1:2
4:6
6:3
2:6
Jiří Lehečka (30.) nepotvrdil roli papírového favorita proti Diegovi Schwartzmanovi (130.), který prožívá hrůznou sezonu. V Šanghaji se ovšem Argentinci povedlo zvládnout i druhý zápas a českého tenistu porazil 6:4, 3:6, 6:2. Lehečkovi nepomohlo ani to, že do třetího setu vstoupil brejkem a měl gemboly na 2:0. Brejk nepotvrdil a z posledních sedmi gemů zápasu uhrál jen jeden. Od stavu 2:2 už získával gemy pouze Schwartzman.
Challenger Mouilleron-Le-Captif (Krytý tvrdý povrch)
0:2
3:6
4:6
Český tenista Tomáš Macháč (96.) je na francouzských challengerech k nezastavení! Finalista zářijového turnaje v Cassisu a vítěz akce z minulého týdne v Orleans vyhrál druhý titul ve dvou týdnech, když v Mouilleronu-Le-Captif porazil v nedělním finále Brita Arthura Feryho (319.) 6:3, 6:4 za pouhých 78 minut!

Macháče ve finále zdobilo především kvalitní podání. Kromě toho, že si pomohl řadou přímých bodů a trefil šest es, tak za celé utkání čelil jen jednomu brejkbolu, který zdárně odvrátil. Jednadvacetiletý Fery hledal marně recept na Macháčovo podání, což bylo v neděli nakonec klíčovým faktorem celého zápasu.

V prvním setu udeřil Macháč na returnu hned dvakrát. Do vedení se dostal ve třetím gemu a své vedení navýšil ještě v samotné koncovce v deváté hře. Druhá sada byla sice o poznání vyrovnanější a v pátém gemu přišel zmíněný Feryho brejkbol, ale Macháč si trpělivě vyčkal na svou příležitost.

Ta přišla v desátém gemu, ve kterém se prodral k brejkbolu, jenž byl zároveň prvním mečbolem. A po útoku forhendem do pravé strany jej také proměnil.

Druhý titul ve dvou týdnech se výrazně projeví i v pořadí českého tenisty ve světovém žebříčku. Je jisté, že si Macháč v novém vydání vylepší své kariérní maximum a existuje šance, že by se mohl prokousat dokonce do osmé desítky. Nebo i výš, jelikož příští týden by měl startovat na dalším challengeru v Bratislavě.