Třebíč – Tábor 5:3 (kon.) | Znojmo – Hr. Králové 3:2 (po s.n.) | Jihlava – Olomouc 4:2 (kon.)
Chomutov – Havlíčkův Brod 3:2 (po pr.) | Písek – Benátky n/J 3:0 (kon.) | Kadaň – Chrudim 5:1 (kon.)
Vrchlabí – Litoměřice 3:4 (po pr.) | Ústí n/L – Beroun 3:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Slovan Ústí nad Labem
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Medvědi Beroun 1933
Pondělí 07.02.2011, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 18:00 hod.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Salfický) - Vobořil, Gureň, Boháč, Holomek, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Majdan, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Roubík, Pajič, Diviš - Sklenička, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol, Skrbek.

HC Berounští Medvědi: F. Novotný (Frolík) - Hertl, Zacpálek, J. Jelínek, J. Látal, Jebavý, Višňák, Veselý - Vlček, Kupec, Švagrovský - J. Novotný, Knotek, Rudovský - Pavel, Besser, Polák - T. Doležal, Pacovský,Tůma - Kniazev. Trenér: Žemlička.

Rozhodčí: T. Horák - M. Dančišin, T. Matějček.

00:01

00:01
    Kotouče se po buly ve středovém kruhu zmocnili hosté.

00:40
    Domácí odebrali Medvědům rychle kotouč a obklopují branku Novotného. První střela Hanzla hostujícího brankáře nezaskočila.

01:16
    Medvědi vyhazují na zakázané uvolnění.

01:47
    Ústečtí vstoupili do zápasu výrazně lépe. Alinčovi před Novotným ujel puk. Novotný nyní zasahuje.

02:49
    Hanzl našel na pravém křídle Skleničku, který nahazuje do útočného pásma.

03:51
    První střelu Berouna vyslal z pravého kruhu Hertl, Francouz levým betonem vyráží.

04:38
    Beroun vyhazuje přes všechny čáry a střídá. Icing se hostům ale nepíská.

05:14
    Jiří Novotný prověřil pozornost Pavla Francouze z levého kruhu. První ze střeleckých pokusů ústecký gólman vyrazil, při druhém ho zachránila boční síť.

05:54
    Miroslav Gureň (UNL) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

07:06
    Beroun právě vstřelil branku!

Využitá přesilovka. David Tůma nalezl při protiútoku 2 na 1 na středu volného TOMÁŠE DOLEŽALA, který od modré čáry překvapil Francouze, jenž se kotouče lehce dotkl vyrážečkou. Asistence: David Tůma

07:36
    Na řadě je i přesilovka pro Lvy. Vlček (BER) inkasoval dvě minuty za faul kolenem.

08:54
    Severočeši obsazují útočnou třetinu, k akci, ze které by pramenil gól to ale zatím nevede.

09:22
    Vobořil před Novotným promáchl a netrefil puk do prázné branky, který by zaručil vyrovnání.

09:36

10:14
    Švagrovský se snažil vydolovat puk z Francouzovy lapačky. Sudí ale přerušuje hru.

10:40
    Další přesilovka pro Berounské Medvědy. Jan Alinč (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

11:01
    Pajič vyhazuje.

11:21

V prostoru mezi kruhy si nádherně vyměnili kotouč Tomáš Knotek s JANEM BESSEREM. Poslední jmenovaný nedal hájci ústecké svatyně šanci. Asistence: Tomáš Knotek, Michal Pavel.

12:41
    2 minuty obdržel od rozhodčího Horáka hostující David Tůma (BER). Trest si musí odpykat za podražení a Ústečtí mají k dispozici druhou početní výhdou.

12:55
    Beroun vyhazuje.

14:00
    Domácí příznivci své svěřence doslova vypískávají. V přesilovce ještě nevystřelili.

14:39
    Klobouček střílel od modré, dorazit se snažil Pajič, jenže neúspěšně.

14:41

15:31
    Alinč se řítil po pravé straně a bekhendem se snažil přihrát před Novotného. Hostující defenziva byla ale v pohotovosti.

16:49
    Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

17:04
    Od modré zkoušel své štěstí Vobořil, dorážka Skleničky také nebyla úspěšná.

17:34
    Handlovský se napřahoval z pravého kruhu, místo toho ale přihrál Hanzlovi. Ten s pukem za Novotným nic nevymyslel.

18:13
    Icing žlutomodrých.

18:58
    U puku je útočné trio Mikulík, Ludvík, Majdan. Gólovou situaci ale prozatím nevymysleli.

19:09
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

19:18
    Lvi právě vstřelili branku!

Po vyhraném vhazování nalezl skvěle Zbyněk Hampl osamoceného JANA KLOBOUČKA, který si sjel do pravého kruhu a prostřelil vše, co potřeboval. Jako správný kapitán snížil vedení Berouna opět na rozdíl jediného gólu a po jeho brance "do šatny" je stav 1:2. Asistence: Zbyněk Hampl.

19:31
    Ofsajd Ústeckých Lvů.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.

Po dobrém vstupu do utkání svěřenci Petra Rosola inkasovali ve vlastním oslabení. O čtyři minuty později zvýšil náskok Berouna, opět v přesilovce, Hertl a se Lvy už to vypadalo špatně. V závěru se ale probudil kapitán domácích Klobouček a gólem do šatny snížil na 1:2.

Statistiky po první třetině:

Zakázaná uvolnění: 1:3.

Ofsajdy: 1:0.

Vyhraná vhazování: 10:11.

20:01

20:01
    Domácí se ujali kotouče bezprostředně po vhazování.

21:30
    Hořava se pokusil vystřelit od pravého mantinelu, Diviš se snažil změnit směr jeho střely svou tečí. Novotný kryje.

21:53
    Bude se znovu vylučovat. Polák (BER) si odpyká 2 minuty za hákování.

22:28
    Poživilův střelecký pokus od modré Novotný kryje.

23:01
    Hanzl přihrál přes šířku kluziště Handlovskému, ten mířil vedle. Následně od hranice útočného pásma vyslal dělovku Černý. Novotný se nemýlil.

23:53

24:29
    Ústí hraje v útočném pásmu. Opět mířil Poživil, trefil ale jen Diviše.

25:19
    Hertl zastavil holí tutovku Jana Alinče, který střílel po zemi do odkryté branky.

25:58
    Znovu má sudí zdvihnutou pravici. Vylučovat se bude na obous stranách. Višňák (BER) inkasoval 2 minuty za hrubost. Totéž i Hampl (UNL), který si ale k těm prvním dvěma připisuje další dvě za krosček. Ústí bude hrát oslabení.

27:19
    Mikulík se řítil sám na Novotného. V úniku se ale svou střelou mezi tyče nevešel.

27:19
    Jelínek (BER) to přehnal s důrazem na Mikulíka, který se o hostujícho gólmana "opřel", když brzdil. Za krosček si berounský bek odsedí dvě minuty. Bude se hrát 4 na 4 po dobu 39 sekund.

27:38
    Pajič střílel z levého kruhu, Novotný ale bezchybný.

27:58
    Domácí i hosté jsou v plném počtu.

29:49
    Na trestnou lavici se znovu vrací Polák (BER), jenž se provinil přestupkem zvaný podražení. Ústí má další přesilovku.

30:47

Využitá přesilovka za 58 sekund. Pajič nahrál na modrou Poživilovi, který bez zaváhání vystřelil. Odražený puk si ještě vyměnili před Novotným vyměnili Hořava s RICHARDEM DIVIŠEM, který usměrnil puk za Novotného záda. Asistence: Petr Hořava, Lukáč Poživil.

31:58
    Ústečtí jsou na koni. Beroun nepouští k puku a dobře brání střední pásmo.

33:20
    Poživil mohl být znovu slavným. Kdyby vystřelil z první, bůh ví, jak by to dopadlo. Po zpracování se trefil jen do lapačky Novotného.

34:21
    Čurilla nahrál před Novotného Hamplovi, který byl ale obsazen hráčem hostí a nemohl takřka nic vymyslet.

35:50
    Sklenička si od pravého mantinelu najel před Novotného, skórovat se mu ale nepodařilo. Lvi mají v aktuálních minutách jednoznačně převahu.

36:03
    Nyní přestřelil branku Ludvík, Ústí nad Labem stále u puku.

36:35
    Beroun brzdí při zakládání útočné akce hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru.

37:47
    Celé hřiště přesprintoval Hampl, který ale ve finální fázi střílel vedle.

38:05
    Vše již smiřovalo ke rvačce mezi Hamplem (UNL) a Doležalem (BER), čároví rozhodčí ale včas zasáhli. Oba hráči vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

38:37
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího ústeckého hráče (Handlovského) v brankovišti. Akci ještě předcházela střela Hanzla od pravé strany hrazení.

39:40
    Zbytek druhého dějství už se jen dohrává.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:37 hod.

Statistiky druhé třetiny:

Zakázaná uvolnění: 0:0.

Ofsajdy: 0:1.

Vyhraná vhazování: 9:12.

Ve druhé periodě se Ústeckým Lvům podařilo srovnat, což jim pro upevnění první příčky bohatě stačí. Byli i lepším týmem, o jedinou trefu se postaral svým třináctým zásahem za Slovan Richard Diviš. Kdo si dnes odnese z duelu tři body, nebo zda se bovový zisk bude dělit se dozvíme v následující dvacetiminutovce.

41:17
    Poživil a znovu jeho střela od modré čáry. Novotný zasahuje.

42:21
    Po souboji o kotouč u hrazení za Francouzovou brankou byl vyloučen Černý (UNL) na dvě minuty za držení protihráče.

42:40
    Slovan vyhazuje.

43:23
    Puk z hole Kupce nachází Francouz ve své lapačce.

43:58
    Besser nahrál Knotkovi gólovku. Před ústeckým brankářem ale druhý jmenovaný znervózněl a promáchl.

44:21

45:30
    Žlutomodří se za doprovodu publika drží za útočnou modrou čarou. Pozornost Novotného prověřil provizorní střelou Hampl.

46:02
    Handlovský se po vytočení zpoza branky trefil jen do obránce Berouna. Puk se pokoušel nadvakrát dorážet Sklenička, bohužel pro Slovan branku nevsítil.

46:40
    Klobouček vystřelil od modré. Puk se po skrumáži ocitl v brankovišti Novotného, ze kterého kotouč včas odklidil jeden z bránících hokejistů.

47:17
    Beroun si zahraje přesilovku, ze kterých už dnes vsítil dvě branky. Vyloučen Gureň (UNL) na 2 minuty za držení protihráče.

48:07
    Hampl s Divišem ztroskotali ve vyloužené šanci na Novotném. Hampl nejprve trefil hostujícího gólmana, důraz Diviše nebyl před prázdnou klecí dostatečný.

48:35
    Ofsajd hostů.

49:00
    Beroun hraje nejhorší přesilovku v utkání, Ústečtí naopak výborné oslabení.

49:17

Dnešní utkání sleduje 2056 diváků.

50:10
    Lvi mají chuť vyrovnat, začínají vyvíjet i větší tlak.

50:54
    Medvědi volí icing.

51:20
    Kniazeva výborně odstavil od kotouče Čurilla, který výborně zastoupil obránce Lvů.

51:50
    Hostující mužstvo odmítá pokračovat ve hře. Vyloučeni totiž byli Jelínek za podražení na 2 minuty a Látal (oba BER) za vražení na hrazení. 2 minuty se Medvědi budou bránit ve třech.

52:20
    Střela Handlovského skončila na boční síti.

53:06
    Poživilovu ránu od modré zblokoval jeden z Medvědů.

53:21
    Neuvěřitelný tlak. Pajič branku z mezikruží přestřelil.

53:34
    Pajič opět v akci. Mířil do růžku branky Novotného, ten ale zázračně skvělým zákrokem zabraňuje tutovce.

53:40
    Na Novotném si vylámal zuby i Hanzl.

53:50

55:22
    Možná klíčový moment tohoto střetnutí. Lvi nevyužili dvouminutovou dvojnásobnou převahu a do konce jim zbývá ještě necelých pět minut. Puk mají ve své moci.

56:35
    Černý vyhazuje a se svou lajnou míří střídat.

57:30
    K žádné akci se ani jeden z celků nehrne, kotouč ale stále pod kontrolou domácího týmu.

58:00
    Stadionem propuká euforie, protože Ústí nad Labem postupuje do play-off definitvně z prvního místa (viz. zápas CHM - HBR). Ludvík (UNL) vyloučen ještě na dvě minuty za hákování.

59:00
    Lvi mají hru pod kontrolou, nikdo ale nechce udělat chybu a ochozy Zlatopramen Areny se nejspíše dočkají prodloužení.

59:31
    Jelínek nebezpečně vystřelil od modré, Francouz vytěsňuje pravým betonem.

59:38
    Jeden z Medvědů se ocitl ve Francouzově brankovišti a Beroun je vykázán do středního pásma.

59:38
    Oddechový čas pro hosty. Stadionem propuká heslo "Nemůžou, nemůžou!"

59:50
    Francouz výborně vyjel proti Kupcovi a vyhazuje.

59:55

60:00

60:01

Beroun u puku, kolem Francouzovy svatyně se Pavel nedokázal obkroužit.

60:59
    Ústí v útočném pásmu. Hanzl nahrál Černému na modrou, ale ani důraz Handlovského nebyl dostatečný.

62:01
    Majdan si najel mezi kruhy, ale místo střely volil raději nahrávku na Gureně.

63:20
    Diviš nalezl ped brankou Hořavu, který promáchl. Na druhou stranu se řítil Hertl, Francouz ale v pohotovosti.

63:58
    Černý objel Novotného a z pravého kruhu ho pouze trefuje.

64:36
    Handlovského pokus zblokoval Besser do ochranné sítě, buly po pravici Novotného.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Polák za hosty bekhendovým blafákem skóruje, i když s velkým štěstím, protože Francouz si puk srazil do branky betonem.

Mikulík srovnává na 1:1, poté co si položil Novotného kličkou do bekhendového blafáku.

Francouz vychytáva Klupce.

Čurilla prostřelil Novotného - 2:1.

Besser, který musel dát střílel vedle.

65:00

Rozhodující samostatný nájezd vsítil Marek ČURILLA.

Konec zápasu. (20:27:30)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hampl), 31. Diviš (P. Hořava, L. Poživil), 65. Čurilla - 8. Doležal (Tůma), 12. Besser (Knotek, Pavel)

HC Slovan Ústí nad Labem: Francouz (Salfický) - Vobořil, Gureň, Boháč, Holomek, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Majdan, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Roubík, Pajič, Diviš - Sklenička, R. Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol, Skrbek.
    Medvědi Beroun 1933: F. Novotný (Frolík) - Hertl, Zacpálek, J. Jelínek, J. Látal, Jebavý, Višňák, Veselý - Vlček, Kupec, Švagrovský - J. Novotný, Knotek, Rudovský - Pavel, Besser, Polák - T. Doležal, Pacovský, Tůma - Kniazev. Trenér: Žemlička.

Rozhodčí: T. Horák - M. Dančišin, T. Matějček