Plzeň – Litvínov 6:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 0:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 0:7 (kon.)
Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Kladno – Motor ČB 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.)
Rytíři Kladno
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 26.09.2010, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (8600 kapacita) • Tipsport extraliga

Ode mne je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi z Kladna a přeji příjemný zbytek večera. V příštím kole se ozveme z Kladna už ve čtvrtek, kdy Vagnerplast přivítá Karlovy Vary před kamerami televize. Utkání tak začne netradičně v 18:10. (19:55:49)

Ani v pátém kole tak Kladno tři body neurvalo. Hosté nebyli lepším týmem, ale byli produktivnější a především výborně bránili. Ve třetí třetině se hosté dostali maximálně čtyřikrát do pásma Kladna, ovšem vytěžili z toho druhou branku. Kladno ve třetí třetině nedokázalo vymyslet na obranný blok Budějovic prakticky nic. Hosté si tak do tabulky připisují tři body. Skupinka asi 60 fanoušků Jihočechů tak spokojeně odchází ze stadionu.

Nejlepší hráči zápasu: Jan Eberle a Jakub Kovář.

60:00

60:00
    Obrovský tlak Kladna v závěru. Kameš do poloodkryté klece těsně minul. Kovář nevěděl, kde mu hlava stojí, nakonec se ale domácí ubránili.

Kladno na ledě v šesti.

Oddechový čas pro hosty.

59:42
    V závěru ještě kladenská přesilovka. Pletka dostává dvě minuty za podražení.

59:05
    Sotva Kladno přejde modrou čáru, získají puk hosté a obloučkem ho posílají do pásma Kladna.

58:26
    Poslední dvě minuty už byly ohlášeny. Tady to vypadá, že je po zápase.

57:30
    Budějovičtí teď vyhodili tak šikovně, že do zakončení se prodral Martynek, branku však minul.

56:03
    Cikánek musel zasahovat proti Ptáčkově střele, který "ujel" do souboje jeden na jednoho.

55:52
    Kallova otočka zpoza branky úspěch nepřinesla.