Chomutov – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 3:5 (kon.) | Jihlava – Beroun 4:0 (kon.)
Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Tábor 3:1 (kon.) | Písek – Třebíč 0:1 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:3 (kon.) | Chrudim – Litoměřice 3:2 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 15.09.2010, 17:301. liga (ČR)

Vrchlabí vstupilo do zápasu aktivně, Hanuljak se v první třetině musel hodně činit, na Filipovu střelu ale nestačil. Po přestávce se už domácí zlepšili a skóre otočili. Vítězný gól vstřelil tečí Bendovy střely v úvodu třetí třetiny Duda, který před tím spálil několik vyložených šancí. V domácím dresu byl kromě Dudy nejvíc vidět Skořepa, byť se bodově neprosadil, za hosty odvedl i přes tři inkasované góly výborný výkon brankář Koutský. Z Chomutova přejeme příjemný zbytek večera.

60:00

59:49
    Přerušená hra, vhazuje se v obranném pásmu Chomutova, Vrchlabí hraje v pěti (Poživil je na trestné lavici, brankář Koutský na střídačce).

59:37
    Skořepa po Kubinově přihrávce tečuje mimo.

59:16
    Vhazuje se ve středním pásmu, Koutský zůstává v brance.

59:16
    Začala přesilovka domácích. Hosté si berou v přerušené hře oddechový čas.

58:36
    Přesilovka Vrchlabí končí nikoliv vyrovnávacím gólem, ale vyloučením Poživila za nedovolené bránení. Bude se hrát půl minuty ve čtyřech a pak začne přesilovka Chomutova.

57:57
    Tvrdek se snažil dorážet střelu od modré, ale byl domácími beky dovoleným způsobem poslán k zemi.

57:08
    Hosté budou mít další šanci na vyrovnání, na trestnou lavici putuje Jan Benda za podražení. Nutno podotknout, že postižený vrchlabský hráč se na led po Bendově zákroku složil docela ochotně.

56:11
    V posledních minutách se hraje převážně ve středním pásmu.

53:40
    Seman se dostal až před Koutského a ani napodruhé se mu ho nepodařilo překonat.

53:35
    Domácí se ubránili.

52:50
    Chomutovští se vyhozením osvobozují. V oslabení by měli hrát ještě necelou minutu.

51:49
    Vrchlabští se budou snažit nabídnutou šanci využít. Pácal střílí od modré, ale mimo.

51:35
    Domácí Grof se nepřáhl, ale promáchl a trefil vrchlabského hráče do obličeje. Grof je tak vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Krev se neobjevila, takže je to jen za dvě minuty.

51:11
    Vrchlabský Kubeš tak dlouho kličkoval před Hanujlakem, až mu puk sebral domácí obránce.

50:34
    Chomutovský Seman se snažil najít před bránou Zuckera, přihrávka ale adresáta nenašla.

47:50
    Hra se teď odehrává za Koutského brankou, kde si přihrávají vrchlabští hráči. Hanuljak může být v klidu.

47:03
    Jan Benda střílí těsně mimo Koutského brány.

46:40
    Chomutov zatlačil Vrchlabské před Koutského, ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:11
    Aktivní Skořepa se snažil prodrat do útočného pásma, ale přes pozorně bránící vrchlabské hráče neprošel.

Utkání sleduje 1623 diváků.

44:25
    Chaloupka zůstal ležet s bolestivou grimasou na ledě.

43:36
    Sikora z velkého úhlu tečuje těsně nad Koutského branku.

42:31
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Domácí nabídkou nepohrdli a prosazuje se RADEK DUDA, který dnes spálil snad čtyři jasné gólové šance. Tentokrát úspěšně tečoval střelu od modré. Asistence: Jan Benda, David Havíř. Pokračuje přesilovka pět na čtyři.

41:53
    Za šest vteřin už Bláha získává souseda, přisedne si k němu Filip vyloučený za nedovolené bránění. Domácí tak dostávají k dispozici přesilovku 5:3, která může trvat celých 114 vteřin!

41:47
    Hosté hráli v pěti jen necelou minutu, Bláha je vyloučen za hákování.

40:50
    Agilní Duda se probil až před Koutského, ale nedokázal ho prostřelit.

40:01

40:00

39:47
    Bombicovu střelu Koutský chytá.

38:59
    KLH bude mít ještě v závěru třetiny možnost na inkasovaný gól reagovat, na trestnou lavici míří Ondřej Poživil za hru bez přilby.

38:49
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. KAMIL TVRDEK tečoval střelu od modré a puk propadl Hanuljakovi mezi betony. Asistence: Ondřej Látal, Štefan Rusnák.

38:22
    Matějíčkovu střelu domácí beci zblokovali.

37:56
    Za sekání je vyloučen domácí Sikora (dnes už podruhé), hosté budou hrát svoji pátou přesilovku.

37:13
    Střelu Urbana vykopává Hanuljak pravým betonem.

36:38
    Hra se stěhuje po sérii zakázaných uvolnění před Hanuljaka.

35:09
    MARTIN DAVÍDEK se na to už nemohl dívat, tak to vzal do vlastních rukavic. Sám projel do útočného pásma a z mezikruží poslal puk do šibenice, Koutský byl bez šance - 2:1. Asistence: Petr Freiberg.

35:00
    Hra se odehrává ve středním pásmu, gólmani si mohou na chvíli odpočinout.

33:39
    Dvacetiletý obránce Rutta je dnes při střelecké chuti, tentokrát minul jeho projektil branku Koutského jen o milimetry.

33:26
    Ofsajd hostí posouzený jako úmyslný.

31:55
    Skořepa dostal ideální přihrávku zpoza brány, trefil ale jen lapačku Koutského!

31:11
    A brejk na druhé straně - Kuběna ujížděl sám na Koutského, ten ale opět svůj tým podržel.

30:33
    Střelu Hubáčka sráží Benda mimo Hanujlakovu branku.

30:05
    Hosté budou mít k dispozici další přesilovku, na trestnou lavici jde sedět Pulpán za hákování.

29:39
    Po dobré kombinaci se Skořepa bekhendem neprosadil.

29:03
    Duda z bezprostřední blízkosti z otočky střílí nad!

28:53
    Skořepa dobrým forčekingem vybojoval vhazování v útočném pásmu.

27:36
    Po kombinaci domácích útočníků zakončoval Skořepa, Koutský se ale opět vytáhl.

26:53
    Pulpán vyslal od modré tvrdou ránu, Koutský reflexivně vyráží!

25:52
    Duda v samostatném úniku ani nadvakrát nedokázal překonat Koutského!

25:15
    Hostující beci natlačili chomutovského útočníka na Koutského, který tak skončil bez masky. Přerušená hra.

24:21
    MILAN PROCHÁZKA namířil střelu golfákem od modré pod břevno Koutského klece. Asistence: Petr Jíra, Lukáš Pulpán.

23:22
    Bombic střílí od modré těsně mimo.

22:31
    Vrchlabský Chaloupka vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

21:40
    Bendík střílí od modré, Hanuljak vyráží.

20:01

20:00

19:21
    Pár vteřin po skončení přesilové hry MARTIN FILIP z vrcholu kruhu vypálil, Hanuljak kotouč neudržel a ten se skutálel za brankovou čáru. Asistence: Petr Chaloupka.

18:52
    Hubáček střílí z mezikruží těsně nad břevno.

17:52
    Pácal pálí mimo.

17:17
    V závěru třetiny ještě budou mít hosté šanci při přesilové hře, domácí Bombic je vyloučen za nedovolené bránění.

16:52
    Procházka se probíjel před Koutského, byl ale odzbrojen.

15:24
    Muchovu střelu Koutský s potížemi chytá do lapačky.

14:31
    Bombicova střela sražena nad branku.

13:50
    Chomutov bude hrát svoji první přesilovku, za držení jde pykat Rusnák.

13:05
    Rozhodčí zatím vylučovat nebude.

13:05
    Duda se probíjí do útoku, obránci ho zastavili. A už se na ledě začíná jiskřit, Duda si nic nechce nechat líbit, dorážel na brankáře Koutského a je z toho nakonec strkanice všech hráčů na ledě!

12:18
    Přihořívá! Beck trefuje z úhlu tyč Hanuljakovy branky!

11:56
    Vrchlabským se nepovedla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

11:04
    Matějíček střílel od modré, ale trefil jen jednoho z domácích beků.

10:57
    Domácí hráli v šesti, což rozhodčí zaregistrovali, takže nakonec budou hrát ve čtyřech. Po menších dohadech trest hráčské lavice odsedí Jíra.

9:00
    Domácí bek Rutta střílel těsně mimo.

8:51
    Domácí jsou v plném počtu.

8:14
    Bauer vypálil, Kubeš se snažil tečovat bruslí, Hanuljak prokázal dobrý postřeh.

7:43
    Duda ujel v oslabení, na Koutského si ale nepřišel.

7:11
    Tvrdek vypálil k tyči, Hanuljak vyráží.

6:50
    Domácí Sikora je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.

5:35
    Vrchlabský Látal poslal kotouč před branku, svojí přihrávkou ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

4:16
    Domácí Rutta vypálil přes obránce, Koutský si s jeho pokusem poradil.

3:50
    Drábek se objevil sám před Hanuljakem, který kotouč zalehl.

2:54
    Postavení mimo hru domácích posouzené jako úmyslné.

2:38
    Látal jel z levé strany na Hanuljaka, ten jeho pokus vyrazil betonem.

1:50
    Vrchlabí zakládá akci od své brány.

0:35
    Vrchlabský Bezouška tečoval střelu na svého gólmana, ten ale dobře zareagoval.

00:01

KLH Chomutov: Hanuljak (Hylák) - Havíř, Pavlas, Pulpán, Bombic, Mucha, Benda, Rutta, Grof - Kuběna, Skořepa, Duda - Procházka, Hrdel, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Selingr, Freiberg, Davídek

HC Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Pácla, Bauer, Chaloupka, Bendík, Poživil, Poskočil, Matějíček - Bakrlík, Rusnák, Beck - Hubáček, Kubeš, Zíma - Drábek, Látal, Bezouška - Urban, Bláha, Filip - Tvrdek

Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 25. Procházka (Jíra, Pulpán), 36. Davídek (Freiberg), 43. Duda (Benda, Havíř) - 20. Filip (Chaloupka), 39. Tvrdek (Látal, Rusnák)

Piráti Chomutov: Hanuljak (Hylák) - Havíř, Pavlas, Pulpán, Bombic, Mucha, Benda, Rutta, Grof - Kuběna, Skořepa, Duda - Procházka, Hrdel, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Selingr, Freiberg, Davídek
    HC Stadion Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Pácal, Bauer, Chaloupka, Bendík, Poživil, Poskočil, Matějíček - Bakrlík, Rusnák, Beck - Hubáček, Kubeš, Zíma - Drábek, Látal, Bezouška - Urban, Bláha, Filip - Tvrdek

Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Svoboda