Třinec – Zlín 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (po s.n.) | Kometa Brno – Sparta 3:1 (kon.)
K. Vary – Kladno 2:1 (kon.) | Liberec – Slavia 2:1 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 05.11.2010, 18:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký večer z liberecké Tipsport areny, kde za pár chvil začne zápas Liberce se Slavií. Oba celky mohou být v klidu co se aféry s registracemi týká, na druhou stranu, Slavie potřebuje každý bod aby se zvedla s nelichotivé dvanácté příčky, domácí zase potřebují dokázat, že body umí sbírat i doma, což se jim letos zatím daří jen částečně. Tygrům navíc bude chybět kapitán Nedvěd, který má problémy s třísly.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Moravec, Trončinský, Derner, Rýgl - Kudrna, Podkonický, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Ondřej, Plodek, Víšek - Bárta, Kica.

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Špelda, Roth - Krenželok, Štefanka, Vondrka - Micka, Branda, Doležal - Jelínek, Holec, Jaškin - Endál, Růžička, Tomica - Pospíšil.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer.

Do liberecké klece se staví Tomáš Vošvrda, který dostává přednost před Pincem.

00:01

0:16
    Několik nepřesných pasů zahájilo dnešní zápas.

0:33
    Kopřivova lapačka poprvé v akci, střelu Podkonického ale zkušený brankář snadno kryl.

0:55
    Domácí začali aktivně, druhý zásah Kopřivy.

1:23
    Na druhé straně to zkoušel Jaškin, Vošvrda ale zasahovat nakonec nemusel.

2:09
    Proti střele Micky musel ale domácí brankář už pořádně zásáhnout, když natáhl svou vyrážečku.

2:15
    Následuje úmyslný ofsajd hostů.

2:58
    Hra se přesunula do středního pásma.

3:38
    Klimenta pěkně uvolnil Vaka, tomu ale střela nesedla.

3:58
    Oba týmý střídají.

4:41
    Po úvodu, ve kterém byli domácí mírně aktivnější se nyní hra vyrovnala.

5:11
    Pas Kicy na Kudrnu byl příliš dlouhý, icing Liberce.

5:35
    Vašíček čistě zastavil Podkonického, následně raději Kopřiva přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

5:39
    Rýglovu střelu od modré hostující gólman viděl a dobře vyrazil.

6:11
    Dušek se hezky protlačil do zakončení, Kopřiva ale výtečně zasáhl lapačkou a navíc si dokázal poradit i s Plodkovou dorážkou.

6:38
    Hosté pěkně zakombinovali před Vošvrdou a po Holcově pasu musel Pospíšila faulovat Vak. Dvě minuty za sekání.

7:01
    Rýgl a po něm i Bárta dokázali vyhodit.

7:18
    Stejně tak činí i Ondřej, hostům úvod početní výhody nejde.

8:05
    Teď už ale hosté tlačí a Vošvrda musí krýt střelu Štefanky, Žižka pak bohužel pro hosty zlomil při střele od modré hůl.

8:26
    Vašíček pálí kousek vedle.

8:39
    Vak na ledě, domácí opět v plném počtu.

9:00
    Rozehra Tygrům ale nyní nevyšla a po zakázaném uvolnění se puk vrací před Vošvrdu.

10:11
    Domácí opět trochu přidali, Podkonický s Duškem se ale při svém střídání nyní do šance nedostali.

10:25
    Puk mimo hrací plochu, vhazování opět před Vošvrdou.

10:47
    Oba týmy se nemohou protlačit do střeleckých pozic, takže zatím stále stav 0:0.

11:39
    Kopřiva vyhodil puk mimo hrací plochu, puk ale projel po mantinelu, takže se správně vylučovat nebude.

11:50
    Čakajík si sjel na kruh, Kopřiva betonem jeho švih vyráží.

12:13
    Liberec má více ze hry.

12:20
    Hosté vyhazují pouze na icing.

12:33
    Výtisk si poradil čistě s unikajícím Tomicou.

12:36
    Vylučovat se bude na hostující straně. Menší trest dostává Růžička za hákování.

12:54
    Kadlec obral Duška o puk a vyhodil.

13:21
    Výtisk střílí od modré a Kudrna tečuje před poloprázdnou brankou těsně vedle.

13:50
    Hosté vyhazují.

14:30
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec dokázali přesilovku využít. Závaru po střele Vaka využil MILOSLAV HOŘAVA a pohotově bekhendem dorazil puk do sítě za bezmocného Kopřivu. Asistence: Tomáš Vak, Tomáš Klimenta.

14:59
    Domácí jsou při chuti a Moravec si nyní bodyčkem poradil s Endálem.

15:36
    Víškův průnik pohlídal čistě Kuboš.

15:51
    Liberečtí kontroljí hru a puk mají častěji na hokejkách.

16:02
    Nyní jim ale nevyšla rozehra a bylo z toho pouze zakázané uvolnění.

16:31
    Holec našel hezky Pospíšila, ten prověřil jedovkou Vošvrdu.

17:18
    Na druhé straně opět pálí Hořava, i Kopřiva si poradil.

17:59
    Dušek přiťukl Vakovi, tomu ale chyběla rychlost.

18:33
    Po pěkném ťukesu vypálil od modré Rýgl, jeho střela ale letí nad.

19:12
    Tomica na modré nezpracoval pas od Kadlece.

19:51
    Slavia dohrává první část v útoku.

20:00

Domácí vedou po první části 1:0. O těsný náskok se postraral Hořava v přesilovce, Liberečtí měli trochu více ze hry i Slavia ale měla šance. Pokračovat se bude asi v 19:19.

20:01

20:29
    Slavia začala střelou Endála a dorážkou Štefanky, obě střely končí vedle.

20:59
    Ani Holec na modré Vošvrdu neprověřil.

21:35
    Několik nepřesností na obou stranách.

21:59
    Slavia hraje v úvodu prostřední části více s kotoučem.

22:26
    Střelu Ondřeje od modré Kopřiva jistě pokryl betonem.

23:00
    Pražané zahráli v krátkém sledu dvakrát na zakázané uvolnění.

23:30
    Na větší šanci zatím čekáme.

23:58
    Střela Endála byla sražena nad domácí branku.

24:19
    Rýglův pokus z úhlu udržel Kopřiva mezi betony, další přerušení.

25:10
    Plodkova řada měla velký tlak, pak ale ujel Jaškin a zamířil jen těsně nad.

25:24
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Víšek zavezl puk do útočné třetiny, předal ho na modré MARTINU ČAKAJÍKOVI a jeho střela propadla Kopřivovi za brankovou čáru. Asistence: Jan Víšek.

26:03
    Domácí pokračují v aktivní hře, Klimentovo nahození ale postrádalo přesnost.

26:47
    Po Duškově přiťuknutí vypálil do boční tyčky Dušek.

26:59
    Domácí měli velký tlak a hosté ho dokázali ubránit jen za cenu faulu. Dvě minuty dostává opět Růžička za krosček.

27:02
    Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:23
    Střelecké pokusy Čakajíka a Duška teď hostující brankář pokryl i s trochou štěstí.

27:48
    Čakajík je při chuti, teď ale jeho střela končí hodně mimo.

28:22
    Hosty na chvilku osvobodil Kadlec, vystřídat ale Pražané nedokázali.

29:09
    Slavia kompletní, tohle oslabení hosté přežili, i když Liberec skoro celé dvě minuty tlačil.

29:58
    Domácí zahrozili kombinací Ondřeje s Rýglem, Kopřiva si nakonec ale dokázal poradit.

30:50
    Hosté trochu přidali, Pospíšilovo zakončení ale Vošvrdu neohrozilo.

31:13
    Teď hostům nevyšla rozehra a puk se vrátí před Kopřivu. Icing.

31:56
    Pospíšil hezky centroval na Holce, ten ale skákavý puk netrefil, velká škoda pro hosty.

32:42
    Klimenta prověřil Kopřivu, ten kryje puk do lapačky.

33:10
    Vakova řada se usadila před brankou hostů, k zakončení ale obrana Slavie nikoho nepustila.

33:47
    Hunkes čistě zastavil unikajícího Jelínka.

34:30
    Mickova zblokovaná střela nemohla příliš Vošvrdu vystrašit.

35:20
    Rýglovi unikl Endál, nakonec ale hosty zastavili sudí pro postavení Pospíšila v brankovišti.

35:52
    Vondrka rozehrál pěknou akci Slavie, Čakajík ale nakonec u mantinelu vybojoval puk pro domácí.

36:21
    Kudrnovu možnost na druhé straně zastavil ofsajd.

36:51
    Hunkes nerozehrál na Klimentu přesně, icing Liberce.

37:29
    Oba celky dobře brání, navíc se nevylučuje, takže vidíme sice rychlou hru, moc vyložených šancí v ní ale není.

38:07
    Tak o vyloučeních už to tak úplně neplatí. Štefankův průnik zastavil podražením Ondřej. Dvě minuty a přesilovka pro Slavii.

38:15
    Hunkes vyhazuje přes celé hřiště.

38:26
    Hostům nevyšla rozehra a píská se icing.

38:50
    Slavii přesilovka nejde, Hořava drží puk za její brankou.

39:07
    Klimenta vyhazuje.

39:20
    Střelu Rotha kryje Vošvrda, který měl dobrý výhled.

39:59
    Až teď hosté zamkli domácí, pokus Štefanky ale dokázal Vošvrda ukrýt ve výstroji.

40:00

Domácí přidali ve druhé třetině druhou branku a tak vedou po čtyřiceti minutách 2:0. Hosté se moc do šancí nedostávali a před třetí třetinou budou muset něco vymyslet, pokračovat se opět bude asi ve 20:10.

40:01

40:08
    Domácí jsou kompletní.

40:36
    Kudrna uvolnil Duška, ten se po kličkované ke střele nedostal.

41:04
    Vak to zkusil švihem od modré, Kopřiva byl pozorný.

41:23
    Další zákrok hostujícího brankáře po střele Plodka.

41:41
    Domácí začali třetí část hodně aktivně a po akic Ondřeje musel Kopřiva opět zasahovat.

42:20
    Domácí dobře brání a Slavia se nemůže dostat do útoku.

42:59
    Po icingu Liberce se hra střehuje před Kopřivu.

43:20
    První řada domácích se natlačila do útoku, Kopřiva ale našel odražený puk a přerušil hru.

44:17
    Slavia vyrovnala hru.

44:34
    Vondrka pálí kousek nad.

45:10
    Po souboji u mantinelu se jen těžko zvedá z ledu Doležal.

45:57
    Domácím teď dvakrát chyběl kousek při pokusech Duška a Klimenty.

46:46
    Slavia se nemůže dostat do náporu a do šancí. Teď se navíc po faulu Micky na Víška bude muset bránit. Dvě minuty za faul kolenem.

46:52
    Kolařík vyhazuje.

47:19
    Vašíček teď hodně pomohl hostům, když získal puk, zavezl ho až za domácí branku, kde navíc dokázal přerušit hru.

47:24
    Utkání sleduje 6314 diváků.

48:00
    Slavia se zatím velmi dobře brání.

48:10
    A teď už bude moci i zaútočit. Dvě minuty dostává Tomáš Vak za podražení.

48:47
    Slavia je kompletní a hraje přesilovku.

49:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

49:48
    Střelu Růžičky srazili domácí obránci do rohu.

50:11
    Slavia tlačí, domácíuž jsou kompletní.

50:39
    Roth rozehrál hodně nepřesně, icing.

50:58
    Nyní už Slavia nemá takový tlak jako v přesilovce, domácí si v pohodě hlídají náskok.

51:31
    Spolupráce Duška s Kudrnou postrádala přesnost.

51:57
    Icing Liberce.

52:38
    Kombinace hostům hodně vázne.

53:15
    Hokej to teď není příliš pohledný. Domácí dobře brání a Slavie se nemůže protlačit do útočné třetiny.

53:53
    Podkonický našel volného Duška, te ale nechal vyniknout připraveného Kopřivu. Brankář Slavie je zatím nejlepším hráčem hostům.

54:06
    Puk na liberecké střídačce, vhazování ve středním pásmu.

54:32
    Tak teď hosté otevřeli hru a jsou v náporu.

54:55
    domácí už ale dokázali dostat puk na druhou stranu hřiště.

55:06
    Po střele Hořavy musel Kopřiva přerušit hru.

55:19
    Bárta pořádně vystrašil Kopřivu, který jeho střelu zachytil těsně před brankovou čárou.

55:35
    Slavia má dobrou možnost na snížení. Dvě minuty totiž dostává Čakajík za zdržování hry.

55:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku bleskově využli, když po parádní kombinaci do prázdné branky uklidil puk TOMÁŠ POSPÍŠIL. Asistence: Tomáš Žižka, Vladimír Růžička.

56:20
    Slavia se opět okamžitě vhrá do útoku.

56:28
    Čakajík neudržel nervy a slovně se zřejmě ohradil na hlavního sudího a dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:56
    Závěr zápasu je nervózní i v ochozech.

57:23
    Hosté jsou v náporu.

57:27
    Ondřej před Rothem raději vyhazuje přes všechny čáry.

57:38
    Domácí šli tři na jednoho, Víškovu přihrávku ale uablokoval Kadlec a následnou střelu Ondřeje pokryl Kopřiva.

58:13
    Slavia už opět tlačí, Žižkovi ale utekl na modré puk.

58:21
    Domácí vyhazují pouze na icing.

58:21
    Kopřiva je na střídačce, hosté hrají v šesti.