála 12 z celkových 13 výměn a ukončila duel dvěma čistými hrami. V osmifinále narazí Martincová na nasazenou dvojku Garbiňe Muguruzaovou (5.) ze Španělska.
2:0
6:3
6:3
Kateřina Siniaková (50.) vypadla na halovém podniku WTA 500 v Moskvě, stejně jako předloni, hned v úvodním kole. V tom nestačila pětadvacetiletá Češka na stejně starou Anett Kontaveitovou (20.) z Estonska. S vítězkou zářijového podniku J&T Banka Ostrava Open prohrála za hodinu a 13 minut dvakrát 3:6, na vítězné údery pak dokonce 3:20. Siniaková vstoupila do utkání s nasazenou devítkou brejkem, pak ale prohrála pět gemů v řadě. V závěru dějství už stačila zkorigovat jen na 6:3, aby stejným poměrem ztratila rovněž druhou sadu. Kremlin Cup tak bude pro královéhradeckou rodačku pokračovat už pouze ve čtyřhře, v níž startuje podruhé v kariéře po boku Lotyšky Ostapenkové.
0:2
4:6
4:6
Markéta Vondroušová (35.) porazila na moskevském Kremlin Cupu dvakrát 6:4 Jelenu Rybakinovou (17.) z Kazachstánu a postoupila na halové akci kategorie WTA 500 do osmifinále. Duel začal čtyřmi ztracenými podáními. Jako první si servis udržela mírně favorizovaná Rybakinová, od stavu 4:3 ale prohrála tři gemy v řadě. Ve druhém dějství si obě aktérky podání pro změnu střežily. O osudu sady nakonec rozhodl jediný brejk z devátého gemu, kterým se bez ztráty fiftýnu blýskla levoruká Češka. Po triumfu nad turnajovou sedmičkou si Vondroušová o čtvrtfinále zahraje s Lesjou Curenkovou (145.) z Ukrajiny.
2:1
6:3
3:6
7:5
Jaroslav Pospíšil (741.) při své letošní premiéře v hlavní soutěži challengeru nebyl daleko od vítězství. Čtyřicetiletý český kvalifikant sice v utkání úvodního kola turnaje v kolumbijské Bogotě prohrával s o deset let mladším Alejandrem Gómezem (510.) už 3:6 a 1:3, pak si ale ziskem pěti gemů v řadě vynutil rozhodující sadu, v níž vedl 4:2. Koncovka zápasu nakonec patřila domácímu držiteli divoké karty, který v duelu plném chyb zvítězil za 2 hodiny a 12 minut 6:3, 3:6 a 7:5.
0:2
4:6
1:6
Dalibor Svrčina (315.) podlehl na antukovém challengeru v kolumbijské Bogotě Danielu Altmaierovi (110.) z Německa 4:6, 1:6 a turnaj pro něj skončil už v prvním kole. V úvodním setu nabral devatenáctiletý Čech manko 2:5. Následně se brejkem dotáhl na rozdíl gemu, pak ale ztratil servis podruhé. Druhý set nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak napovídá skóre. Svrčina v něm doplatil na sedm neproměněných brejkbolů. Po maratonském pátém gemu, který nabídl celkem sedm shod, už ostravský rodák uhrál ve zbylých dvou gemech proti nasazené dvojce jen jediný fiftýn.