Poprad – Žilina 3:1 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 1:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 5:3 (kon.)
Košice – Nitra 3:2 (po pr.) | Trenčín – Skalica 4:1 (kon.)
HK VITAR Martin
5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 04.01.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Videli sme pekné hokejové stretnutie, ktoré nebyť záverečnej potýčky, patrilo by určite k najkrajším v tejto sezóne. Domáci si víťazstvo plne zaslúžili. (19:16:46)

60:00

59:46
    Sýkora v súboji s Jabrockým. Ten ešte vybojoval puk pre Markoviča a v závere sme tak mohli vidieť príležitosť domácich hráčov.

59:11
    Šechný teraz vyprovokoval potýčku s Ďatelinkom a je tam aj vyzlečený dres banskobystrického hráča. Kútny dostáva dve minúty za napadnutie. Šechný dve minúty za údery. Macejka dostáva dve minúty za údery.

58:59
    Tománek a Kolba teraz zamestnávajú brankára domácich. Ten má plné ruky práce.

58:32
    Krásny zákrok Dzubinu, ktorý dokázal pritiahnuť puk do svojej lapačky. Banská Bystrica získava len výhodu vhadzovania v útočnom pásme.

57:56
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Cebák dostáva osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

57:50
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk. Domáce tribúny okamžite na nohách.

57:29
    Oddychový čas hostí. Banská Bystrica si zobrala oddychový čas.

57:29
    Ďalšie vylúčenie na strane Martina. Hriňa dostáva dve minúty za krosček.

57:15
    Sýkora pred bránkou. Puk sa k nemu ešte nedostal, Cuník však strieľa vzápätí z prvej a chýbalo veľmi málo.

56:53
    Vylúčenie na strane Martina. Ďatelinka dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

54:56
    Cebákova strela. Dzubina ešte stihol vyraziť, vzápätí sa do šance dostal ešte Sýkora.

54:22
    Tománek ťažko odstaviteľný od puku. Vypýtal si faul od Klepáča, ktorý dostáva dve minúty za sekanie.

53:09
    Hriňa sa nemohol pustiť na útočný výlet. Skúšal to ešte vzápätí Beran a Šimovič puk podržal.

52:31
    Tománek sa mohol rútiť sám na brankára. Novotný ale výborne zasiahol.

51:46
    Súboje pokračujú ďalej. Viac ich je ale teraz pred bránkou hostí.

50:54
    Martin pri chuti. Važan však nemal komu prihrávať.

50:09
    Martin dal gól! Macejka nezištne prihrával voľnému Klepáčovi, ktorý sa spolu so svojim spoluhráčom rozbehli proti Šimonovičovi. Ten už nemal šancu zasiahnuť. Asistencie Macejka a Markovič.

49:01
    Banská Bystrica už v tejto sezóne inkasovala sto gólov. Z nich štyri v tomto zápase s Martinom.

48:51
    Martin dal gól! Pomsta martinského útočníka svojim. Najskôr bol nedovolene atakovaný, čo si rozhodcovia nevšimli, potom sa ale puk dostal k Markovičovi, ktorý ho vrátil Macejkovi a ten si už odplatu v podobe gólu nenechal ujsť. Asistencie Markovič a Galamboš.

47:28
    Drgoň vypálil na bránku hostí. Puk bol ešte tečovaný.

47:00
    Jabrocký ako prvý ohrozil v tejto presilovej hre bránku hostí. Banská Bystrica následne puk vyhadzuje cez všetky čiary.

46:47
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Rumpel dostáva dve minúty za sekanie.

46:27
    Posunutá bránka domácich. Hudec pri svojej aktivite spolu s Klepáčom zapríčinili technickú prestávku v hre.

45:32
    Vyhodený puk zo strany domácich za ktorým korčuľuje Vantroba. Domáci teraz v trojici na modrej čiare, vytvorený obranný múr zatiaľ plní svoju funkciu.

44:43
    Bambúch na ľadovej ploche. Beran dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

44:33
    Sýkora proti Klepáčovi neuspel. Dopredu môže ísť Jabrocký, je ale osamotený.

44:04
    Tománek si nakorčuľoval do zakončenia. Dzubina musel zasahovať.

43:40
    Vizváry sa ocitol na ľadovej ploche. Cebák ešte skúsil strelu z pravej strany, až potom je hra prerušená.

42:56
    Uram proti Vizvárymu za bránkou Banskej Bystrice. Puk pre hráčov hostí.

42:30
    Ďatelinka pred Heizerom. Nasleduje ale zakázané uvoľnenie na strane domácich.

41:23
    Markovič v oslabení vyštartoval proti Šimonovičovi. Ten si sa rozbehol proti domácemu útočníkovi a situáciu zachránil.

40:52
    Banská Bystrica dala gól! Využitá dvojnásobná presilová hra hostí. Tománek servíroval puk z pravej strany do priestoru, kde bol Hudec. Ten okamžite z prvej páli puk do bránky. Asistencie Tománek a Cebák.

40:12
    Šechný po buly okamžite korčuľuje do útočného pásma. Domáci však majú pred sebou neľahkú úlohu prečkať dvojnásobné oslabenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine sa domácim podarilo otočiť skóre v ich prospech. Hostia ale začnú tretiu časť dvojnásobnou presilovou hrou.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:00
    Novotný a Tománek sa trošku nepohodli v závere tretiny. Pravdepodobne sa ešte budú udeľovať tresty. Novotný dostáva dve minúty za sekanie.

39:28
    Vylúčenie na strane Martina. Uram dostáva dve minúty za hákovanie.

39:21
    Themár z pravej strany nezakončil presne. Ešte Galamboš vybojoval puk a Uram sa tak mohol dostať na dostrel bránky.

38:26
    Ďatelinka ešte zachytil puk na útočnej modrej. Prihrával však na hokejku súpera.

37:49
    Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Domáci tak prichádzajú o útočné pásmo.

37:34
    Ďatelinkova opakovaná strela a následne sa Uram pokúšal dostať puk do bránky natlačením. Domácim sa dvojnásobnú presilovú hru nepodarilo využiť.

36:57
    Uram po pravej strane mieri do útočného pásma. Hostia si však nedali pozor na faul a budú za to pykať. Hudec dostáva dve minúty za hákovanie.

36:23
    Klepáčova strela od modrej. Domáci sa ešte snažia udržať v útočnom pásme.

35:55
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Vizváry dostáva dve minúty za držanie.

35:24
    Jabrocký ešte v páde hľadal spoluhráča pred bránkou. Ďalšia gólová príležitosť domácich hráčov.

34:46
    Velebný zachytil puk pred Heizerom. Následne puk posúva do útočného pásma Themár.

34:16
    Beran s Važanom zatápali hosťujúcej obrane. Šimonovič mal plné ruky práce.

33:41
    Hlinka sa pravou stranou neprebil. Klepáč si dával pozor.

32:56
    Ďatelinka zachytil prihrávku súpera. Banská Bystrica teda svoju presilovú hru už nevyužije.

32:20
    Beran, ktorého strážil Cebák sa pokúšal dostať pred hosťujúcu bránku. Domáci aspoň získali útočné pásmo.

31:46
    Opäť hostia pred domácou bránkou. Paľov sa ale tentoraz musí vrátiť po puk na svoju polovicu.

31:25
    Tvrdá strela Paľova. Dzubina len jeho pokus vyrážal a vzápätí to skúšal Kútny.

30:57
    Vylúčenie na strane Martina. Ďatelinka dostáva dve minúty za držanie.

30:26
    Ešte pred bránkou cloní Šechný. Hostia zabojovali a držia puk na svojich hokejkách.

29:53
    Sýkora vybojoval puk v rohu klziska. Nájsť Hudeca sa mu už ale nepodarilo.

29:10
    Domácim sa teda podarilo otočiť skóre ešte do prvej polovice zápasu. Tento fakt im určite môže v ďalšom priebehu hry pomôcť.

28:34
    Martin dal gól! Využitá presilová hra Martina. Themárova strela sa ešte len obtrela o konštrukciu bránky, padla pred bránkovú čiaru, kde ju zachytil Važan a pohotovo strelil tretí gól Martina. Asistencie Themár a Ďatelinka.

28:02
    Najskôr Novotného strela, potom ešte pokus Urama z pravej strany. Domáci to skúšajú z každej pozície.

27:29
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Rumpel dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

26:29
    Domáce tribúny sa teraz dožadovali vylúčenia hosťujúceho hráča. V hre sa pokračuje a oba tímy budú hrať v plnom počte.

25:52
    Klepáč hľadal vpredu Macejku, ktorý bol ale v postavení mimo hry. Z následnej akcie mohol pre zmenu páliť Jabrocký, ktorý aj svoju šancu zakončil strelou do brankára.

25:05
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Hamrák dostáva dve minúty za hákovanie.

24:49
    Šance sa nám prelievajú na oboch stranách. Tentoraz pálil Heizer.

24:12
    Hlinka na modrej čiare. Pripravený vyštartovať do útoku. Také ľahké to ale hostia nebudú mať.

23:45
    Macejka inkasoval v útočnom pásme úder do tváre. Odchádza preto striedať.

23:15
    Hostia nezahrali túto presilovú hru dobre. Ešte Uram skúšal v jej závere strelecké šťastie.

22:48
    Beran korčuľoval za pukom, ktorý bol v blízkosti hosťujúcej bránky. Cuník však okamžite odpaľuje puk do bezpečia.

22:17
    Sýkora proti Ďatelinkovi neuspel. Ten rukou vyhadzuje puk z obranného pásma.

21:55
    Kolba sa snažil vystreliť. Proti Macejkovi si však netrúfol a tak hľadal radšej spoluhráčov.

21:20
    Vylúčenie na strane Martina. Klepáč dostáva dve minúty za hákovanie.

20:52
    Martin dal gól! Beran posunul puk na Jabrockého ešte vo vlastnom obrannom pásme. Jabrocký vyštartoval po ľavej strane dopredu a ešte zo začiatku kruhu vypálil na brankára Šimonoviča. Ten možno strelu trošku podcenil a tak končí za jeho chrbátom.

20:09
    Banská Bystrica začala tretinu aktívne. Cebák okamžite strieľal.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vyhráva Banská Bystrica v Martine o jeden gól. Pre domácich to nevyzeralo najlepšie, dokázali sa však vrátiť do zápasu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:53
    Cebákova tvrdá strela v závere tretiny, ktorú musel vyrážať Dzubina. Hostia ešte v závere pohrozili a domáci to ešte na začiatku druhého dejstva nebudú mať ľahké.

19:48

18:44
    Vizváry vyhodil puk pred Galambošom. Domáci hráči tak prichádzajú o útočné pásmo.

18:23
    Vidíme veľa nepozorností na oboch stranách. Banská Bystrica si teraz dávala väčší pozor v obrane. Biro situáciu riešil veľmi dobre.

17:55
    Paľov sa musí vrátiť do obrany. Uram s Jabrockým sa totiž nebezpečne približovali na dostrel hosťujúcej bránky.

17:08
    Heizer zabojoval o puk v strednom pásme. Nemal však komu prihrať.

16:32
    Važan sa bránený Cuníkom nedokázal presadiť pred bránkou hostí. Tí okamžite vyhadzujú puk.

15:42
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Sýkora dostáva dve minúty za hákovanie.

15:34
    Tománek sa pokúšal vybojovať puk a individuálne zakončiť. Domáci stihli včas zareagovať.

15:16
    Vyhodený puk cez všetky čiary. Domáce tribúny si môžu na chvíľku vydýchnuť.

14:34
    Galamboš zakončoval ešte v páde. Dvaja obrancovia hostí mu zabránili v tom, aby vystrelil presnejšie.

14:10
    Vylúčenie na strane Martina. Jabrocký dostáva dve minúty za faul kolenom.

13:43
    Prvý martinský útok zabojoval aj tentoraz. Domáce tribúny sa už chceli tešiť z gólu, ani Uram či Beran však puk do bránky nedostali.

12:50
    Martin dal gól! Themár už mal gól na hokejke ako prvý. Brankár s obrancom mu však dokázali zabrániť v tom, aby puk dostal do bránky. Stihol však prihrať na pravú stranu, kde bol Važan a ten nemal s jeho dopravením za bránkovú čiaru problém.

11:56
    Znenazdajky sa pri ľavej žŕdke hosťujúcej bránky zjavil Jabrocký, ktorý sa pokúšal dostať puk za chrbát Šimonoviča. Z tejto šance ale gól nepadne.

11:28
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Paľov dostáva dve minúty za hákovanie.

10:55
    Banská Bystrica dala gól! Pri avizovanom vylúčení na domácej strane padol aj druhý gól hostí. Domáci sa už nestihli dostať k puku, Kolba rozohral z hĺbky obranného pásma na Kútneho, ktorý našiel Rumpela a ten sa tak môže tešiť z druhého gólu.

10:22
    Domácim sa konečne podarilo dostať puk z ich obranného pásma. Nie však nadlho, pretože Šechný opäť zabojoval a dostal puk na dostrel.

9:40
    Tománek pri streleckej chuti. Nevzdal sa ani pred koncom prvej desaťminútovky a z prvej pekne zamieril.

8:43
    Hostia sa teda po trpezlivom výkone dočkali gólu. Hlinka ešte o niekoľko sekúnd pohrozil strelou.

8:02
    Banská Bystrica dala gól! Využitá presilová hra hostí. Cebák prihrával Tománkovi, ktorý ešte puk do bránky nedostal. Ten sa však dostal na hokejku Sýkoru, ktorý poľahky prekonáva bezmocného Dzubinu. Asistencie Tománek a Cebák.

7:26
    Vylúčenie na strane Martina. Za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche dostávajú domáci dvojminútový trest, ktorý si odchádza odpykať Themár.

5:54
    Hostia vyčkávajú na svoju príležitosť. Rumpel však mieril priamo do stredu bránky.

5:26
    Hamrák si robil priestor pred bránkou Martina. Obrana stačila včas zasiahnuť.

4:55
    Vizváry držal puk na modrej čiare. Domáci nie a nie sa dostať do zakončenia.

4:20
    Posunutá bránka hostí. Vynútená prestávka.

3:59
    Prihrávka do ohňa. Murček zakončoval ako posledný.

3:31
    Klepáčova strela jemne tečovaná mimo bránky. Hostia teraz držia puk na svojich hokejkách.

3:12
    Opäť náznak šance domácich. Cuník však reagoval a puk smeruje do bezpečia.

2:53
    Uram hľadal na opačnej strane Berana, ktorému vypichol puk Vantroba.

2:16
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice. Heizer dostáva dve minúty za podrazenie.

1:22
    Markovič sa prebíjal po pravej strane. Na opačnom konci naopak skúšal šťastie Paľov.

0:54
    Domáci hráči len naznačili prechod do protiútoku. Hostia ich do ničoho vážnejšieho nepustili.

0:24
    Novotný vybojoval puk v strednom pásme. Okamžite hľadal Berana.

0:16
    Šimonovič po prihrávke na Berana chytá puk. Vhadzovanie v pásme Banskej Bystrice.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci hráči to teda budú mať dnes proti Banskej Bystrici ťažké. V doterajších štyroch zápasoch si pripísali proti tomuto súperovi štyri body a takisto tabuľkové postavenie hovorí v prospech hostí. Rozdiel štyroch priečok a 17 bodov sa bude Martinu prekonávať o niečo ťažšie ako sú jeho hráči zvyknutí.

Richard Zedník, tak ako už bolo avizované sa v dnešnom dueli nepredstaví. Hostia však aj napriek tomu pricestovali do Martina v silnej zostave a s cieľom zvíťaziť. V domácom tíme naopak zmeny. Po odchode Karola Križana do Švédska povolali domáci funkcionári z farmy Michala Mišovca, čaká sa aj na "návrat" Mareka Šimka z Detvy. Otáznik takisto aj nad domácou obranou, k dispozícii má totiž tréner Jaroslav Husár iba sedem obrancov aj napriek návratu Novotného a Drgoňa do obrany. V druhom útoku chýba Appel, takisto viacero mladých nádejí dnes nemohlo kvôli chorobe nastúpiť do útoku.

Doteraz 24 duelov odohrali dnešní súperi medzi sebou. 13-krát zvíťazil Martin, jedenkrát sa zápas skončil remízou a 10-krát zvíťazila Banská Bystrica, ktorá v posledných vzájomných stretnutiach smeruje k vyrovnaniu či prekonaniu týchto štatistík.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Mišovec) - Novotný, Ďatelinka - Klepáč, Drgoň - Velebný, Hriňa - Brcko - Uram, Beran, Jabrocký - Markovič, Murček, Macejka - Themár, Galamboš, Važan - Zeliska

HC 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) - Cebák, Cuník - Birko, Kubka - Kolba, Bambúch - Vantroba, Vizváry - Tománek, Hudec, Sýkora - Paľov, Heizer, Hlinka - Rumpel, Šechný, Kútny - Vartovník, Petro, Hamrák

Rozhodca: Baluška - Bundil, Stano, Grúň.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 13. Važan (Themár, Drgoň), 21. Jabrocký (Beran), 29. Važan (Themár, Ďatelinka), 49. Macejka (Markovič, Galamboš), 51. Klepáč (Macejka, Markovič) - 9. Sýkora (Tománek, Cebák), 11. Rumpel (Kútny, Kolba), 41. Hudec (Tománek, Cebák)

HK VITAR Martin: Dzubina (Mišovec) - Novotný, Ďatelinka - Klepáč, Drgoň - Velebný, Hriňa - Brcko - Uram, Beran, Jabrocký - Markovič, Murček, Macejka - Themár, Galamboš, Važan - Zeliska
    HC´ 05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) - Cebák, Cuník - Birko, Kubka - Kolba, Bambúch - Vantroba, Vizváry - Tománek, Hudec, Sýkora - Paľov, Heizer, Hlinka - Rumpel, Šechný, Kútny - Vartovník, Petro, Hamrák

Rozhodčí: Baluška - Bundil, Stano, Grúň