2:1
2:6
6:2
6:3
Dalibor Svrčina vstoupil do utkání velmi dobře, když dokázal v prvním setu zvítězit 6:2, během první sady dělaly jeho brazilskému protivníkovi velký problém delší výměny. Ve druhém setu zvítězil Meligeni Rodrigues Alves 6:2, když daleko více dokázal využívat svého servisu a Svrčina měl velký problém s úspěšností prvního podání. Ve třetí a finální sadě se Meligenimu Alvesovi podařilo hned ze začátku Svrčinu brejknout a zápas už následně dopodával. Ve druhém kole kvalifikace na US Open čeká Felipeho Meligeniho Alvese argentinský tenista Facundo Bagnis, který dnes porazil Američana Vandecasteela ve dvou setech (6:1, 6:2).
US Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
4:6
Barbora Palicová (236.) vítězný debut v kvalifikaci US Open nezaznamenala. Devatenáctiletá Češka podlehla v duelu úvodního kola nasazené pětadvacítce Katie Volynetsové (127.), a sice za hodinu a 27 minut po setech 3:6 a 4:6. Proti americké favoritce nepodala agresivně hrající Palicová vůbec špatný výkon, k postupu jí nicméně chyběla větší herní konzistence. Ve druhém setu byla Palicová dvakrát o brejk napřed, ani jednou ale lup z returnu nezvládla na podání potvrdit. Od stavu 4:3 pak prohrála tři gemy v řadě a tím i celé utkání.
2:0
6:4
6:4
O postup do prvního challengerového čtvrtfinále si Andrew Paulson zahraje s Francouzem Mathysem Erhardem (333.), který zdolal Francesca Maestrelliho (223.) 2:1 na sety.
1:2
6:1
3:6
2:6
Jakub Nicod otočil zápas prvního kola na challengeru v Praze a porazil Hyňka Bartoně 1:6, 6:3, 6:2. Nicodovi se nepovedl hlavně závěr prvního setu, kdy z posledních osmnácti výměn vyhrál jen dvě. Následně si vzal medical timeout a chytil se brejkem hned na startu druhého dějství. Ve zbytku duelu byl Bartoňovi přinejmenším vyrovnaným soupeřem a o servis přišel jen jednou. Ve druhém kole se střetne s nasazenou jedničkou Lukasem Neumayerem (225.), nebo Gabrielem Debruem (355.).
2:0
6:3
7:5
Vrbenský si to ve druhém kole rozdá s Italem Darderim, nebo Francouzem Janvierem.
Challenger Ču-chaj (Tvrdý povrch)
2:1
7:60
5:7
6:2
Dominik Palán (313.) vstoupil do challengeru v čínském Ču-chaji vydřeným třísetovým vítězstvím nad Suičim Sekigučim (634.). Dvaadvacetiletý Čech porazil o deset let staršího Japonce po setech 7:6(0), 5:7 a 6:2. První brejk zápasu se zrodil až v závěrečném dvanáctém gemu druhého setu. Palán chvíli předtím nevyužil za stavu 4:4 na příjmu vedení 40:0. Ve třetím dějství už byl ale hodonínský rodák na servisu znovu stoprocentní a navíc dokázal dvakrát zabodovat i na příjmu, čímž si zajistil postup do osmifinále. V tom bude jeho soupeřem o rok starší Robert Strombachs (403.) z Lotyšska.