K. Vary – Jihlava 3:1 (kon.) | Slavia – Třinec 5:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:1 (kon.)
Znojmo – Vítkovice 5:7 (kon.) | Havířov – Opava 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (po s.n.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 03.02.2011, 18:15DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Krásný večer z liberecké Tipsport areny, kde se dnes odehraje duel mezi juniorskými celky Liberce a Plzně.

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka J.) - Šimek, Dám, Jánošík, Říha, Kouřil, Kedršt, Urban, Jandejsek, Plutnar, Šefl, Vařecha, Mulač, Mikyska, Miškovský, Sobotka M., Morong, Maďar, Bittner.

HC Plzeň 1929: Mazanec (Makarovič) - Hucl, Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec.

Rozhodčí: .

00:01

2:00
    Po dvou minutách boje jsme nebyli svědky větší příležitosti, kotouč klouže převážně ve středním pásmu.

2:35
    Bílí Tygři si zahrají přesilovku, Hucl pyká za faul kolenem.

5:00
    Liberečtí sice většinu své početní převahy operovali s pukem před obydlím svého soka, ovšem Mazanec si těžší zákrok nepřipsal. Plzeň v plném počtu.

5:50
    Další přesilová hra pro domácí výběr, na trestné lavici sedí Šimandl.

6:42
    Kedršt pálil z pravého kruhu, hostující brankář jeho ránu tlumí na hrudi a přerušuje hru.

7:24
    Další ofenzivní tažení severočeských hokejistů brzdí Pašek, jenž zachytil puk ve vlastním pásmu a odpaluje jej na opačnou stranu hřiště.

8:05
    Indiáni v pěti, Pacanda ihned prověřil pozornost domácího muže s maskou. Ten jeho svižnou střelu odráží svými betony do rohu kluziště.

8:57
    Petr Vizinger se ocitl ve slibné příležitosti, když se natlačil až před Jelínka. Domácí nakonec celou situaci přečkali bez úhony a později raději odpalují puk na icing.

10:03
    Petruška předehnal liberecké zadáky a stál takřka sám před Jelínkem, toho ale pokořit nedokázal. Útočné výpady Západočechů jsou zatím poměrně nebezpečné.

11:12
    Ve středu hřiště se zmocnil puku Mikyska a nahazoval jej do útočné třetiny, po souboji u mantinelu ovšem kotouč na své hole získali hosté. Ti kombinují ve vlastním pásmu.

12:01
    V pořadí již třetí přesilovka pro Tygry, tentokrát dostává menší trest Ruprecht.

13:10
    Mazanec má v těchto chvílích plné ruce práce, zatím je však bezchybný. Svoji střelou neuspěl Jánošík, jenž z levého kruhu mířil k protější tyčce.

14:05
    Další chvíle svého oslabení přečkala Plzeň v pohodě a je v plném počtu.

14:54
    Kouřil nebezpečně dotíral u hostující branky, kde vzápětí vzinkl menší závar. Plzeňští zadáci nasunuli černou pryž pod svého brankáře a sudí přerušují hru.

15:41
    Pacanda následně pálil zprava, od betonů domácího brankáře se puk odrazil k Váchalovi, jenže ten prudký kotouč svoji holí nezasáhl.

16:06
    Liberec právě vstřelil branku!

Bílí Tygři se dostávají do vedení. Mikyska vyslal do samostatného úniku JAKUBA MULAČE, který přiklouzal před Mazance a zakončil prudkou střelou do horní poloviny branky. Asistence: Josef Mikyska - 1:0.

16:30

Severočeši svůj náskok bleskurychle navyšují. Šimek nahazoval puk před branku, Mazanec jeho pokus vyrazil, ovšem pouze před LUKÁŠE VAŘECHU, jenž z poměrně velkého úhlu poslal kotouč pod břevno. Asistence: Radim Šimek - 2:0.

16:54
    Indiáni mají možnost snížit vedení soupeře, dvě minuty dostává Říha.

17:46
    Hokejisté ze západu si dokonce zahrají v pěti proti třem! Menší trest si odsedí také Kouřil.

18:30
    Plzeň právě vstřelila branku!

Hosté dvojnásobnou přesilovku využívají a devadesát vteřin před koncem první části stahuji liberecký náskok. Sullmanovu střelu ještě dokázal Jelínek pokrýt, ale na dorážku PATRIKA PETRUŠKY z bezprostřední blízkosti byl již krátký. Asistence: Alex Sullman, Jakub Ruprecht - 2:1.

19:36

Indiáni skórují také v klasické početní výhodě a vyrovnávají! Domáci sice vyvezli kotouč daleko od své svatyně a zdálo se, že Plzeňští jejich branku neohrozí. Po kostrbaté kombinaci se ale hosté dostali před Jelínka, puk přiklouzal na pravý kruh a RADEK HÁJEK tvrdou ranou propálil brankáře. Asistence: Dan Ružička, Patrik Petruška - 2:2.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka nabídla pohledný a hodně ofenzivní hokej z obou stran. V úvodu byli mírně aktivnější domácí hokejisté, kteří se vzápětí dostali také do dvoubrankového vedení. Plzeň však vzápětí využila dvě přesilovky a soupeřův náskok dorovnala.

Týmy již krouží na rolbou upravené ploše Tipsport areny, další dějství začne za okamžik.

20:01

20:41
    Po přečíslení libereckých řad pálil nebezpečně Hájek, brankář domácího celku dokázal jeho střelu pokrýt. Vzápětí si připisuje úspěšný zákrok také Mazanec, který nachází černou pryž ve své lapačce a přerušuje hru.

22:02
    Ružičkův pas nikdo ze spoluhráčů nezastihl, kupředu mají namířeno domácí.

22:32
    Hucl pyká za nedovolené bránění - přesilovka pro Tygry.

23:29
    Mikyska v ofsajdu, vhazovat se bude ve středu hrací plochy.

23:57
    Plzeň vyhazuje, Jelínek za vlastní brankou rozehrává kotouč. Liberci se hra proti oslabenému sokovi nedaří.

24:35
    Indiáni hrají v plném počtu, Říha poté pálil tvrdě od modré čáry. Jeho střela byla zblokovaná.

25:07
    Faschingbauer dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj, Petruška následně obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování. Hostující trenér Kampf ovšem s výrokem rozhodčích nesouhlasí a volá si hlavního sudího na slovíčko k plzeňské střídačce. Na vyloučených to ale nic nemění.

25:22

Domácí jdou opět do vedení, k odraženému puku se v útočném pásmu dostal LUKÁŠ VAŘECHA a zaslal jej za Mazancova záda. Tygři tak využívají přesilovku. Asistence: Patrik Maďar, Martin Sobotka - 3:2.

26:41
    Velký závar u domácího brankoviště hned vzápětí, nejblíže k vyrovnávací trefě měl Vizinger, avšak hradbu těl u liberecké branky neprostřelil.

28:02
    V šanci na druhé straně také Filip Jánošík, jeho zakončení zleva těsně minulu poloodkrytou hostující klec. Hra má v těchto minutách velké tempo.

29:54
    Po slabé střele Mulače odraží hostující brankář kotouč svými betony.

31:58
    Aktivitu Bílých Tygrů řeší západočeští bojovníci nejlepším možným způsobem. Kotouč odpalují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Mazancem.

33:00
    Liberec je v těchto minutách jednoznačně nebezpečnější, Vařecha před malým okamžikem obkroužil plzeňskou klec a snažil se ihned zasunout puk do brány. Narazil ovšem na připraveného brankáře.

34:29
    Po delší době se hra přesunula také před Jelínka, který poskakujíí kotouč raději přikrývá svoji lapačkou.

35:19
    V pukem přilepeným na své čepeli posléze kroužil v útočném pásmu Faschingbauer, ale do větší šance se nedostal.

36:04
    Ružičkův pokus z pravé strany tlumí Jelínek na své hrudi, hosté vyrovnali se soupeřem hru. Jelínek se má chvilkami ve svém teritoriu co ohánět.

37:24
    Špaček ale dostává dvě minuty za faul loktem, Severočeši si tak opět zahrají v přesile.

38:08

Dnes je to zápas přesilovek, Bílí Tygři ve své výhodě opět skórují a jdou podruhé do dvoubrankového vedení. Hostující obrana věnovala až příliš pozornosti Tomáši Kouřilovi, který i přes atakující protihráče vykouzlil přesný pas na hůl PATRIKA MAĎARA, jenž stál trestuhodně uplně sám před brankou a trefil přesně. Asistence: Tomáš Kouřil - 4:2.

39:41
    Lehké nahození schoval Mazanec ve své lapačce a přerušuje hru.

40:00

Liberec v prostřední části využil dvě přesilovky a vede 4:2. Plzeň ale nikterak odevdaným dojmem nepůsobila, před poslední částí tak zdaleka nyní rozhodnuto.

40:01

40:10
    Kedršt proti Hájkovi na vhazování, úspěšnější domácí forvard. Následně pálil Jánošík, hostující muž s maskou pohodlně kryje.

41:01
    Svižné zrychlení vzápětí předvedl Pacanda, jeho zakončení si Jelínek pohlídal. Bílí Tygři poté vyhazují na icing.

41:37
    Zakázané uvolnění také po nepřesné rozehrávce hostujícího celku, buly před Mazancem.

42:53

Parádní akce Západočechů končí gólem! PATRIK PETRUŠKA prolétl středním pásmem, na modré čáře si narazil s Němcem a následně pohlednou kličkou vyškolil také Jelínka. Asistence: Martin Němec - 4:3.

43:32
    Váchal odpočívá na trestné lavici, přesilová hra pro liberecký tým.

44:16
    Puk vyskočil za mantinel, následuje vhazování ve středu ledového oválu.

45:11
    Říha zkoušel štěstí od modré čáry, jeho dvě tvrdé střely ale úspěch neslavily.

45:40
    Plzeň v pěti, Pacanda ihned prověřil Jelínkovu pozornost. Domácí brankář uschoval letící kotouč do své lapačky.

46:02
    Aktivní Petruška nebyl daleko od vyrovnávací trefy, když se zmocnil černé pryže po vhazování. Jeho svižný pokus dokázal domácí muž s maskou reflexivním zákrokem odrazit.

47:20
    Indiání v náporu, brankář Jelínek odráží jeden letící puk za druhým. Váchal před malým okamžikem nebezpečně střílel, ale pouze do pozorného gólmana.

48:30

RADIM ŠIMEK ovšem svoji brankou vzdaluje odhodlané Západočechy od vytoužených bodů. Prosadil se tvrdou pumelicí z levé strany, kterou namířil pod víko. Asistence: Jakub Mulač - 5:3.

49:52
    Tygři na malý okamžik uzamkli soupeře před vlastní brankou, Plzeň tak raději odpaluje kotouč přes všechny čáry.

51:11
    Plutnarova nepřesná střela končí v rohu kluziště, Vizinger vzápětí svoji kličkovanou neuspěl.

52:00
    Jánošík obdržel přesný pas zpoza branky, ale uspěchanou střelou trefil pouze přesouvajícího se Mazance.

52:25
    Ružička pyká za nedovolené bránění, hosté po páté liberecké trefě odpadli. Tempo hry diktují v těchto minutách především domácí.

53:11
    Hostující střídačka dostává dvě minuty, Pašek odsedí tento trest! Přesilovku pěti proti třem si tak zahrají Liberečtí.

53:57
    Faschingbauer procpal puk do středního pásma, hostující trojice však nestačila vystřídat.

54:26
    Hosté ve čtyřech, Mazanec zastavuje střelu zleva na své hrudi. Vhazování v útočné třetině Liberce.

54:50
    Počet sil na ledě se vyrovná, Vařecha stáhl k zemi ujíždějícího protihráče a obdržel dvě minuty.

55:18
    Kouřil šetří cenné vteřinky s pukem na holi, začíná přesilovka Plzně.

55:38
    Ružička svoji tvrdou ranou trefil právě bránícího Kouřila, který se otřesený zvedá z ledu až za pomoci spoluhráčů. Hra je přerušena.

56:25
    Indiáni se připravují o přesilovku, za faul na Jánošíka odchází za katr Jakub Ruprecht.

57:03
    Tygři v pěti, Plutnar ale útočné pásmo neudržel. Oba týmy střídají a domácí zahajují útok zpoza vlastní brány.

57:34
    S vyloučenými hráči se nám nyní roztrhl pytel. Petruška dostává dvě minuty + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Z Libereckých sedí na trestné Urban, provinil se sekáním při signalizované výhodě.

58:34
    Pravice sudího opět vystřelila do vzduchu, Jánošík pyká za podražení.

58:34
    Plzeňská brána je prázdná, hosté hrají v šesti proti čtyřem!

59:10
    Kouřil nepřipravil dvojici protivníků o kotouč, po následné zblokované střele škrtl puk o ochrannou síť. Plzeňský trenér si vyžádal oddechový čas, vhazování po Jelínkově levici.

59:19
    Němec důrazně dotíral před libereckým brankářem, který nakonec černou pryž uschoval pod svými betony. Time-out si vyžádala také střídačka domácích.

59:55
    Růžičkovi přeskočil kotouč hůl na modré čáře, je rozhodnuto.

60:00

Bílí Tygři tedy z dnešní bitvy vyválčili plný počet bodů. Hosté se ovšem ve třetí části dotáhli na jednobrankový rozdíl a měli také několik šancí k vyrovnání. Liberec ale vzápětí pátou brankou pohřbil plzeňské naděje. Z města pod Ještědem přeji příjemný zbytek večera. (20:31:08)

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 17. Mulač (Mikyska), 17. Vařecha (Šimek), 26. Vařecha (Maďar, Sobotka M.), 39. Maďar (Kouřil), 49. Šimek (Mulač) - 19. Petruška (Sullman, Ruprecht), 20. Hájek (Ružička, Petruška), 43. Petruška (Němec)

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Makarovič) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec.

Rozhodčí: Luczków - Hejl, Toman.