Benátky n/J – Chrudim 4:1 (kon.) | Kadaň – Vrchlabí 3:1 (kon.) | Olomouc – Znojmo 3:4 (po pr.)
Ústí n/L – Chomutov 6:2 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
Tábor – Písek 4:2 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 1:0 (po pr.)
Královští lvi Hradec Králové
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 22.01.2011, 18:001. liga (ČR)

Dnešní velice vyrovnané střetnutí je za námi. Bonusový bod tedy zůstává na východě Čech, když se o to v 64. minutě postaral Jiří Kadlec. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Filip Luňák a Dominik Furch, nutno dodat, že zaslouženě. (20:30:00)

65:00

63:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto! Martin Koudelka precizně našel JIŘÍHO KADLECE a ten střelou do poloodkryté branky rozjásal hradecké publikum. Asistence: Martin Koudelka.

62:05
    Beroun kompletní.

61:48
    Berounská tvrz však hradeckému náporu odolává a v zádech jim stojí Dominik Furch, dnes je to opravdu souboj brankářů.

61:19
    Hradec ve čtyřech a bude zahrávat přesilovku čtyři na tři.

60:58
    Čermák v bruslařském souboji s Látalem, hostující hráč úspěšnější.

60:35
    Křetínský přihrával Roubíkovi, jenž si obešel obránce, ale přesně zakončit nedokázal.

60:05
    Uběhlo pouze pět vteřin a Beroun si již brousil zuby, že bude hrát ve čtyřech proti třem, ale hlavní rozhodčí píská faul Davidu Švagrovskému, který se provinil hákováním. Pokračuje se netradičně tři proti třem.

60:01

Je za námi šedesát minut velmi vyrovnaného utkání, ve kterém jsme neviděli ani jednu branku. Po krátké pauze bude následovat prodloužení. Jen dodám, že remíza je asi zasloužená.

60:00

59:41
    Ladislav Vlček měl na hokejce tři body pro svůj tým! Sám před Filipem Luňákem poslal puk jen o malý kousíček vedle. Zřejmě se bude prodlužovat.

59:30
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 1057 diváků.

59:19
    Beroun si bere oddechový čas.

59:19
    Ondřej Hruška dostává dvě minuty za pád pod nohy. Teď se Beroun ještě pokusí nějak se stavem pohnout.

58:47
    Beroun oslabení přežil a zápas pomalu spěje do prodloužení.

58:41
    Jan Hruška v nájezdu trefil opět Furcha.

57:20
    Hradečtí se snaží urvat vítězství na svoji stranu, proti nim však stojí výborný Dominik Furch.

56:47
    Hradec si bere oddechový čas.

56:47
    Jan Látal vyloučen za hákování. Pro Hradec další možnost.

56:43
    Hradec mohl opět strhnout vedení na svoji stranu! Kubica vypálil a jeho střelu Furch vyrazil přímo na hokejku Miloslava Čermáka. A ten měl takřka poloodkrytou branku, jenže mu na poslední chvíli do střely lehl obránce Berouna.

55:28
    Medvědům se žádná zajímavá siituace nepodařila a Hradec je již kompletní.

54:55
    Beroun se nemůže dostat do pořádné šance.

54:25
    David Švagrovský neprošel do útočné třetiny.

54:00
    Hradeckým se podařilo vyhodit.

53:28
    Šance pro hosty! Vít Budínský inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a oslabuje tak svůj celek.

52:57
    Jiří Kadlec z téhož místa jako jeho spoluhráč zaměstnal Furcha. Ten kotouč podržel a bude se vhazovat po jeho levici.

51:50
    Čermák jel po levé straně a následně volil střelu, která se mu však moc nepovedla a směřovala vedle.

51:12
    Nyní se bojuje o střední pásmo.

50:32
    Beroun vyhazuje přes všechny čáry, a tak logicky nemůže následovat nic jiného, než zakázané uvolnění.

49:21
    Puk se odrazil od zadního mantinelu před Dominika Furcha a ten ho raději podržel. Dnes sledujeme opravdu vyrovnané a výsledkově připomínající fotbalové utkání.

48:50
    Na kruhu před hradeckým brankářem se zjevil Švagrovský, ale trefil jen rameno Luňáka.

48:30
    Malý ihned po vhazování vypálil tvrdě, avšak vedle.

47:24
    Obrovská šance domácích! Snad největší v dnešním utkání. Zdeněk Kubica stál tváří v tvář Dominiku Furchovi, jenž se nadvakrát blýskl neuvěřitelným zákrokem a fantasticky tak zneškodnil jasnou branku!

46:34
    Hosté v pěti.

46:02
    Vágner vypálil, nicméně do náruče Furcha.

45:30
    Jan Rudovský se dostal do samostatného úniku, ale vyjel mimo dobrý úhel a poté chtěl zasunout puk do branky, jenže Filip Luňák měl výborně pokrytou branku.

45:02
    Roubík přihrál Jiřímu Kadlecovi na kruh a ten sám, nikým neatakovaný přestřelil.

44:34
    Východočeši mohou strhnout vedení na svoji stranu, jelikož se Ladislav Vlček provinil hákováním a dostává dvě minuty.

44:22
    Polák sráží Vágnerovu střelu do ochranné sítě.

43:57
    Kniazev vyhazoval puk z pásma a udělal to tak nešťastně, že trefil do obličeje Tomáše Doležala, ten byl chvíli otřesený, ale teď již se zdá být v pořádku.

42:35
    Na chvíli Hradečtí tlačili a kroužili v pásmu Berounských, ale žádnou střelu nepředvedli.

42:09
    Po ráně Chmelíře tečoval Ondřej Hruška, Dominik Furch však pozorný.

40:53
    Hradec kompletní.

40:46
    Jaroslav Nedvěd zkoušel překonat Luňáka, ten šanci likviduje.

40:20
    Beroun pokračuje v početní výhodě, hraje se v pásmu Hradce.

40:01

Tak jako v minulé vzájemné konfrontaci nepadaly branky, nepadají ani dnes! Ve druhé třetině již bylo k postřehnutí více zajímavějších momentů a také hodně osobních soubojů. Zda vítěze rozluští třetí dějství se dozvíme za chvíli. Poslední třetina začne přibližně v 19:46 hodin.

40:00

39:32
    O puk se bojuje ve středním pásmu.

39:02
    Opět Kupec a Švagrovský v šanci! Oba brankáři dnes opravdu dominují! Ani tentokrát si na Luňáka hostující útočníci nepřišli.

38:53
    Kupec vystřelil a jeho ránu Luňák podržel. Dojíždějící Aleš Křetínský zezadu po přerušení krosčekoval Vlčka, za což si samozřejmě zasloužil dvě minuty plus deset navíc za nesportovní chování.

38:00
    Další závar před berounskou brankou. Nejdříve Vágner, poté Chmelíř se pokoušeli dostat puk do svatyně, avšak neúspěšně, jediné co vzniklo, byla další mela.

37:14
    Vracející se Látal ujížděl po straně, až si najel před branku, kde ve snaze do ní zasunout kotouč posunul klec o dobré tři metry.

37:03
    Berounští se ubránili a jsou kompletní.

36:20
    Hradec krouží v útočné třetině zatím bez střelby.

35:57
    Jaroslav Roubík se ocitl sám před brankou, volil střelu, ale brankáři jsou zatím dnes bezchybní!

35:12
    Křetínského pokus končí na hrudi jednoho z bránících hráčů Medvědů.

35:03
    A teď bude zahrávat početní výhodu Hradec. Jan Látal se provinil faulem kolenem.

34:34
    Na hradeckém ČEZ Stadionu to dnes mezi hráči vře. Další mela před Luňákem, vše musí uklidňovat rozhodčí.

33:31
    Nyní již jsou oba týmy v pěti.

32:58
    Beroun pokračuje v přesilové hře. Uvidíme, zda ještě něco dokáže.

32:10
    Martin Koudelka společně s Danielem Volrábem jel na jediného obránce. Koudelka vymýšlel stahovačku, ale branku netrefil.

31:36
    Hradec ve čtyřech.

31:31
    Na hostující straně dostává menší trest Martin Doležal a na té hradecké Lukáš Chmelíř 2+2.

31:31
    Martin Doležal zkusil vypálit přes obránce, Luňák pozorný. Berounský útočník dojel celou situaci a tím si rozlítil všechny hráče, jelikož se v brankovišti Hradce strhla obrovská mela. Samozřejmě se to neobejde bez trestů.

30:57
    Střela Jebavého skončila v klubku těl před brankou.

30:16
    Beroun se dopustil offsidu.

29:36
    Berounu se naskýtá možnost dostat se do vedení. Popřemýšlet půjde k trestoměřičům Martin Vágner za vysokou hůl.

29:12
    Robert Sovík střílí mimo.

28:30
    Hraje se plynule bez přerušení nahoru a dolů.

27:48
    Zdeněk Čáp teď předvedl výstavní hit! Odnesl to David Švagrovský, vše bylo podle pravidel.

26:30
    Tomáš Doležal střílel v mezikruží, jeho pokus byl tečován a jen o kousek minul hradeckou klec.

25:58
    Jan Rudovský na druhé straně trefil pouze rameno Filipa Luňáka. Následně se postrkoval s Oldřichem Horákem, až je od sebe musel oddělit rozhodčí, vše se obešlo bez přerušení.

25:31
    Oldřich Horák zpoza modré čáry pálí vedle.

24:02
    Čáp perfektně vyslal Miloslava Čermáka do úniku, ten z levé strany napřáhl, ale jeho střelu vytěsnil hostující brankář.

23:18
    Sám postižený se ujal role vykonavače. Možná až příliš laxně hledal skulinku mezi betony Dominika Furcha, a tak zůstává stav nezměněný.

23:18
    Martin Koudelka ujížděl úplně sám na Furcha a Jan Látal ho fauloval, bude následovat trestné střílení.

23:07
    Kupec z rohu útočného pásma našel Švagrovského, který vystřelil a jeho ránu Luňák efektně vyrazil betonem mimo hřiště.

22:19
    Za brankou Furcha teď Jan Hruška s Martinem Vágnerem motali obránce hostujícího celku, nicméně ke střele se nedostali.

21:39
    Beroun se při přechodu do útočné třetiny provinil offsidem. Vhazování ve středním pásmu.

20:50
    Švagrovský poslal Kupce, jenž trefil betony Luňáka. Puk se následně odrazil na brankoviště, kde však byl jako první hradecký obránce.

20:09
    Hradec je v plném počtu.

20:01

Je za námi první dějství, ve kterém jsme neviděli žádnou branku. K vidění však bylo množství přesilovek. Hradec byl aktivnější zejména v prvních deseti minutách, posléze se hra vyrovnala. Uvidíme, co přinese druhá perioda. Ta startuje přibližně v 18:53 hodin.

20:00

19:50
    V první třetině se zřejmě již nic nestane.

19:25
    Jan Rudovský se s ničím nepáral a natáhl z první, jeho tvrdou střelu Luňák jen tak tak vyrazil.

18:41
    Domácí jsou ve čtyřech.

18:32
    Berounští svírají Hradec, ale zatím bez gólového efektu.

18:09
    Východočeši půjdou na půl minuty do tří! Aleš Křetínský si jde zchladit hlavu na trestnou lavici za držení.

17:58
    Jebavý od modré čáry mířil nepřesně.

17:40
    Beroun drží hradecké hokejisty v pásmu, ale zajímavou situaci zatím nepředvedl.

16:41
    Další možnost pro Beroun. Jiří Hendrich vyloučen za zdržování.

16:36
    Po pokusu Ladislava Vlčka, který chytil Filip Luňák do lapačky vznikla za jeho brankou menší mela, avšak nyní již se hraje.

15:58
    Hradci se taky jako Berounu v početní výhodě nepodařilo nic kloudného vymyslet. Hosté v pěti.

15:40
    Chmelířův pokus taktéž vedle.

14:36
    Horákova střela tečovaná vedle branky, kterou hájí Furch.

14:10
    Medvědům se podařilo vyhodit.

13:58
    Role si oba týmy vymění, nyní totiž bude Hradec hrát dvě minuty přesilovou hru. Robin Malý je potrestán za krosček.

13:37
    Hostům se v početní výhodě nepodařilo téměř nic vymyslet a nyní je Hradec již kompletní.

13:10
    Beroun se snaží usadit v pásmu.

12:40
    Hradec hraje sice ve čtyřech, ale teď dokonce Kubica zahrozil, když vystřelil na Furcha.

11:37
    I Beroun si zkusí, jaké je to hrát s jedním mužem navíc. Za katr totiž usedá Vít Budínský za sekání.

11:00
    Stav je zatím bezbrankový, ale Hradec byl v prvních deseti minutách zatím aktivnějším mužstvem.

10:37
    Tvrdý projektil z hole Miloslava Čermáka končí v náručí Furcha.

09:55
    David Tůma postupoval z levé strany úplně sám na Filipa Luňáka, chtěl volit zakončení bekhendovou kličkou, avšak hradecký golman jeho záměr vystihl a zalehává puk.

08:50
    Zdeněk Čáp zachytil rukavicí puk, jenž směřoval z útočného pásma a měl před sebou volné pole působnosti. Nakonec jeho střelu likviduje Dominik Furch levým betonem.

08:08
    Hradeckým se druhá přesilovka daří méně než ta první. Beroun vyhazuje.

07:35
    Nahození Chmelíře tečoval Jaroslav Roubík bruslí mimo.

06:57
    Bude se opět vylučovat. Kroužení druhé hradecké formace v útočném pásmu zastavuje až krosček Jana Látala.

06:02
    Po přihrávce Roubíka pálil tvrdě, nýbrž nepřesně Lukáš Chmelíř.

05:33
    Zdeněk Čáp natáhl takřka z poloviny hřiště, jeho střelu hostující brankář podržel.

05:05
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

04:51
    Další zmatek před svatyní Berouna. Jiří Kadlec se pokoušel protlačit ke kotouči, ale Medvědi situaci zažehnali vyhozením z pásma.

03:50
    Jan Hruška trefil pouze boční síť.

03:30
    Hradec se mohl dostat do vedení! Jiří Hendrich vystřelil a jeho střelu zblokoval Furch, nicméně nevěděl, kde se nachází odražený kotouč. Ten ležel volně v brankovišti, kam se dral Martin Koudelka, ale obránce Berouna byl rychlejší.

03:05
    Poprvé se dnes bude vylučovat. Početní výhodu si zahraje hradecký tým, když na trestnou lavici putuje Bohdan Višňák.

02:44
    Začátek utkání je spíše v poklidném tempu, žádné vyložené šance zatím k vidění nejsou.

02:13
    Puk srazil jeden z hradeckých obránců mimo hrací plochu, vhazuje se tedy v obranném pásmu Východočechů.

01:38
    Jiří Kadlec z pravé strany pálil pouze do betonů Furcha.

00:35
    Ke kotouči se v mezikruží dostal Daniel Volráb, tak se pokusil ohrozit hostujícího brankáře, jeho střela však minula branku Medvědů.

00:16
    Hradec se tlačí dopředu, Čápovo lehké nahození Furch srazil do rohu.

00:01

Oba týmy již vstupují na led, utkání začne za malý okamžik.

HC VCES Hradec Králové: Luňák (Blažíček) - Křetínský, Čáp, Hendrich, Horák, Vágner, Chmelíř, Červený, Karlík - Kubica, Roubík, Čermák - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Valášek, Kadlec - Půlpán, Šejnoha, Hruška O.

HC Berounští Medvědi: Furch (Kocián) - Hertl, Nedvěd, Jebavý, Látal, Višňák, Malý - Vlček, Kupec, Švagrovský - Novotný, Tůma, Rudovský - Doležal, Polák, Kniazev - Sovík, Zacpálek

Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda.

Kanadské bodování na hradecké straně vede kapitán Jaroslav Roubík, jenž v letošní sezóně prozatím nasbíral dvaačtyřicet bodů, když se mu podařilo dát jednadvacet branek a na stejný počet také přihrát. Na druhé straně této statistice vévodí Jiří Hašek, který disponuje třiadvaceti body (13+10). Zajímavostí také je, že se v sestavě berounského kádru nachází Bohdan Višňák. Tomu nedávno skončilo hostování právě v Hradci Králové.

Poohlédněme se ještě za minulým kolem. Jak Hradci, tak Berounu se nedařilo. Východočeši prohráli na ledě Olomouce 1:5, když již v první třetině inkasovali čtyři branky. Naopak Medvědi hráli před zraky domácích fandů, kde přivítali Jihlavu, se kterou padli v poměru 0:3.

Příjemný podvečer Vám přeji z hradeckého ČEZ Stadionu. Dnes na východočeský led zavítali Medvědi z Berouna. Hostující tým nastoupí s celkem devíti juniory. Beroun se nyní zmítá v krizi, když nevyhrál již sedm utkání v řadě a je na osmém místě tabulky s počtem 52 bodů. To Hradec se nachází na pozici páté, přičemž má 61 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.