K. Vary – Jihlava 3:1 (kon.) | Slavia – Třinec 5:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:1 (kon.)
Znojmo – Vítkovice 5:7 (kon.) | Havířov – Opava 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (po s.n.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 03.02.2011, 18:15DHL Extraliga juniorů

Bílí Tygři tedy z dnešní bitvy vyválčili plný počet bodů. Hosté se ovšem ve třetí části dotáhli na jednobrankový rozdíl a měli také několik šancí k vyrovnání. Liberec ale vzápětí pátou brankou pohřbil plzeňské naděje. Z města pod Ještědem přeji příjemný zbytek večera. (20:31:08)

60:00

59:55
    Růžičkovi přeskočil kotouč hůl na modré čáře, je rozhodnuto.

59:19
    Němec důrazně dotíral před libereckým brankářem, který nakonec černou pryž uschoval pod svými betony. Time-out si vyžádala také střídačka domácích.

59:10
    Kouřil nepřipravil dvojici protivníků o kotouč, po následné zblokované střele škrtl puk o ochrannou síť. Plzeňský trenér si vyžádal oddechový čas, vhazování po Jelínkově levici.

58:34
    Plzeňská brána je prázdná, hosté hrají v šesti proti čtyřem!

58:34
    Pravice sudího opět vystřelila do vzduchu, Jánošík pyká za podražení.

57:34
    S vyloučenými hráči se nám nyní roztrhl pytel. Petruška dostává dvě minuty + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Z Libereckých sedí na trestné Urban, provinil se sekáním při signalizované výhodě.

57:03
    Tygři v pěti, Plutnar ale útočné pásmo neudržel. Oba týmy střídají a domácí zahajují útok zpoza vlastní brány.

56:25
    Indiáni se připravují o přesilovku, za faul na Jánošíka odchází za katr Jakub Ruprecht.

55:38
    Ružička svoji tvrdou ranou trefil právě bránícího Kouřila, který se otřesený zvedá z ledu až za pomoci spoluhráčů. Hra je přerušena.

55:18
    Kouřil šetří cenné vteřinky s pukem na holi, začíná přesilovka Plzně.

54:50
    Počet sil na ledě se vyrovná, Vařecha stáhl k zemi ujíždějícího protihráče a obdržel dvě minuty.

54:26
    Hosté ve čtyřech, Mazanec zastavuje střelu zleva na své hrudi. Vhazování v útočné třetině Liberce.

53:57
    Faschingbauer procpal puk do středního pásma, hostující trojice však nestačila vystřídat.

53:11
    Hostující střídačka dostává dvě minuty, Pašek odsedí tento trest! Přesilovku pěti proti třem si tak zahrají Liberečtí.

52:25
    Ružička pyká za nedovolené bránění, hosté po páté liberecké trefě odpadli. Tempo hry diktují v těchto minutách především domácí.

52:00
    Jánošík obdržel přesný pas zpoza branky, ale uspěchanou střelou trefil pouze přesouvajícího se Mazance.

51:11
    Plutnarova nepřesná střela končí v rohu kluziště, Vizinger vzápětí svoji kličkovanou neuspěl.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 17. Mulač (Mikyska), 17. Vařecha (Šimek), 26. Vařecha (Maďar, Sobotka M.), 39. Maďar (Kouřil), 49. Šimek (Mulač) - 19. Petruška (Sullman, Ruprecht), 20. Hájek (Ružička, Petruška), 43. Petruška (Němec)

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka J.) - Šimek, Dám, Jánošík, Říha, Kouřil, Kedršt, Urban, Jandejsek, Plutnar, Šefl, Vařecha, Mulač, Mikyska, Miškovský, Sobotka M., Morong, Maďar, Bittner.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Makarovič) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec.

Rozhodčí: Luczków - Hejl, Toman.