IHC Králové Písek
4:5 (3:2, 0:2, 1:0 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 31.01.2011, 15:30Extraliga staršího dorostu

Dramatický zápas je u konce. Dva body berou Tygři z Liberce, ten zbývající třetí zůstává na jihu Čech. S přáním hezkého zbytku pondělního dne se s vámi z Písku loučí Petr Košatka a zase někdy u online reportáže na shledanou. (17:56:21)

Liberec právě vstřelil branku!

Jediným úspěšnýcm střelcem nájezdového rozstřelu se stal PAVEL ZACHA a bod navíc se stěhuje do Liberce.

Bernad trefuje náruč libereckého brankáře, je rozhodnuto.

Za Písecké pojede třetí nájezd obránce David Bernad.

Pavel Zacha zamířil přesně k pravé tyči a ve třetí sérii posílá Liberecké do vedení - 0:1.

Písecký MIroslav Pícha trefuje Blažkův pravý beton.

NIkita Shpakov rovněž nedává. Ani jemu zakončení bekhendem nevyšlo.

Domácí Vlček zkoušel uspět bekhendem, ale nedal. Blažek puk chytil.

Josefu Mikyskovi puk utekl a nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Náhradník Libereckých Jakub Krejčí se protahuje, je pravděpodobné, že do nájezdového rozstřelu zasáhne on.

Kdo získá v dnešním utkání bod navíc, o tom rozhodnou po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    V závěru prodloužení si zaútočí také Liberečtí, do přímého ohrožení písecké branky se už ale asi dostat nestihnou.

64:20
    Liberečtí jsou kompletní.

63:55
    Hosté se po delší chvíli dostávají ze sevření a znavená trojice Tygrů odchází okamžitě střídat.

63:35
    Aktivní Vlček také u další šance svého týmu. Tentokrát si po jeho zakončení Blažek nebyl vůbec jistý, zda má puk ve své moci, nakonec ale kus černé gumy pod svým tělem našel.

63:13
    Zdlouhavá kombinace Píseckých vypramenila ranou Vlčka a liberecký brankář sevřel puk v lapačce.

62:20
    Bude se vylučovat. Marek Langhammer (LIB) oslabuje svůj tým, provinil se totiž držením.

61:49
    Písečtí ujížděli ve řech v přečíslení proti dvěma obrácům Liberce, brzda před útočnou modrou ale celou akci domácích předčasně ukončila.

61:07
    Hosté po zmatku před vlastní bránou odpalují puk co nejdál od své klece.

60:30
    Po Vlčkově přihrávce střílel z těžkého úhlu Indrák, trefil ale pouze boční konstrukci.

60:01

Písek ve třetí části srovnal a v závěru třetí části dokonce mohl rozhodnout při vlastní přesilovce, hosté ale tlak domácích ustáli. O vítězi dnešního střetnutí rozhodne prodloužení nebo případná dovednostní soutěž samostatných nájezdů.

60:00

59:44
    Puk ve středním pásmu a zápas pomalu spěje do prodloužení.

59:18
    O puk se bojuje v rohu za libereckou brankou, kde následně hráči obou týmů zašlápli puk.

58:51
    Liberečtí drtivý tlak ustáli a jsou kompletní.

58:44
    Písečtí pro ofsajd přicházejí o pásmo.

58:28
    Lejsek mířil do levého růžku, Blažek však stihnul zasáhnout ramenem.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí části.

57:39
    Bernadův golfový úder a semafor brankáře Blažka.

57:16
    Vlček dvakrát pálil z nejtěsnější blízkosti, Blažek vleže čaroval.

56:51
    Písečtí si beoru time-out.

56:51
    Bude se vylučovat. Jan Slavík (LIB) se provinil hákováním a domácí dostávají šanci.

56:44
    O puk se bojuje u hrazení za píseckou bránou.

56:14
    Shpakov vyprodukoval další střelu Libereckých, Havelka svůj tým v důležité chvíli drží.

55:44
    Brankovóu šanci měl na holi na druhé straně Kouba, také v tomto případě ale zasahuje brankář Havelka.

55:11
    Písek po Vlčkově tutovce držel ještě chvíli pásmo, výrazněji ohrozit brankáře Blažka se však už nikomu z domácích nepodařilo.

54:19
    Vlček pronikl libereckou obranou a orazítkoval pravou tyč Blažkovy branky.

53:54
    Zachova střela končí v lapačce brankáře Havelky.

53:33
    Ofsajd domácích posouzen jako úmyslný.

53:20
    V závaru před vlastní brankou se nejlépe zorientoval Havelka a zalehnul kotouč.

52:57
    Slavík tvrdě poslal k ledu Cibocha, vše bylo v rámci pravidel.

52:35
    Vlčkova střela z nápřahu končí v připravené náruči libereckého brankáře.

52:05
    Domácí se pokoušeli o rychký brejk, nakonec je z toho ovšem jen zakázané uvolnění.

51:09
    Turek střílí golfovým úderem a Blažek si nechává puk pro sebe.

50:47
    Shpakov měl rychlost, přes Lejska se ale k brance neprotlačil.

49:50
    Písek právě vstřelil branku!

Je vyrovnáno. Ciboch vybojoval pásmo pro MICHALA KUBCE a útočník Písku zamířil pod horní tyčku. Asistence: David Ciboch.

49:15
    Nahození z poměrně velké vzdálenosti Blažek raději ukryl pod lapačkou.

48:38
    Reiniš se snažil projít přes dva liberecké obránce, hostující zadáci ho poměrně rychle odzbrojili.

47:37
    Střelu Slavíka od modré čáry Havelka vykopnul pravým betonem.

46:21
    Vlček se hnal sám branku, bekhendem ale neuspěl.

45:57
    Přihrávku z obrany Vlk nezpracoval a píská se zakázané uvolnění.

45:31
    Hosté v ofsajdu.

45:10
    Píseckým se kombinace v útočné třetině nedaří. Hosté velice dobře forčekují.

43:59
    Domácí Jan Paukner mířil do pravého růžku, Blažek ale na tuhle střelu dobře viděl a za pomoci vyrážečky puk vytěsnil.

42:48

42:48
    Domácí svou přesilovku nesehráli vůbec špatně výraznější ohoržení liberecké branky ale chybělo.

40:48
    Hostující Dominik Návrat potrestán za faul kolenem. Přesilovka pro Písek.

40:01

Druhá třetina přinesla další výsledkový obrat. Liberečtí se dvakrát brankově vyjádřili a před závěrečnou dvacetiminutovkou tak mají o krůček blíže k vítězství hokejisté od Ještědu. Třetí třetina začne přibližně v 17:03.

40:00

39:22
    Další strkanice, tentokrát v pásmu Liberce. Ani nyní se vylučovat nebude.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Domácí Indrák si za hostující brankou vyšlápl na libereckého kapitána. Jendejsek souboj neustál a ošklivě padal zády na hrazení, rozhodčí však v tomto případě zůstává naprosto chladný.

36:42

Další obrat. Langhammerovu přihrávku zpoza brány přetavil ve čtvrtou branku Liberce JAKUB KLÍMA, který zakončoval bez přípravy k levé tyčce. Asistence: Marek Langhammer.

36:20
    Na ledě přitvrdilo. Několik zákroků na hranici faulu rozhodčí ponechal a stejně tak i šťouchanici před píseckou klecí.

36:00
    Domácí Vejda zkoušel libereckou obranu přejít individuální akcí, hostující beci ho ale poměrně rychle odzbrojili.

34:10
    Liberečtí po menším závaru před vlastní brankou vyhazují puk na icing.

34:00
    Písecký Reiniš si vypracoval poměrně slušnou střeleckou pozici, následně ale nasměroval puk pouze do hrudi libereckého brankáře.

31:57
    Pokus domácího Cibocha mezi tyče nezamířil.

31:11
    Hosté zakončují ze všech možných pozic. Návrat vyslal razantní pokus z těžkého úhlu a Havelka si nechal puk pro sebe.

29:48

29:42
    Střela Jandejska od modré o centimetry přelétla horní tyčku.

29:22
    Hosté se však do třetiny rychle vracejí a opět kombinují.

28:58
    Turek Písecké osvobozuje dlouhým odpalem.

28:31
    A stejný zákrok předvedl proti Koubovi.

28:25
    Střelu Jandejska zastavil Havelka lapačkou.

28:01

27:48
    Další domácí hráč putuje k menšímu trestu. Martin Záhora dostává dvouminutový trest za vrazení na hrazení.

27:35
    Střela Jana Pauknera končí v připravené náruči libereckého brankáře.

26:26
    Bude se hrát ve čtyřech. Kevin Reiniš půjde pykat za podražení.

26:21

Hosté vyrovnávají při vlastním oslabení. Zmatku před píseckou brankou využil JOSEF MIKYSKA a zakončením z bezprostřední blízkosti překvapil všechny včetně Havelky. Bez asistence.

26:01
    Další vyloučení na straně Tygrů. Menší trest pro hráčskou lavičku.

24:46
    Tým Liberce hraje v plném počtu.

24:31
    Tohle oslabení Liberec brání skutečně famózně. Píseckým se nedaří vůbec nic vymyslet.

24:11
    Liberečtí vyvezli puk k Havelkovi, kde se následně strhla menší strkanice. Vše se nakonec obejde bez vylučování.

23:40
    Jirků střílel od modré a jeho pokus byl ještě před Blažkem tečován, mířil ale těsně vedle.

22:46
    Reiniš byl tvrdě sražen u hrazení a bude se vylučovat. MIchal Beránek (LIB) - 2 minuty, vražení na hrazení.

22:16
    Písečtí ne neshodli při přechodu do útočné třetiny a přerušuje se pro ofsajd.

21:34
    Zakázané uvolnění Liberce.

21:28
    Dominik Vlk orazítkoval levou tyčku liberecké branky.

20:42
    Adam Jandejsek vyslal od modré čáry poměrně razantní střelu nápřahem a Havelka se uvedl hbitým zásahem lapačkou.

20:01

V brance domácích dochází ke střídání. Od druhé části zasáhne do hry Martin Havelka.

V úvodních momentech pondělního utkání bylo rušněji před píseckou brankou. Liberečtí zatlačili Jihočechy při vlastní přesilovce a zejména střela Jandejska byla velmi jedovatá, Mazuch byl ale v první vážnější akci před vlastní brankou úspěšný. Domácí byli při své úvodní přesilové hře úspěšnější. Střelu Bernada od modré čáry Blažek vyrazil před sebe a nikým nepokrytý Miroslav Indrák otevřel skóre.

Hosté však odpověděli tím nejlepším možným způsobem a o minutu později bylo vyrovnáno. Jan Kouba přejel s pukem modrou útočnou a z poměrně velké vzdálenosti trefil puk přesně do pravého růžku. Na začátku 13. minuty se Liberečtí navíc ujali vedení. Marek Langhammer prostřelil ležícího Mazucha po samostatné a především bleskově rychlé akci.

Skóre 1:2 vydrželo necelé tři minuty. Přečíslení dvou domácích útočníků proti samotnému obránci Liberce totiž přineslo vyrovnání. Reiniš předložil křížnou přihrávku Filipu Vlčkovi a domácí útočník neměl příliš složité dopravit puk do brány. Domácích vycházely přesilové hry a v první třetině stihli Jihočeši využít celkem dvě takové. 17 vteřin před první sirénou potáhl puk v liberecké třetině Miroslav Pícha a polovysokou střelu švihem zacílil přesně k pravé tyči – 3:2.

První část utkání přinesla poměrně slušný součet vstřelených branek. Písečtí se prosadili hned třikrát, ale ani hosté z Liberce nezaháleli a do písecké branky propašovali dva kotouče. Po dvaceti minutách tak domácí Písek vede nejtěsnějším náskokem 3:2. Prostřední fáze utkání začne přibližně v 16:16.

20:00

19:43

A máte tady druhý dokonaný obrat. Ranou z mezikruží využívá početní výhodu MIROSLAV PÍCHA, jehož polovysoká střela zaplula přesně k levé tyči. Asistence: Dominik Vlk.

19:00
    Poslední minuta první části.

18:35
    Hostující Bednarik potrestán za podražení.

18:25
    Autor druhé liberecké trefy Jan Kouba se tlačil k další střele, lapačka brankáře Mazucha ale byla včas na správném místě a volný prostor u levé tyče pokryla.

18:05
    Další zakázané uvolnění na straně domácích, tentokrát po nepovedené rozehrávce.

17:27
    Písečtí se teď nechali zatlačit hluboko do obrany a osvobozuje je až vyhození na icing.

15:43

Přečíslení dvou domácích útčoníků proti samostému obránci Liberce přináší vyrovnání. Reiniš předložil křížnou přihrávku FILIPU VLČKOVI a domácí útočník neměl příliš složité dopravit puk do brány. Asistence: Kevin Reiniš.

15:25
    Střela Žďárského sražena do sítě nad píseckou brankou.

14:47
    Hostující Zacha si vypracoval poměrně slušnou pozici ke střelbě, v konečné fázi mu ale sjel puk z hole.

14:18
    Podobá šance také před píseckou brankou, kde z mezikruží střílel Dlouhý, také v tomto případě úspěšnější brankář.

13:33
    Navrátit remízový stav se snažil ranou zblízka Záhora, Blažek ale nepříliš důrazné zakončneí bez problému chytil.

12:11

Hosté se po dvou brankách ujímají vedení. MAREK LANGHAMMER prostřeluje ležícho Mazucha po samostatné a především bleskově rychlé akci. Bez asistence.

11:49
    Turka vybídl ke střele od modré Indrák, domácí bek ale promáchnul.

11:03
    Písecký Paukner se natlačil s pukem do brankoviště, v pádu ale ideálně zakončit nedokázal.

09:52
    Útočné snažení domácích zastavuje odpískaný ofsajd.

08:09

Hosté na úvodní branku domácích odpovídají tím nejlepším možným způsobem. JAN KOUBA přejel s pukem modrou útočnou a z poměrně velké vzálenosti trefil puk přesně do pravého růžku. Asistence: Josef Mikyska, Adam Jandejsek.

07:18

Domácí svou premiérovou početní výhodu nakonec přece jenom využívají. Střelu Bernada od modré čáry Blažek vyrazil před sebe a nikým nepokrytý MIROSLAV INDRÁK doklepnul puk do brány. Asistence: David Bernad.

06:55
    Liberečtí okamžitě vyvážejí puk do útočného pásma.

06:37
    První přesilovka pro domácí. Faulem před vlastní brankou si pomohl Dominik Návrat a půjde pykat na 2 minuty za podražení.

06:00
    Švih domácího Cibocha Blažek zastavuje ukázkovým semaforem.

05:29
    Domácí opět v akci. Z vrcholu kruhu střílel po přihrávce od Cibocha David Šmejkal, střelu pod vyrážečku si Blažek však pohlídal.

04:51
    Indrák úháněl sám na branku, střelu po ledě k pravé tyči Blažek vytěsnil betonem.

04:27
    Domácí operovali za hostující brankou, celá akce Píseckých končí poté, co kotouč opustil hrací plochu.

02:14
    Domácí v plném počtu. Píseckou branku nejvýrazněji ohrozila střela Jandejska, Mazuch ji ale za pomoci betonů pokryl.

00:14
    Domácí Vlček potrestán menším trestem za zdržování hry.

IHC KOMTERM Písek: Mazuch (Havelka) – Vlček, Krcho, Vlk, Jirků, Pícha, Indrák, Chalupský, Reiniš, J. Paukner, Záhora, Ciboch, Lejsek, Volf, Turek, Kubec, Janáček, Vejda, Bernad, Šmejkal.

Bílí Tygři Liberec: Blažek (Krejčí) – Mrázek, Jandejsek, Bednarik, Erlebach, Slavík, Beránek, Slivka, Návrat, Klíma, Havlas, Zacha, Mikyska, Dlouhý, Shpakov, Kouba, Langhammer, Žďárský, Pálek.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Bernad), 16. Vlček (Reiniš), 20. Pícha (Vlk), 50. Kubec (Ciboch) - 9. Kouba (Mikyska, Jandejsek), 13. Langhammer, 27. Mikyska, 37. Klíma (Langhammer), ?. Zacha

IHC Králové Písek: Mazuch (21. Havelka) – Vlček, Krcho, Vlk, Jirků, Pícha, Indrák, Chalupský, Reiniš, J. Paukner, Záhora, Ciboch, Lejsek, Volf, Turek, Kubec, Janáček, Vejda, Bernad, Šmejkal.

Rozhodčí: Poskočil - Brejcha, Suchánek.