K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Zlín – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Kladno 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (po s.n.)

Konec zápasu. (19:46:28)

Nejlepší hráči jsou z domácích Michael Kolarz a z hostů Jan Kovář.

Plzeň právě vstřelila branku!
    Rozhodující a jediný nájezd proměnil TOMÁŠ VLASÁK a rozhodl tak o vítězi dnešního utkání.

Jiří Šimánek Přikryla nepřekonal a vítězství si tak připisuje Plzeň.

Tomáš Vlasák svůj nájezd proměňuje a posílá Plzeň do vedení.

Milanu Gulašovi ujel puk a nedokázal tak vůbec zakončit.

Jan Kovář tentokrát svého bratra nepřekonal.

Jakub Langhammer trefuje Přikrylovi puk do lapačky.

Branka není uznána.

Plzeňští se zlobí a snaží se rozhodčího přesvědčit, že Johnsonův nájezd skončil brankou. Sudí jde zavolat kolegovi u videa. Jsme tedy svědky něčeho ojedinělého, kdy rozhodčí potřebuje k posouzení nájezdu videorozhodčího.

Johnson nedává branku. Kovářovi při nájezdu spadla maska.

První se rozjede k nájezdu Nick Johnson.

Samostatné nájezdy začínají.

Statistiky po prodloužení:

Střely: 34:31, Vhazování: 43:32, Vyloučení: 6:6.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:46
    Tomáš Mertl s Jakubem Langhammerem šli ve dvou na jednoho obránce Plzně. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a povedla se mu velmi dobrá střela. Přikryl pokus zlikvidoval.

62:44
    Jan Hanzlík si najel z modré čáry před branku a málem s emu povedlo překonat dezorientovaného Kováře, který nevěděl, kde je puk.

61:16
    4/4

61:09
    Teď měli pro změnu tlak hosté. Nakonec je hra po Strakově ráně přerušena a vhazuje se v pásmu HC Mountfield.

60:23
    Michal Mikeska ujížděl hostům z levé strany a poslal puk Snopkovi, který mohl jen přehodit puk přes Přikryla. To se mu ale nepovedlo a do protiútoku jdou hosté.

60:01

Statistiky po 3. třetině:

Střely: 32:28, Vhazování: 39:32, Vyloučení: 6:6.

60:00

59:41
    Jan Kovář pálil těsně vedle.

59:22
    Střelu Vlasáka ukryl Kovář do lapačky a vhazuje se po jeho pravici.

59:16
    Martin Podlešák (CEB) vyhazuje kotouč z vlastního pásma ven ze hřiště a dostane tak zbytečně dvě minuty.

58:30
    Dokonce zbývají necelé dvě minuty a Budvar aréna stále nezná vítěze. Po zakázeném uvolnění se bude vhazovat ve třetině Plzně.

57:00
    5/5

56:33
    Plzeň je v tlaku a domácí se snaží vyhodit kotouč ven z pásma.

55:00
    Lukáš Květoň (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 4/5.

54:55
    Jan Kovář našel z rohu hřiště nádherně v mezikruží postaveného TOMÁŠE VLASÁKA, který dělovkou zprvní propálil Jakuba Kováře. Asistence: Jan Kovář.

53:54
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Mertl našel před brankou najetého JAKUBA LANGHAMMERA, který pohotovou střelou propálil Přikryla a dostává tak domácí do vedení. Asistence: Tomáš Mertl, Martin Podlešák.

53:46
    5/5

53:06
    Domácí se vystavili do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:58
    S dělovkou Radka Dudy měl Kovář velké problémy a vyrazil jí těsně vedle své klece.

51:46
    Jan Kovář (PLZ) - 2 minuty - držení protihráče - 5/4.

50:32
    Jaroslav Modrý pěkně vystřelil od modré čáry. Kovář s obtížemi puk vyráží.

50:23
    5/5

50:19
    Od modré čáry zkoušel štěstí John Slaney. Kovářovi střela vletěla přímo do klína.

49:28
    Z prava pálil bez přípravy Martin Straka. Jeho dělovka šla jen těsně vedle.

48:23
    Michal Mikeska (CEB) - 2 minuty - držení hole - 4/5.

47:35
    Z pravé strany se dostal do velké šance Nick Johnson a jeho střela se odrazila od tyče domácí branky.

46:56
    Od červené čáry nahodil puk domácí kapitán František Ptáček a vhazovat se bude po pravici Přikryla.

46:31
    Na ledě zůstává ležet Martin Heřman a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:18
    Hraje se v obraném pásmu domácích a Plzeńští se snaží dostat do zakončení.

43:15
    Před Kováře se dostával Duda a od domácího branáře se puk odrazil k Martinu Strakovi, kterému se nakonec puk za Kováře dostat nepodařilo.

42:19
    Před Přikrylem byl důrazný Roman Pšurný. Obránci Plzně nebezpečí včas zažehnali.

41:02
    Po pravé straně unikl Radek Duda, skvělým obraným zákrokem ale pomohl obraně Pavel Kašpařík.

40:26
    Domácí zahráli puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude v jejich pásmu.

40:01

Statistiky po 2. třetině:

Střely: 24:16, Vhazování: 27:20, Vyloučení: 3:5.

Druhá třetina přinesla opět pouze jednu branku. Tentokrát bylo ale úspěšnější domácí mužstvo. Ve 33. minutě slavili úspěch díky ráně od modré v podání Michaela Kolarze. Do třetí třetiny se tedy fanoušci mají na co těšit, protože se hraje vyrovnaně. Třetí třetina začně přibližně v 18:45.

40:00

39:00
    V další šanci byl Michael Kolarz. Dostal puk do mezikruží a jeho střela trefila Přikryla do hrudi.

38:42
    5/5

38:20
    Mikeska osvobozuje domácí a vyhazuje puk přes všechny čáry.

36:51
    Tomáš Vlasák se ocitl v mezikruží sám před Jakubem Kovářem a trefil tyčku domácí branky.

36:42
    Milan Gulaš (CEB) - 2 minuty - sekání - 4/5.

36:20
    Střelu Vostřáka tečoval těsně před Kovářem Tomáš Vlasák. Puk se odrazil od domácího brankáře do ochranné sítě.

35:53
    Od modré čáry nahazoval John Slaney a puk nakonec proskákal vedle Kováře do rohu hřiště.

34:35
    5/5

34:14
    Dělovka Michala Dvořáka letěla jen těsně vedle branky Jakuba Kováře.

33:51
    Od modré vyzkoušel Přikryla Jan Novák. Brankář Plzně puk chytá.

32:54
    MICHAEL KOLARZ si dvakrát vyměnil puk s Martynkem a pak už zvolil střelu. Jeho dělovka Přikrylovi prošla a domácí mohou slavit vyrovnávací branku. Asistence: Rostislav Martynek.

32:35
    Jan Kovář (PLZ) - 2 minuty - držení protihráče a Pavel Vostřák (PLZ) - 2 minuty - podražení - 5/3.

32:35
    Petr Přikryl ztratil vyrážečku a domácí dále pokračovali v tlaku. Nakonec se však ke střele vůbec nedostali, protože rozhodčí přerušili a vylučují hned dva hráče Plzně.

32:01
    Před brankou byl osamocený Roman Pšurný, ten se snažil zakončit bekhendem, ale jeho střela šla těsně mimo.

31:25
    V šanci byl Rudolf Červený, gólově se nakonec prosadit nedokázal.

30:52
    John Lammers tvrdě pálil zprvní, Kovář nemusel zasahovat.

30:10
    Hraj se vyrovnaně a žádné mužstvo se nemůže dostat do šance.

28:19
    U branky hostů se strhly potyčky. Domácí se snažili za každou cenu dostat puk za brankovou čáru, ale hosté to nechtěli nechat dopustit.

28:02
    Tomáš Mert prověřil Přikryla. Ten uklidňuje hru a drží puk v lapačce.

27:18
    Do příležitost se dostával Nick Johnson, který se tvrdě tlačil za pukem až do Kováře. Ten puk udržel před čarou.

26:30
    Z prava se dostal do akce pavel Vostřák. Kovář jeho střelu ukryl do lapačky.

26:18
    Domácí se dostali do útočné třetiny a po komerční přestávce se bude vhazovat po Přikrylově levici.

25:02
    Z levé strany střílel tvrdě Milan Gulaš. Přikryl puk vyráží pryč.

24:38
    Hostům se přesilová hra vůbec nepovedla. Teď zahrozili střelou Hanzlíka od modré čáry.

24:23
    5/5

23:22
    Tomáš Vlasák pěkně prokličkoval přes obránce až těsně před Kováře. Z bezprostřední blízkosti se ale již prosadit nedokázal.

22:23
    Martin Tůma (CEB) - 2 minuty - držení protihráče - 4/5.

21:58
    Tomáš Mertl byl v šanci. Jeho bekhendový pokus šel jen těsně vedle branky Přikryla.

21:40
    Tvrdě páli hostující Slaney. Kovář nemusel zasahovat.

20:31
    5/5

20:15
    Od modré čáry vyzkoušel Přikrylovu pozornost Michael Kolarz. Hostující brankář puk chytil do lapačky.

20:01

Statistiky po 1. třetině:

Střely: 9:8, Vhazování: 13:10, Vyloučení: 1:3.

První třetina přinesla jednu branku. Jejím autorem byl hostující Jan Kovář, který se prosadil střelou z levé strany. Jinak se hrál v Budvar aréně celkem vyrovnaný hokej. V poslední minutě první části hry mohli domácí hrát přesilovou hru pět na tři, kterou však nevyužili. Na začátku druhého dějství zbývá domácím ještě 32 sekundová přesilová hra pět na čtyři. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

18:53
    Od modré v rychlém sledu stříleli nejprve Snopek a poté Ptáček. Ani jedna střela se neujala.

18:31
    Domácí budou moct hrát 29 sekund přesilovou hru pět na tři. Na trestnou lavici odchází kanaďan John Slaney (PLZ) za hákování na dvě minuty.

17:18
    Od modré střílel Snopek a jeho střelu před Přikrylem nebezpečně tečoval Michal Mikeska. Úspěšnější byl brankář Plzně.

17:01
    Václav Benák (PLZ) - 2 minuty - zdržování hry - 5/4.

16:01
    Při zakládání útoku Plzeň přestřelila puk přes mantinel a vhazuje se ve středním pásmu.

15:16
    Hra pokračuje vhazováním v pásmu domácích.

15:16
    Plzeňští si teď vytvořili velký tlak a dobývali Kovářovu branku. Zatím však neúspěšně. Po přerušení hry jde ještě rozhodčí zkontrolovat záznam hry.

14:36
    Po přihrávce Kováře tvrdě pálil z mezikruží Tomáš Vlasák. Jakub Kovář se štěstím puk vyráží.

14:00
    Tomáš Pitule nahodil ze středního pásma puk na Kováře a ten ho stkryl do rukavice. Následuje komerční přestávka.

13:10
    5/5

12:53
    Přesilová hra domácích už téměř končí a českobudějovičtí ještě nevystřelili na branku.

12:06
    Plzeň se osvobozuje a zatím nedovolila domácím ani střelu.

11:10
    Petr Obdržálek (PLZ) - 2 minuty - vysoká hůl - 5/4.

10:15
    Z levého kruhu pálil Jiří Šimánek. Přikryl jeho střelu vyráží.

9:27
    Jan Kovář se dostal do další šance. Přejel modrou čáru a jen těsně minul domácí branku.

7:28
    Mladší bratr českobudějovického brankáře prostřelil svého bratra. JAN KOVÁŘ dostal puk od Jana Vlasáka a z levé strany překonal svého staršího bratra. Asistence: Tomáš Vlasák.

7:13
    Akci Tomáše Vlasáka zarazil rozhodčí, který odpískal ofsajd.

5:54
    Z pravé strany pálil na Přikryla Snopek. Plzeňský brankář puk vyrazil do rohu.

5:28
    5/5

4:54
    František Ptáček vybojoval puk a vyhodil ho do pásma Plzně.

4:11
    Martin Straka mířil do odkryté branky, ale jeho pokus zblokoval Martin Podlešák.

3:44
    Plzni se zatím přesilová hra nedaří a ztěžka se dostává do pásma domácích.

3:28
    Michal Mikeska (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

3:11
    Z levé strany se dostala do útoku Plzeň. Pokus Tomáše Vlasáka ukryl Kovář do rukavice.

2:47
    Buly po levici Jakuba Kováře.

2:15
    Hraje se v pásmu domácích. Hosté jsou ale zatím bez šance.

1:17
    První pokus měl na svědomí Pavel Kašpařík. Přikryl jeho střelu vyrazil.

00:01

Do Budvar arény dnes dorazila Plzeň. Západočeši se po odečtu bodů nachází v tabulce Tipsport extraligy s 28 body na 11. místě. Domácí HC Mountfield jsou na šesté pozici a na svém kontě mají 42 bodů.

Ve vzájemných zápasech zatím oba týmy zvítězili jednou. V prvním vzájemném duelu zvítězil Hc Mountfield 5:4. Druhý vzájemný zápas na ledě Plzně vyhráli opět domácí - 4:2.

Dnešní utkání je 500. startem českobudějovického útočníka Václava Pletky. Můžeme se také těšit na souboj dvou bratrů. Českobudějovického brankáře Jakuba Kováře v brance HC Mountfield a útočníka Plzně Jana Kováře.

HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný - Pletka.

HC Plzeň 1929: Přikryl (Mazanec) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev - Obdržálek.

Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Novák.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Kovář Jan (Vlasák), 55. Vlasák (Kovář Jan), ?. Vlasák

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný - Pletka.
    HC Škoda Plzeň: Přikryl (Mazanec) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev - Obdržálek.