1:2
7:5
6:77
3:6
Zápas, na který jen tak nezapomene. Jesika Malečková (238.) byla v maďarské Budapešti nesmírně blízko skalpu sedmé nasazené Majar Šarífové (73.). Česká kvalifikantka si ve dvakrát deštěm přerušeném utkání vypracovala ve druhém setu hned dvanáct mečbolů, ani jeden z nich ale nevyužila, aby následně skrze první setbol protivnice sadu ztratila. V té třetí už uhrála jen tři gemy, a prohrála tak s egyptskou favoritkou po 3 hodinách a 16 minutách 7:5, 6:7(7) a 3:6.
Challenger Braga (Antuka)
2:1
5:7
6:4
6:2
Vít Kopřiva (154.) nenaplnil papírové předpoklady a z pozice nasazené šestky se s challengerem v Braze loučí již v prvním kole, když i ve druhém vzájemném zápase nestačil na domácího Joãa Dominguese (274.)
Oba soupeři se zpočátku hledali na podání, Kopřiva prorazil soupeřův servis hned třikrát, ale pokaždé odevzdal brejk zpět. Za stavu 4:5 čelil třem setbolům, koncovka však patřila jemu, když vyhrál 14 ze 17 výměn a otočil na 7:5.
Domingues však postupně zpřesnil hru, zlepšil se na podání, zatímco Kopřiva nepřestával kupit laciné chyby. Sice mu svitla naděje, když za stavu 2:5 odvrátil dva setboly, prolomil soupeřovo podání čistou hrou, ale v desáté hře se již při další dvojici setbolů ucho utrhlo. Ve třetím setu již jasně tahal za delší konec Domingues. Český tenista v sedmém gemu nevyužil dvě brejkové příležitosti a následně odevzdal servis i celý zápas.