Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.) | K. Vary – Havířov 3:4 (kon.) | Motor ČB – Znojmo 6:1 (kon.)
Sparta – Opava 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 3:2 (kon.)
Liberec – Olomouc 5:4 (po pr.) | Chomutov – Pardubice 9:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:4 (2:0, 2:2, 0:2 -1:0)
HC Olomouc
Sobota 04.12.2010, 13:45 • Svijanská aréna. • DHL Extraliga juniorů

Z města pod Ještědem přeji hezký zbytek soboty. (16:28:11)

65:00

63:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je konec! Liberec po pár vteřinách dává vítězný gól a získává bonusový bod navíc. FILIP JÁNOŠÍK se prosadil střelou nad beton. Asistence: Kedršt, Karlík. 5:4.

62:43
    Skalický byl stažen na zem Rácem a olomoucký forvard si jde odpykat menší trest za držení. 4/3 - Liberec.

62:16
    Rozhodčí musí vyspravit ledovou plochu vodou, chvilku se hrát nebude.

62:16
    Jonák skočil do přihrávky Voznici, který mohl by mohl skórovat. Následně ale zbořil libereckou branku, která málem skončila u brankového rozhodčího.

62:00
    Trestné lavice se nám zaplní. Kvapil a Bulíř dostávají menší tresty. Bude se hrát 3 na 3.

61:52
    Říhův tečovaný pokus šel těsně nad.

61:30
    Další zákrok Alexy, který do lapačky schoval pokus Brandýse.

61:10
    Voznica obehrál Karlíka a málem i Alexu, jenže proti němu se postavila levá liberecká tyč. Následnou dorážku po zemi si už liberecký brankář pohlídal.

60:42
    Hežova tvrdá rána končí v náručí Alexy.

60:14
    Začínáme zakázaným uvolněním Liberce.

60:01

Po uplynulých šedesáti minutách svítí na ukazateli stav 4:4. Kohouti v poslední periodě srovnali díky brankám Fryče a Ráce. Uvidíme tedy prodloužení.

60:00

59:44
    Brandýs předvedl bodyček jako z hokejové učebnice proti Bulířovi, který jeho čistý zákrok nemůže skousnout.

58:26
    Kedrštův pokus byl nepřesný, touš má Olomouc.

57:35
    Psotův pokus z mezikruží sražen obranou Olomouce. Ani jeden tým nechce prodloužení, hraje se opravdu útočně.

56:43
    Zápas začíná být pěkně vyhrocený.

55:30
    Na liberecké straně zvoní tyč. Po střele Jergla se zachvěla pravá tyč Alexovy branky. Libereck brankář nic neviděl.

54:48
    Motáň lapačkou opravdu umí. Jánošíkův pokus schoval parádou pro diváky do své rukavice.

54:24
    Na hokejky libereckých hokejistů se vkradla nervozita a dělají chyby. Gól naopak pomohl Hánákům, kteří jsou momentálně lepším mužstvem.

53:40
    Jonák nevěděl co s pukem, a tak raději zahrál malou domů.

53:30
    Rácův pokus se protančil brankovištěm a zmizel v rohu.

52:34
    Lehké nahození Kvapila si Alexa pohlídal lapačkou.

51:52
    Lavička domácích si bere oddechový čas!

51:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Srovnáno! Olomouc ztrestala špatnou rozehrávku Bílých Tygrů a srovnává na 4:4. ROMAN RÁC zachytil kotouč ve středním pásmu kotouč a nadvakrát překonal brankáře Alexu střelou po ledu. Bez asistence. 4:4.

51:25
    Jonákovi sjel puk z bekhendu, a tak jeho zakončení bylo nepřesné.

50:53
    Domácím se přesilová hra vůbec nepovedla. Hosté v plném počtu.

49:50
    Tygři ostřelují branku Olomouckých, ale bez gólového úspěchu.

48:57

48:53
    Následně byl ale faulován a Jergl si jde odpočinout na dvě minuty za hákování. 4/4.

48:40
    Jonák se natlačil před obranu Moravanů a málem se mu podařilo vymíchat Motáně, jenže puk poslal do konstrukce.

48:24
    Málek byl na chvíli sám před Alexou. Liberecký brankář měl plnou výstroj práce, aby jeho pokusy vytěsnil do bezpečí.

47:59
    Skalický vyhazuje až za branku Hanáků.

47:30
    Hosté nastěhování před Alexou.

46:57
    Valášek dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Olomouc.

46:50
    Psota mohl zakončit, ale puk mu po pasu Vařechy sjel z hole.

46:24
    Zakázané uvolnění hostů.

45:05
    Miškovského pokus sražen do rohu. Hraje se v hodně velikém tempu.

44:30
    Hra se nám nyní přelévá z jedné strany na druhou.

43:00
    Lacek si najel mezi kruhy a Motáň proti němu předvedl fantastický zákrok betonem.

42:07
    Olomouc snižuje přesilovou hrou. JAKUB FRYČ nahodil puk od modré, jeho lehký pokus škrtl o levou tyč liberecké branky a zapadl za nic nevidícího Alexu. Asistence: Kvapil. 4:3.

41:54
    Mulač dostává dvě minuty za hákování. 5/4 - Olomouc.

40:47
    Kedršt nastartoval své trysky a ujel obraně Olomouce, jenže Motáň přečetl záměr libereckého útočníka a čistým zákrokem ho odzbrojil!

40:01

Hráči už krouží na ledové ploše.

Ve druhé periodě jsme viděli dohromady čtyři branky, rozdělené na dvě na každé straně. Liberec už vedl nad hosty jen 2:1, když se prosadil Málek, jenže zásluhou Miškovského a Jánošíka se jeho náskok vyšplhal až na 4:1. V závěru třetiny Olomouc al zkorigovala skóre zápasu a momentálně svítí na ukazateli stav 4:2.

Další třetina začne přibližně v 15:25.

40:00

39:59
    Kvapil ještě střelou od modré prověřil Alexu.

39:57
    Vařecha přejel modrou čáru rychleji než kotouč a je pískán ofsajd.

36:47
    Jánošík se pokusil tečovat střelu Kedršta do branky - mimo.

36:22
    Niko musel hasit chybu Karlíka a dostává dvě minuty za podražení. 4/4.

35:20
    Bulíř vystřelil na Motáně, ten jeho pokus vyrazil ke Skalickému, který trefuje tyč!

35:03
    Tentokrát se nám pootvírají vrátka na trestné lavici hostů. Vaněk dostává dvě minuty za napadení. 5/4 - Liberec.

34:13
    Druhá využitá přesilová hra v podání hostů znamená druhou branku. DAVID ZACHAR předvedl důraz v brankovišti a propasíroval puk za Alexu. Asistence: Jergl, Chromič. 4:2.

32:43
    Vrátka na liberecké trestné lavici jsou opět otevřené. Karlík dostává menší trest za krosček. 5/4 - Olomouc.

32:46
    Těžký zákrok si teď připsal domácí brankář, který musel lapit střelu Lehečky na lapačku.

31:08
    Střela Brandýse se jen prosmýkla kolem Alexy.

31:19

30:58
    Motáň teď ukázal, že zákrok lapačkou ovládá znamenitě. Bravurním zákrokem chytil střelu Říhy od modré.

30:54

29:57
    Lackův pokus vyráží Motáň betonem do rohu.

29:34
    Motáň ukázal Nikovi perfektní stopku na semaforu.

29:19
    Málek dostává dvě minuty za vražení na hrazení Valáška. 4/4.

28:54
    Jonák dostává dvě minuty za podražení. 5/4 - Olomouc.

28:28
    Bílí Tygři vedou už o tři branky. FILIP JÁNOŠÍK se ujal kotouče v rohu kluziště, vybruslil si nikým neatakován před Motáně a střelou pod víko nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci. Asistence: Kedršt. 4:1

27:52
    Liberec po chybě v obraně raději kotouč odpaluje do bezpečí na zakázané uvolnění.

26:40
    A opět Málek a Alexa vyráží holí do bezpečí.

26:15
    Alexa zastavuje pěknou akci Olomouce, když mezi jeho betony pálil Málek.

25:03
    Kůdela už to v brance kohoutů nevydržel a jde naštvaně střídat. Jeho místo mezi třemi tyčemi zaujme pro zbytek zápasu Motáň.

25:03
    Bílí Tygři si ale přichystali vcelku rychlou odpověď. Karlík nahodil puk na branku, kde ho těsně před Kůdelou tečoval MICHAL MIŠKOVSKÝ nad rameno olomouckého brankáře. Asistence: Karlík, Sobotka. 3:1.

23:40
    Kohouti přeci jen využívají přesilovou hru. Heža vypálil z úhlu na branku, puk se odrazil k MATĚJI MÁLKOVI, který procedil Alexu. Asistence: Heža. 2:1.

23:29
    Brandýs to zkoušel nahozením od modré, ale Alexa si ho stáhl ze vzduchu.

23:02
    Haas se pokoušel zadovkou překvapit Alexu, ten si ale jeho kulišárnu pohlídal.

22:36
    Skalického bomba v oslabení zaduněla o betony Kůdely.

22:14
    Mulač dostává dvě minut za napadení. 5/4 - Olomouc.

22:14
    Olomouc je trochu aktivnějším mužstvem a Alexa si připisuje samé lehké zákroky.

21:28
    Ofsajd Voznici.

21:06
    Rácův pokus Alexa vyráží hravě do rohu.

20:56
    Liberec rozjížděl slibnou akci, jenže vše zkazil Jánošík, který zbytečně přejel modrou čáru.

20:01

Hráči už nastupují na ledovou plochu.

Skončila první třetina, ve které se nám začal hrát hokej až od desáté minuty. V úvodních minutách to byla opravdu hokejová bída a oko hokejového fanouška opravdu trpělo. Liberec byl v uplynulých dvaceti minutách lepším celkem a zásluhou dvou proměněných přesilových her vede 2:0.

Další třetina začne přibližně v 14:33.

20:00

19:45
    Bílí Tygři přeci jen využívají přesilovou hru zásluhou JAROSLAVA KEDRŠTA, který se trefil přesně mezi betony Kůdely.Asistence: Jánošík. 2:0.

18:27
    Bulíř netrefuje exklusivní pas Jonáka do prázdné branky.

18:01
    Kohouti jdou třech. Rác vyhodil puk ze hřiště a jde si odpykat menší trest. 5/3 - 1:13 (Liberec).

17:50
    Obrana Olomouce nechala Kedršta najet až před Kůdelu a ten svou bombou vyprášil všechen prach z jeho výstroje.

17:14
    Konečný zbytečně podrazil Vařechu a dostává dvě minuty. 5/4 - Liberec.

16:43
    Skalický ihned po naskočení Kedršta hledal jeho hokejku, jenže puk nakonec doputoval až na zakázané uvolnění.

16:36
    5/5.

16:00
    Hosté se zatím nedostali do žádného tlaku.

14:36
    Ihned po buly nedovoleně bránil Kedršt Haase a dostává dvě minuty. 5/4 - Olomouc.

14:32
    Severočeši využívají po osmatřiceti vteřinách přesilovou hru. Karlík přihrál na druhou stranu hřiště, kde napřáhl od modré JÁN NIKO a střelou doprostřed branky nachytal špatně stojícího Kůdelu. Asistence: Karlík, Bulíř. 1:0.

14:12
    Voznica vyhazuje bekhendem do středního pásma.

13:54
    Kvapil zahákoval v průniku Bulíře a jde na trestnou. 5/4 - Liberec.

13:37
    Heža pálil z mezikruží a Alexa měl co dělat, aby vytěsnil jeho pokus do bezpečí. Nakonec to s pomocí beku dokázal.

12:48
    A teď pro změnu icing Tygrů.

12:34
    Jonákovi přeskočil puk hokejku a Bulíř se tudíž ocitl v ofsajdu.

12:14
    Ogrizek se proháčkoval přes dva liberecké beky, ale střelou doprostřed branky Alexu neohrozil

11:25
    Psota s Dlouhým dostali hostující obranu pod tlak a ta se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:25
    Menší závar před tygří brankou zastavil Alexa, když si pohlídal střílejícího Voznicu a i nadvakrát dorážejícího Hežu.

9:52
    Kedršt našel bekhendem před brankou tísněného Miškovského, ten ale nedokázal přesně zakončit.

9:00
    Kotouč neustále putuje po mantinelech gólmani v brankách mrznou.

7:30
    Hra je hodně rozkouskovaná.

6:19
    Střela Málka byla sražená mimo tři liberecké tyče.

5:45
    Ofsajd a v něm nachytán Zachar.

5:05
    Bulíř vymyslel gólovou situaci pro Mulače, ten ale poslal svou střelu švihem těsně kolem růžku branky Hanáků.

4:21
    Jako první Kůdelu prověřuje střelou od modré Niko.

3:37
    Další zákrok Alexy po střele Voznici z úhlu. Kůdela se na druhé straně hřiště zatím nudí.

3:20
    Rác našel pěknou žabičkou Málka, ten ale nedokázal v hodně dobré příležitosti propasírovat puk mezi betony libereckého gólmana.

2:57
    Alexa už má na kontě tři zákroky, ale z té kategorie nejlehčích.

2:10
    Tak až teď si připisuje první zákrok Alexa, který vyráží betonem ránu Kvapila od modré do rohu.

2:07
    Icing Libereckých.

2:00
    Dvě minuty hry pryč a stále se nic vážného neděje. Ani jeden brankář nemusel zasahovat.

1:00
    Po první minutě jsme ještě nebyli svědky žádné šance.

0:33
    Oba týmy se zatím oťukávají.

00:01

Hráči nám už nastupují na hrací plochu.

Bílí Tygři Liberec: Alexa (Jelínek) - Niko, Lacek, Dám, Říha, Šefl, Karlík, Sobotka - Jánošík, Bulíř, Kedršt, Dlouhý, Skalický, Valášek, Vařecha, Mulač, Psota, Miškovský, Jonák, Bittner.

HC Olomouc: Kůdela (Motáň) – Kreisel, Brandýs, Kvapil, Jergl J., Lyzák, Pozděna, Fryč, Axman – Chomič, Haas, Málek – Vaněk, Ogrizek, Konečný – Voznica, Zachar, Mareček – Lehečka, Rác, Heža.

Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba..

Utkání již mělo začínat, ale start zápasu se nám trochu opozdí kvůli předchozímu utkání, které se zde hrálo. Hráči právě absolvovali rozbruslení a start utkání se dá očekávat ve zhruba 13:45.

Hanáci včera hráli v nedaleké Mladé Boleslavi a po prohře 3:1 si nepřipsali ani bod. Bílí Tygři něli naopak vynucené volno, když zápas se Zlínem byl kvůli kalamitě odložen na 20. prosince.

Hezké pozdní poledne z promrzlé Svijanské arény, kde nás za malou chvíli čeká duel mezi Libercem a Olomoucí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Petr Schultz

Branky a nahrávky: 15. Niko (Karlík, Bulíř), 20. Kedršt (Jánošík), 26. Miškovský (Karlík, Sobotka), 29. Jánošík (Kedršt), 64. Jánošík (Kedršt, Karlík) - 24. Málek (Heža), 35. Zachar (Jergl, Chomič), 43. Fryč (Kvapil), 52. Rác

HC Olomouc: Kůdela (26. Motáň) – Kreisel, Brandýs, Kvapil, Jergl J., Lyzák, Pozděna, Fryč, Axman – Chomič, Haas, Málek – Vaněk, Ogrizek, Konečný – Voznica, Zachar, Mareček – Lehečka, Rác, Heža.

Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba.