7:63
4:6
6:2
6:3
Novak Djoković si i přes zaváhání ve druhém setu došel pro postup do semifinále Australian Open. Desetinásobný šampión Australian Open byl v klíčových okamžicích přesnější, po ztrátě výhody brejku ve čtvrté sadě okamžitě znovu prolomil soupeřovo podání čistou hrou a zápas již s přehledem doservíroval. Fritz byl sice celý zápas mírně aktivnější, měl více vítězných úderů, ale také nevynucených chyb.
Dalším soupeřem světové jedničky bude vítěz večerního souboje mezi Sinnerem (4.) a Rubljovem (5.)
3:0
6:4
7:65
6:3
Jannik Sinner si poprvé v životě zahraje semifinále Australian Open a vyzve Novaka Djokoviće. Proti Andreji Rubljovovi si ani jednou neprohrál servis. V prvním a třetím setu potřeboval jediný brejk. V tom druhém si šli oba tenisté po svých až do tiebreaku, kde Rubljov promarnil vedení 5:1 šesti prohranými výměnami za sebou a utkání se definitivně zlomilo na stranu Itala.
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
1:2
6:76
7:63
2:6
První semifinalistkou letošního Australian Open se stala Coco Gauffová (4.). Ta se na postup proti Martě Kosťukové (37.) z Ukrajiny překvapivě nadřela, z výhry 7:6(6), 6:7(3) a 6:2 se radovala až po více než třech hodinách urputného boje. Ve druhém setu promarnila devatenáctiletá Američanka náskok 5:3, a poprvé tak musela v Melbourne do rozhodujícího setu. V tom utekla díky výpadku protivnice do vedení 5:0, duel nicméně nedopodávala ani na druhý pokus. To se jí čistou hrou podařilo až za stavu 5:2. Duel byl plný nevynucených chyb. Gauffová jich nastřádala 51 a Kosťuková dokonce 56, přičemž na vítězné údery zvítězila 39:17 poražená hráčka. Příští soupeřkou světové čtyřky, která vyhrála i desátý zápas letošní sezony, bude buď Barbora Krejčíková, nebo Běloruska Sabalenková.
0:2
2:6
3:6
Barbora Krejčíková (11.) bude na letošním Australian Open pokračovat už pouze v deblu. V singlovém čtvrtfinále nestačila dle očekávání na suverénní Arynu Sabalenkovou (2.). Ta neztratila set ani při svém pátém vystoupení na turnaji a porazila Češku za hodinu a 11 minut jasně 6:2 a 6:3. Běloruská ranařka připravila Krejčíkovou šestkrát o servis, nastřílela celkem 20 vítězných úderů a zdolala ji v šestém ze sedmi vzájemných střetnutí. O finále si obhájkyně trofeje zahraje proti Coco Gauffové (4.) ze Spojených států, vítězce posledního grandslamu v New Yorku.
0:2
3:6
1:6
Čang s Macháčem narazí v semifinále na vítěze čtvrtfinále Gonzalez/Molteni – Bopanna/Ebden.