To už je od nás pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkujeme za pozornost a přejeme poklidný zbytek dne.
3:0
7:65
7:64
6:4
Lukáš Rosol (278.) se na trávě v Roehamptonu kvalifikoval do hlavní soutěže Wimbledonu, kterou si zahraje poprvé od roku 2017! Po výhrách nad Brazilcem Seybothem Wildem a Američanem Eubanksem neztratil šestatřicetiletý Čech sadu ani s Renzem Olivem (191.). Houževnatě hrajícího Argentince porazil favorit za 2 hodiny a 23 minut 7:6(5), 7:6(4) a 6:4. V úvodních dvou sadách Rosol shodně prohospodařil náskok brejku, v tiebreaku ale dokázal vždy uspět. Ve třetím setu vedl brněnský rodák už 4:1, Olivo ale znovu dokázal dějství zdramatizovat, když sérií tří her srovnal na 4:4. Koncovka už poté tradičně patřila Rosolovi, který zakončil duel na příjmu proměněním hned prvního mečbolu.
WTA Eastbourne (Tráva)
2:0
6:3
6:4
Petra Kvitová potvrdila roli papírové favoritky a po vítězství nad Harriet Dartovou v poměru 6:3 a 6:4 postoupila na turnaji v Eastbourne už do semifinále, čímž si vylepšila sezónní maximum.

Dvaatřicetiletá bílovská rodačka předvedla koncentrovaný výkon, jemuž domácí tenistka nedokázala konkurovat. Skvělá byla především na servisu, když první brejkbol povolila soupeřce až v závěrečném gemu utkání a úspěšně jej odvrátila, načež využila svůj třetí mečbol. Důležitým faktorem byl i malý počet nevynucených chyb a v poslední řadě je třeba ocenit i pohyb české lvice, která nevypustila jediný míček.

V semifinále se Petra Kvitová utká s vítězkou zápasu Beatriz Haddadová Maiaová – Lesja Curenková.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.