6:1
2:6
0:1
skreč 1
Linda Fruhvirtová (117.) zaznamenala na podniku WTA 250 v čínském Ning-pu po čtvrt roce vítězství. Nestalo se tak nicméně po proměněném mečbolu, Rebeka Masárová (67.) totiž za stavu 1:6, 6:2 a 1:0 z pohledu české teenagerky utkání úvodního kola skrečovala. Výkon španělské favoritky šel ve druhém setu rapidně dolů. Masárová nebyla viditelně ve své kůži a nechala si změřit tlak. Zkraje třetího dějství usoudila, že nemá smysl v duelu pokračovat. Nutno říci, že Fruhvirtová se po první sadě naopak herně zvedla a neustále se po vyhraných výměnách hecovala. Odvrátila tak hrozbu desáté porážky v řadě a zahraje si o čtvrtfinále s nasazenou čtyřkou Ruskou Blinkovovou.
0:2
6:72
1:6
Petra Kvitová vydřela postup do druhého kola přes německou kvalifikantku z druhé stovky žebříčku.
Anna-Lena Friedsamová se zpočátku trápila a rychle prohrávala 1:5, pak ale zápas nabral nečekaný obrat. Němka se chytla čistou hrou samých přímých bodů na podání, Kvitová začala kazit i ty nejlehčí míčky a dohromady prohrála 18 z dalších 21 výměn. Sice dokázala vzít znovu Friedsamové podání, ale ani do třetice nedokázala set doservírovat. Herní pohodu našla až v tie-breaku, který byl už její jasnou záležitostí stejně jako celý druhý set.
Challenger Braga (Antuka)
2:1
7:5
3:6
6:3
Utkání dvou tenistů s nelichotivou formou se překlápělo z jedné strany na druhou. V první sadě začal lépe Kolář, Blancaneaux se po ošetření v pátém gemu brzy zvedl, ale i on získanou výhodu brejku brzo ztratil. Klíčový moment úvodní sady i celého zápasu nastal za stavu 5:6 a 30:30, kdy Kolář odevzdal dva body dvojchybami. Start druhé sady Kolářovi utekl, nepříznivý stav 0:2 ale rychle otočil a díky zlepšené hře si řekl o rozhodující sadu. Ta byla ze všech nejjednoznačnější. Francouz utekl do vedení 5:2 a navzdory jednomu klopýtnutí nasazenou sedmičku vyřadil. Ani jednoho hráče dnes příliš nedržel servis. Oba o něj přišli dohromady třináctkrát. Zároveň padlo jediné eso proti patnácti dvojchybám.
2:1
3:6
7:67
6:2
Dennis Novak zvládl dohrávku zápasu a postupuje do finále Challengeru Bad Waltersdorf. Kopřiva ve třetí sadě tahal za kratší konec a hned dvakrát přišel o své podání. Ve finále narazí Novak na Itala Pellegriniho. Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost.