ATP Madrid (Antuka)
0:2
1:6
1:6
Premiérové vystoupení Jiřího Lehečky (37.) ve vysoké nadmořské výšce na turnaji Mutua Madrid Open se proměnilo ve výrazný debakl. Český tenista si pouze dvakrát za celý zápas udržel podání, pětkrát o něj přišel a za pouhých 45 minut padl s ruským kvalifikantem Alexandrem Ševčenkem (96.) dvakrát 1:6. Doposud měl Lehečka v této sezoně na turnajích Masters velmi dobrou bilanci a všechny úvodní zápasy na těchto akcích zvládl. V Madridu se mu na výkony z Indian Wells, Miami a Monte Carla však navázat nepovedlo.
1:2
3:6
6:2
2:6
Zdeněk Kolář (206.) dál pokračuje ve vylepšování svého loňského čtvrtfinále na ostravském challengeru a po sedmi letech si na Ostra Group Open zahraje ve finále! Českému tenistovi se povedlo v sobotním semifinále vyzrát na nebezpečného Šintara Močizukiho (222.), kterého porazil 6:3, 2:6, 6:2.

Močizuki i ve svém čtvrtém ostravském utkání dovedl zápas do tří setů, ale zatímco v předchozích duelech dokázal všechna střetnutí otočit z 0:1 na sety, Kolář byl tentokrát nad jeho síly. Znovu přitom japonský hráč dokázal zvítězit v prostředním dějství a duel pořádně zdramatizovat.

Zápas, který za stavu 3:3 v první sadě přerušil na necelé dvě hodiny déšť, přitom mohl mít mnohem rychlejší průběh. Kolář se totiž dostal ve druhé sadě do vedení 2:1 s výhodou brejku, pak ale prohrál pět gemů v řadě včetně tří svých servisů. V rozhodujícím setu ovšem rodák z Bystřice nad Pernštejnem nepustil svého soupeře ani k jednomu brejkbolu a naopak od stavu 1:2 sám zapsal zisk pěti gemů v řadě.

Finalista ostravského challengeru z roku 2016, kdy prohrál ve třech setech s Francouzem Lestiennem, si o první titul od roku 2021 zahraje s vítězem zápasem mezi Riccardem Bonadiem a Maté Valkuszem.