Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný den.
ATP Melbourne Summer Set (Tvrdý povrch)
0:0
zrušeno
Nick Kyrgios sa z turnaja odhlásil pre zdravotné problémy a zápas tak je zrušený.
Alex Molčan sa tak v prvom kole stretne s kvalifikantom Seppim.
WTA Adelaide (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
0:6
Česká tenistka Marie Bouzková se na turnaji v Adelaide raduje z postupu do prvního kola. V prvním setu s Despinou Papamichailovou to byla přehlídka nevynucených chyb. Nakonec ho rozhodl jeden jediný brejk a suverénní představení Bouzkové na vlastním servisu.

Ve druhé sadě už to byla jednoznačná záležitost. Bouzková své soupeřce vzala všechny tři podání, navíc jí nepustila ani k jednomu jedinému brejkbolu a ve 2. kole tak vyzve Jelenu Rybakinovou.
WTA Melbourne Summer Set 1 (Tvrdý povrch)
0:2
4:6
4:6
Tereza Martincová (48.) svou letošní soutěžní premiéru nezvládla. Sedmadvacetiletá Češka podlehla na turnaji WTA v Melbourne, kde byla sedmou nejvýše nasazenou hráčkou, Chorvatce Aně Konjuhové (67.). S bývalou světovou dvacítkou prohrála Martincová po setech dvakrát 4:6. Do duelu přitom vstoupila dobře, když se po úvodním brejku ujala vedení 3:1. Pak ale servis sama dvakrát ztratila. Ve druhém dějství otáčela Martincová z 1:2 na 3:2, když v páté hře odvrátila stav 0:40 a celkem čtyři brejkboly, o dva gemy později už nicméně Konjuhová docílila rozhodujícího brejku čistou hrou.
Challenger Traralgon (Tvrdý povrch)
2:0
7:5
6:4
V dalším kole se Akira Santillan utká s Juanem Pablem Ficovichem.
1:2
5:7
7:64
3:6
Jiří Lehečka vydřel postup z druhého kola challengeru v australském Traralgonu, 413. tenistu planety Vladimira Ignatika porazil 7:5, 6:7, 6:3, když si ani jednou neprohrál servis. Nakonec jej nemusí mrzet, že za stavu 7:5, 5:4, 40:0 nevyužil tři mečboly v jednom balení. V rozhodujícím setu posléze servírovala běloruská trojka jako první a měla nepatrnou výhodu. Tu ale smazal Lehečka v sedmé hře. Bez ztráty fiftýnu prolomil Ignatikovo podání a otočil poslední sadu z 2:3 na 6:3, v závěrečném gamu vedl Ignatik 40:15, ale Lehečka přece jen nemusel servírovat na vítězství, proměnil třetí mečbol a může se připravovat na Němce Marterera (229.).
2:0
6:3
6:4
To bylo velice smolné ráno pro fanoušky českého tenistu i pro samotného Zdeňka Koláře. Nicola Kuhn totiž vyhrává tento zápas druhého kola, přestože měl v nohách ještě zápas prvního kola, zatímco Kolář měl volný los. Kolářovi se po většinu zápasu vůbec nedařilo při vlastním podání a značnou část jich prohrál. Kuhna, který na tom byl zpočátku úplně stejně, tak posadil na koně a německý tenista pak zlepšil své vlastní podání, které bylo pro první set rozhodující. Ve druhém setu nedošlo ke zvratu, Kuhn si díky dobře zahranému odvracení soupeřova podání brzy zajistil vedení a stačilo mu pak už jen čekat na konec. Kolář sice dokázal vrátit se do zápasu tím, že zabral při vlastním podání, sebral Kuhnovi podání a srovnal na 3:3, avšak Kuhn hrál v klidu, znovu přetavil vývoj ve svůj prospěch v následující hře, kdy Koláře opět brejknul, a pak už mu stačilo jenom čekat. V té době již měl velké sebevědomí a ve druhé sadě sázel podání na Kolářovu polovinu jak z kulometu. Celkem devíti esy zdeptal českého tenistu a i ty pomohly k tomu, že se Kolář přes zlepšený výkon ve druhém setu už do zápasu nevrátil. Kolář se tedy ve dvouhrách turnaje v Traralgonu loučí a Nicola Kuhn vyzve ve třetím kole Nina Serdarušiče.
Challenger Forli (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:2
Po dvou triumfech v kvalifikaci vítězí Michael Vrbenský (372.) na halovém challengeru ve Forli i v hlavní soutěži. Kat domácích hráčů skolil na turnaji už třetího Itala. Tentokrát se jeho "obětí" stal favorizovaný Matteo Viola (303.), kterého zdolal za 70 minut po setech 6:4 a 6:2. Nymburský rodák, jenž během vánočních svátků oslavil své dvaadvacáté narozeniny, čelil v celém klání pouze dvěma brejkbolům soupeře, které navíc odvrátil. Sám pak uspěl na příjmu v prvním dějství jednou a ve druhém dokonce dvakrát. V osmifinále čeká Vrbenského lepší z dvojice Louis Wessels (361.) – Zsombor Piroš (288.).
Challenger Bendigo (Tvrdý povrch)
2:0
7:64
6:3
V prvním setu se hrál vyrovnaný tenis, který dostal úvodní dějství až do tie brejku. V něm český hráč byl přesnější a vypracoval si výhodu pro zbytek zápasu. Ve druhém setu získával Vít Kopřiva delší výměny a naopak Cem Ilkel nezvládal returny. Při osmé hře šel podávat turecký reprezentant, ale přišel o ni, a tak Kopřiva následně zápas rychle ukončil a proklouzl do dalšího kola.