Děčín – Kobra 5:2 (kon.) | SHK Hodonín – Uh. Hradiště 8:2 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 4:3 (kon.)
Přerov – Šumperk 1:2 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Havířov 1:5 (kon.) | Opava – Uničov 6:1 (kon.)
Nový Jičín – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
HK Baník Karviná
1:5 (-:-, -:-, -:-)
AZ Havířov
Čtvrtek 28.10.2010, 18:002. liga skupina Východ

Orlová byla od začátku derby mírně lepším mužstvem. Havířov však hrozil z protiútoků a během prvních dvou třetin dokázal hned tři zužitkovat. Orli sice na začátku třetí třetiny dokázali korigovat, ale Havířov přidal další branky a z derby veze vítězství. (20:34:06)

60:00

59:08
    Havířovské publikum už slaví.

Glecih teď vyjel a ztratil kotouč. Obrana zažehnala nebezpečí.

58:17
    Iceing Havířova.

57:16
    Havířov právě vstřelil branku!
    Konec zbytku orlovských nadějí zasadil LUDĚK LHOTSKÝ

Orlová ve čtyřech

Nejlepšími hráči vyhlášeni Adam Vrba a Petr Grygar.

55:59
    Opět trest pro domácí. Sznapka jde sedět za zdržování hry.

55:53
    Gleich vychytal Říčku.

55:25
    Marek Ivan, který byl v extralize po dlouhou dobu považován za bitkaře právě naložil pořádnou sadu dobře mířených pěstí Potočnému. Oba hráči dostávají pět minut plus trest do konce utkání. Marek Ivan navíc dostává trest ve hře.

55:17
    Vnenkovi ujely nervy. Uštědřil úder jak několika havířovským hráčům, tak i rozhodčímu ochází na 2 minuty za zdržování plus dvě minuty za hrubost a navíc ještě deset minut OT za nesportovní chování. Po vyhlíšení trestů se Vnenk opět vydal na led za provokujícím Klimšou a na trestnou lavici jej zpět musel uklidit Javín. Klimša dostává dvě minuty za hrubost.

Současně vyloučen Balčík za filmování.

54:57
    Galgonkovi se zaklínila hůl v soupeřově brusli a odchází na dvě minuty za podražění.

53:56
    Posunutá branka za Gleichem.

53:25
    Puk v Gleichově lapačce.

Orlová ve čtyřech.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 45. Kraft (Flašar, Ivan) - 13. Vydra, 23. Balčík (Lhotský, Pavlas), 24. Sztefek (Machálek), 58. Lhotský (Krisl, Stránský)