Liberec – Pardubice 2:1 (po pr.) | Kuopio – Motor ČB 2:3 (po s.n.) | Kärpät – Plzeň 2:3 (po s.n.)
TPS – Färjestad 2:1 (po pr.) | Tappara – Frölunda 3:4 (po s.n.) | Jokerit – Luleå 2:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 18.08.2011, 18:30European Trophy

Končí pohledné a napínavé utkání. Po dvou třetinách diváci branku neviděli, v poslední části se do vedení dostaly Pardubice. Tygři ale dokázali vyrovnat a v prodloužení si zajistili první vítězství v Europen Trophy. Děkuji za pozornost a z Liberce přeji příjemný zbytek dnešního večera. (20:49:43)

Nejlepším hráčem utkání vyhlášen Michal Bárta, druhý si pro ocenění přichází Vladislav Koutský. Jako třetí se umístil Tomáš Vošvrda.

65:00

60:52
    Liberec právě vstřelil branku!

Je rozhodnuto, Bílí Tygři vítězí po prodloužení. MILAN BARTOVIČ rozkmital své rychlé nohy ve středním pásmu a natlačil se před Koutského. Ten jeho střelu vyrazil, vzápětí ale získal kotouč Nedvěd, jehož pas nalezl opět Bartoviče. Liberecký forvard se tentokrát nemýlil, z mezikruží trefil přesně. Asistence: Petr Nedvěd - 2:1.

60:01

Šedesát minut zápasu vítěze neurčilo, po krátké přestávce přijde na řadu prodloužení.

60:00

59:51
    Klimenta se do útočného pásma neprotlačil, poslední vteřinky třetí části nabízí boj ve středním pásmu.

59:03
    Pardubičtí hrají v plném počtu.

58:38
    Pardubice vyhazují a vzápětí také šetří cenné vteřinky s pukem na svých holích daleko od vlastní svatyně.

57:51
    Liberečtí v náporu, Hayovu střelu tečoval Kudrna. Puk ale mířil pouze do brankářovy hrudi.

57:16
    Hosté ve čtyřech.

57:03
    Liberecký trenér si vyžádal oddechový čas.

57:03
    Třináct vteřin budou hrát domácí proti třem! Dvě minuty obdržel také pardubický Nakládal, provinil se hákováním.

56:12
    Zohorna postrčil kotouč do středního pásma, Pardubice můžou vystřídat.

55:47
    Trončinský si několikrát vyměnil puk s Nedvědem na modré čáře, nakonec pálil liberecký kapitán. Koutský byl pozorný.

55:16
    Bartovič byl nedovoleně zastaven Zdráhalem, který dostává dvě minuty za držení. Přesilovka pro Bílé Tygry.

53:41
    Duel nabízí v těchto minutách skvělou podívanou. Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Vošvrdu prověřil svoji dělovkou Kočí, domácí brankář pozorný.

52:23

Přesně ve chvíli, kdy se vyloučený Rákos vracel do hry, dokázali domácí vyrovnat. Bartovičovu přihrávku zužitkoval MICHAL BÁRTA, jehož přízemní střela prošla pod betonem brankáře až do sítě. Asistence: Milan Bartovič - 1:1.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 53. Bárta (Bartovič), 61. Bartovič (Nedvěd) - 42. Kousal (Nahodil, Kolář)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Hay, Čakajík, Trončinský, Výtisk "A", Pavlů, Derner, Moravec, Holub - Kudrna "A", Nedvěd "C", Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

HC Dynamo Pardubice: Koutský (Langhamer) - Kočí "A", Sičák, Mocek, Nakládal, Kolář, Drtina, Zdráhal - Starý "C", Elkins, Půhoný - Rákos, Zohorna, Radil - Buchtele, Nahodil, Kousal - Semorád.

Rozhodčí: Hribik, Smitka - Kajínek, Podrazil