6:4
4:6
4:6
1:6
Bola to veľmi náročná skúška pre Alexa Molčana pri premiére na Wimbledone, pretože Pedro Martinez podal veľmi dobrý výkon s výnimkou štvrtého setu. V prvom sete bol španielsky tenista lepší, takže zaslúžene ho vyhral, keď využil až siedmy brejkbal. V druhom sete sa tiež dostal do výhody brejku ako prvý, lenže nedokázal ho potvrdiť a to bol možno prvý zlomový bod zápasu. Následne prišlo pošmyknutie a menšie zranenie vo veľmi dlhom geme, ktorým Molčan dokázal vyrovnať stav zápasu. V koncovke tretieho setu prišli ďalšie rozhodujúce momenty, keď najprv Molčan odvrátil dva brejkbaly Martineza a následne mu zobral podanie čistou hrou. V štvrtom sete to už bola jasná záležitosť v podaní Molčana, ktorý ho rozhodol dvoma brejkami. Slovensko tak bude mať aspoň jedného zástupcu v druhom kole Wimbledonu vo dvojhre, ale dúfajme, že sa k Molčanovi pridá ešte niekto z trojice Klein, Kučová a Schmiedlová, ktorých ešte dnes čakajú zápasy prvého kola. Molčan si musí počkať na meno súpera v druhom kole, ktorý vzíde z dvojice Rune a Giron. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších tenisových online prenosoch!
0:3
3:6
3:6
1:6
Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
3:2
5:7
6:4
6:75
7:65
6:4
Jiří Lehečka byl blízko, aby vyřadil finalistu z Queensu a poprvé v životě vyhrál na trávě. Nicméně po dvou dnech Wimbledonu platí, že posledním zástupcem v mužské dvouhře je Jiří Veselý. Přitom Lehečka vedl 2:1 a ve čtvrté sadě servíroval na postup, takže ho tato porážka asi bude bolet. V páté sadě sice jako první přišel o servis, ale zapsal rebrejk a držel vedení 4:3. Posléze ale neuhrál ani game a Krajinovič přece jen potvrdil roli papírového favorita.
3:2
4:6
6:3
7:5
6:72
6:3
Lukáš Klein sa nemá za čo hanbiť, proti domácemu tenistovi Liamovi Broadymu bojoval až do úplného konca. Mrzieť ho môže najmä fakt, že do rozhodujúceho setu vstúpil s výhodou brejku a následne na podaní mieril za čistou hrou, lenže nakoniec gem prehral a to bol zrejme zlomový moment zápasu. Broady potom už neposkytol na podaní Kleinovi žiadnu šancu, naopak si počkal ešte na jeden vhodný gem, keď zobral slovenskému tenistovi podanie. Napriek tomu to môže byť pre Kleina prvá cenná skúsenosť z hlavnej súťaži na grandslame a snáď si podobnú účasť na takomto podujatí zopakuje čo najskôr. V mužskej dvojhre sa tak v druhom kole predstaví iba jediný slovenský zástupca Alex Molčan. To je odomňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera!
0:2
6:74
3:6
Barbora Krejčíková vydřela první výhru od února a postupuje do druhého kola Wimbledonu. Češka vstoupila do zápasu výborně, jenže prohospodařila dva brejky a nechala soupeřku otočit na 5:6. Tie-break již byl její jasnou záležitostí a postup potvrdila ve druhém setu, kdy jí stačilo jediné proražené podání v osmé hře. To poté potvrdila na svém podání až pátým mečbolem, když ve výměnách měla obvykle vrch Belgičanka ukrajinského původu.
Tenistky sice nepředvedly tenis úplně špičkové úrovně, ale postup se počítá. Barboru Krejčíkovou čeká ve druhém kole Viktorija Golubićová, tedy soupeřka z finále olympijské čtyřhry v Tokiu.
0:2
3:6
2:6
Karolína Muchová nenavázala na čtvrtfinálové účasti z předchozích dvou wimbledonských ročníků a vypadává hned v prvním kole. Česká tenistka nepředváděla vyloženě špatný tenis, ale ve skvělé formě hrající bývalá světová jednička Simona Halepová byla dnes o třídu lepší. Češku drtila často neuvěřitelnými winnery z nemožných pozic, čtyřikrát prorazila její podání a sama Muchovou nepustila celý zápas ani k brejkbolu.
1:2
6:2
4:6
2:6
Petra Kvitová zvládla roli velké favoritky duelu. Italku Jasmine Paoliniovou přehrála ve třech setech – 2:6, 6:4, 6:2. Rodačce z Fulneku se vůbec nepovedla první sada. V ní Češka velmi často chybovala a hodně to soupeřce usnadnila. Od druhého setu už začala předvádět zlepšený výkon. Po dobrém vstupu vedla s brejkem, a když Paoliniová dokázala odpovědět vyrovnáním na 3:3, vzala ji servis znovu. Rozhodující momenty třetího dějství pak přišly zřejmě v jeho čtvrtém gemu. Italka v něm měla tři brejkboly, ovšem Petra pak uhrála pět míčů v řadě a zvýšila skóre na 3:1. Zbytek duelu si už česká tenistka dokázala pohlídat.
Challenger Málaga (Tvrdý povrch)
1:2
7:5
2:6
3:6
Marek Gengel (425.) postupuje v Málaze do druhého kola, když svedl obrovskou bitvu s Fredericem Ferreirou. Na kurtu strávil bez dvanácti minut tři hodiny. V prvním setu promarnil vedení 5:2, 40:15. Jeho mezihra se rozsypala. V posledním gamu udělal dvě dvojchyby. Nicméně pak vyhrál z následujících osmi her šest. Nicméně nepotvrdil brejk. Za stavu 2:2 odvrátil dva brejkboly v jednom balení. V klíčové osmé hře prorazil podání Portugalce a zápas dopodával, přičemž využil druhý mečbol.