0:2
3:6
3:6
Angelique Kerberová porazila Jelenu Ostapenkovou v semifinále Wimbledonu dvakrát 6:3. Lotyška vedla sice v úvodním setu 3:2, ale posléze zcela odešla. Začala se vyhazovat. Němka předvedla několikrát skvělou obranu. Nakonec napodruhé dokázala dopodávat zápas, ačkoliv čelila brejkbolu protihráčky. Bývalá světová jednička a současná desítka si tak může zopakovat finále v Londýně se Serenou Williamsovou, anebo bude hrát v ryze německém souboji proti Julii Görgesové.
0:2
2:6
4:6
Serena Williamsová měla průběh semifinále pod kontrolou. Pouze jednou si ztratila servis, když podávala na postup do finále. Vzápětí však ukončila zápas čistou hrou na returnu. Görgesová ten game neustála. Američanka podává na letošním Wimbledonu skvěle, rozhodně nejlépe ze všech tenistek a v sobotním finále proti Němce Kerberové bude určitě favoritkou.

Bude útočit na osmý wimbledonský triumf. Zahraje si tak třetí grandslamové finále s jmenovanou Němkou. S tou se střetla v All England Clubu již před dvěma lety a tehdy zvítězila. V Melbourne 2016 naopak vyhrála Kerberová.