1:2
6:4
6:71
2:6
Jiří Lehečka (93.) téměř dva sety zatápěl na antukovém podniku ATP 250 v Bělehradu nasazené dvojce Andreji Rubljovovi (8.). Po vyhraném prvním setu dovedl druhé dějství dvacetiletý Čech bez jediného ztraceného servisu do tiebreaku, v tom ale zničehonic začal chybovat a nervozitu si posléze přenesl i do začátku rozhodujícího dějství, z jehož kraje poprvé ztratil vlastní podání. Navzdory výbornému výkonu tak Lehečka s ruským favoritem prohrál 6:4, 6:7(1) a 2:6.
WTA Stuttgart (Krytá antuka)
2:0
6:4
6:4
Ljudmila Samsonovová oplácí Karolíně Plíškové hladké vyřazení z osmifinále loňského Wimbledonu a zvyšuje v rusko-českém souboji na okruhu WTA posledních dvou dnů na 3:0.
Obě hráčky se spoléhaly na podání, které si Karolína dlouho bez problémů držela, pak ji však postihlo za stavu 4:4 velké zatmění a gem odevzdala čtyřmi dvojchybami. Ruska set bez potíží dopodávala a její vítězná šňůra pokračovala i v úvodu druhého, kdy si vytvořila dalším brejkem rozhodující náskok.
Plíšková se vzchopila pouze v osmé hře, kdy neproměnila tři brejkboly.
Celkově dnes sedmá hráčka světa střídala výborné údery se zbytečnými chybami a ukazuje, že po zranění stále marně hledá optimální formu.
Challenger Praha (Antuka)
0:2
3:6
4:6
Dalibor Svrčina postupuje po dobrém výkonu do čtvrtfinále pražského challengeru, když po vlažnějším vstupu do zápasu prohrával 0:2, ale od té doby měl nad ukrajinským kvalifikantem jasnou převahu. I přes zakolísání za stavu 4:1 ve druhém setu dovedl ostravský rodák osmifinálový zápas agresivní a přesnou hrou do vítězného konce.
Svrčina rozšířil domácí účast mezi nejlepší osmičkou, kde budou čeští tenisté tvořit polovinu osazenstva. Jeho soupeř vzejde z duelu mezi Giustinem a Navou.