3:0
25:19
25:22
27:25
Čínské volejbalisty potvrdily roli favoritek a českou reprezentaci porazily zdánlivě hladce 3:0 na sety. Výsledek hovoří jasnou řečí, ale Češky bojovaly jako lvice a soupeřkám nedaly vůbec nic zadarmo. Po prvním setu, který prohrály rozdílem šesti bodů, dostaly zbylá dvě dějství do vyrovnané koncovky, v obou ovšem tahaly za kratší konec provazu. Ve druhé sadě Čína od stavu 22:22 získala potřebné tři body v řadě, v ještě dramatičtějším třetím setu využila třetí mečbol poté, co blokující Šimáňová nezvládla míč poslat na stranu soupeřek.

Nejlépe bodující hráčkou střetnutí byla Jing-jing Li, jež zapsala 22 bodů. Z české strany se dnes nejvíce dařilo dvacetibodové Gabriele Orvošové.

Čína zůstává i po čtvrtém zápase stoprocentní, nadále tak zůstává v čele skupiny D. Češky naopak mají na kontě čtyři prohry, a pokud Argentina potvrdí proti Kolumbii roli favoritek, tak přijdou o šanci zabojovat o postup do 2. kola světového šampionátu.