Slavia – Sparta 2:6 (kon.) | IFK Helsinky – Luleå 5:2 (kon.) | HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.)
Mannheim – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Eisbären – Salzburg 0:5 (kon.)
HC Slovan Bratislava
6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
spusu Vienna Capitals
Pátek 19.08.2011, 18:00European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domáci hráči vyšli na ľad v tmavomodrých dresoch.

Na ľad už vyšli aj hostia. Tí budú hrať v žltých dresoch s čiernymi prvkami.

00:01

02:00

HC Slovan Bratislava:
    2. Branislav Konrád (brankár)
    Prvý útok:
    12. Michal Hudec, 16. Roman Kukumberg, 68. Libor Hudacek, 23. Ivan Svarny, 19. Michal Dobron
    Druhý útok:
    39. Martin Bakos, 27. Michal Macho, 9. Tomas Bulik, 6. Ivan Datelinka, 77. Peter Frühauf
    Tretí útok:
    86. David Skokan, 93. Jan Lipiansky, 37. Andrej Kudrna, 55. Maris Jass, 10. Martin Stajnoch
    Štvrtý útok:
    71. Jakub Ciger, 79. Miroslav Preisinger , 25. Peter Sisovsky, 59. Ondrej Janik, 72. Lukas Kozak
    Vienna Capitals:
    8. Reinhard Divis (brankár)
    Prvý útok
    6. Rafael Rotter, 15. François Fortier, 25. Benoit Gratton, 21. Kevin McLeod, 28. Dan Bjornlie
    Druhý útok
    17. Pat Kavanagh, 24. Jonathan Ferland, 58. Filip Gunnarsson, 7. Jon Insana, 18. Martin Oraze
    Tretí útok:
    22. Marcel Rodman, 47. Harald Ofner, 61. Christoph Harand, 4. Philippe Lakos, 20. Peter Casparsson
    94. Taylor Holst, 16. Daniel Nageler, 50. Mario Fischer, 57. Wilhelm Lanz, 2. Peter Schweda

Rozhodčí: .

06:01
    Presilovka pre Slovan!

06:14
    Od tejto chvíle sa hrá 4 na 4. Na trestnú lavicu odišiel Kukumberg.

08:16
    Viedenčania mali k dispozícii krátku presilovku, v ktorej hru držali v útočnej tretine, ale Slovan sa bez väčších problémov ubránil.

09:43
    Rýchli útok skokana nebol dotiahnutý do konca a na opačnej strane sa dostal k puku jeden zo súperových hráčov, ktorý sa dostal k zakončeniu, ktoré nebolo príliš razantné.

10:07
    Frühauf je vylúčený za nedovolené bránenie. Vienna Capitals bude hrať presilovku.

12:29
    Krátko po Frühaufovom návrate je vylúčený Ďatelinka a tak sa bude musieť Slovan znova brániť.

13:43
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a hostia sa pri pokuse o návrat do útočného pásma dostali do ofsajdovej pozície.

14:29

15:50
    Kukumbergova individuálna akcia končí strelou popri bližšej žrdi.

17:00
    Bakoš mal puk za bránou hostí. Následne nahrával spoluhráčom do výhodných pozícií, ale tí z toho nič nevyťažili.

18:34
    Slovan dal gól!
    MIROSLAV PREISINGER dáva gól na 1-0! Asistenciu na góle má Lukáš Kozák.

19:02
    Hosťujúci hokejista dostáva 2+2 minúty!

19:02
    Nakoľko krátko pred nim bol vylúčený aj druhý hráč hostí, domáci majú k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov!

20:00

V úvode tretiny boli aktívnejší hostia a časom sa dopredu dostávali čoraz viac domáci hráči, ktorým sa podarilo skórovať a tak je po prvej tretine stav zápasu 1:0. Domácich hráčov čaká v druhej tretine ešte 56 sekundová presilová hra o dvoch hráčov.

O chvíľu sa začne 2. tretina.

20:01

20:09
    Veľmi rýchli gól! Len 9 sekúnd potreboval MICHAL HUDEC na to, aby využil presilovku o dvoch hráčov!

20:40
    Peter Frühauf zvyšuje na 3-0! Ukážkový nástup Slovana do druhej tretiny!

23:33
    Domáci hráč odchádza na trestnú lavicu.

25:00
    Hostia sa držia v útočnej tretine a ohrozujú Konráda strelami. Ten je zatiaľ pozorný.

26:18
    Bakoš na dvakrát ohrozil hosťujúceho brankára, ale neprekonal ho. Následne sa dostal k zakončeniu Hudáček a hosťujúci hráč ho fauloval! Slovan bude hrať presilovku!

28:31
    Hostia sa síce ubránili, no následne prišiel ďalší faul na Hudáčka od Casparssona a tak bude mať Slovan ďalšiu presilovku!

30:08
    Slovanu sa zatiaľ nedarí na dlhšie usadiť v útočnom pásme.

30:26
    Krátko po tom, čo sa hráč hostí dostal na ľad, dal gól ANDREJ KUDRNA! Slovan tak vyhráva už o 4 góly!

32:00
    Hostia sa tlačia do útočnej tretiny, kde chcú niečo spraviť s pre nich nepriaznivým výsledkom. Ale obrana Slovana stojí zatiaľ na pevných nohách a nedarí sa im ju prekonať a ani sa na dlhšie usadiť v pásme.

33:10
    Strela od modrej čiary končí v Konrádovej lapačke.

33:25
    Slovan bude hrať presilovú hru! Na trestnú lavicu odchádza Ferland.

34:20
    Slovan teraz síce dal gól, ale ten neplatí! Tesne pred nim fauloval Preisinger, ktorý odchádza na trestnú lavicu a dostáva 2+2 minúty! V hľadisku nasleduje pochopiteľná vlna nevôle.

34:54
    Gratton striela od modrej a Konrád chytá jeho strelu do lapačky.

35:36
    Rotter obišiel bránu a zakončoval k bližšej žrdi, ale Konrád vystihol jeho pokus. Po vhadzovaní sa k puku znova dostali hostia a nebezpečnú strelu od modrej chytá Konrád!

36:20
    Ďatelinka odtláča Ferlanda od Konráda a obaja smerujú na trestnú lavicu.

36:30
    Napokon Ferlanda rozhodca neposlal na trestnú lavicu a tak je presilovka hostí 5 na 3.

37:03
    Capitals dáva gól!
    BENOIT GRATTON využíva presilovku o dvoch hráčov a znižuje na rozdiel troch gólov! Asistenciu na góle má Pat Kavanagh.

38:23
    Cíger ohrozil brankára hostí strelou pod hornú žrď, ale ten sa nenechal prekvapiť.

38:53
    Hudec z prvej, z pomedzi kruhov, triafa Divisa!

39:30
    Rodmanova strela míňa Konrádovu bránu.

40:00

Do druhej tretiny vstúpil Slovan veľmi aktívne a presilovku o dvoch, aj následne o jedného hráča využil na dva góly v rozpätí 40 sekúnd. Po desiatich minútach sa aktívnym domácim podarilo zvýšiť na rozdiel štyroch gólov. Následne sa presadili aj piatykrát, ale pre faul, ktorý gólu predchádzal, gól neplatil. Následne sa hostia dostali k dlhej presilovke o dvoch hráčov, ktorú hosťujúci kapitán využil na zníženie na 4:1. Po góle boli o niečo aktívnejší domáci hráči.

O chvíľu začne 3. tretina, pred ktorou má Slovan Bratislava sľubný náskok.

40:01

40:39
    Ďatelinka odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie!

40:56
    Domáci dostávajú puk do stredného pásma.

41:16
    Hráči hostí sa na chvíľu usadili v útočnej tretine, ale skôr, ako niečo vymysleli stratili puk.

42:30
    Bjorline tesne míňa Konrádovu bránu!

42:39
    Domáci v plnom počte.

45:38
    Gunnarsson skúšal strelu z uhla, ale Konráda nezaskočil.

47:22
    Skokan fauluje Rottera a odchádza na trestnú lavicu!

47:26
    Ferland hneď po vhadzovaní striela na bránu, ale Konrád chytá!

48:52
    Hostia teraz tlačia domácich, ktorých držia v zovretí v ich tretine, ale k strele sa zatiaľ nedostávajú.

49:31
    Domáci sú už v plnom počte a dostali sa rovno aj do šance. Únik Bakoša skončil prihrávkou na voľného spoluhráča, ale ten na puk nedosiahol! Ak by bol trochu rýchlejší, mohol skórovať do odkrytej časti brány.

50:00
    Janík je vylúčený za podrazenie. Slovan sa tak bude musieť znova brániť.

50:51
    V oslabení sa domácim hokejistom podaril protiútok, ktorý využil JAKUB CÍGER vydarenou strelou pod horný roh!

51:47
    Kavanaghova tvrdá strela a po nej zakázané uvoľnenie domácich!

53:24
    Domáci teraz pritlačili hostí do ich tretiny a po Hudecovej strele dorážali pred Divisom. Pri tom Ďatelinku fauloval hráč hostí a Slovan bude hrať presilovku!

54:46
    Presilovku začali domáci hráči ideálne. Okamžite roztočili kolotoč prihrávok v útočnej tretine a skúšali strielať z rôznych pozícií. MARTIN ŠTAJNOCH bol pri dobíjaní Divisovej brány najúspešnejší a zvyšuje náskok Slovana na 6-1!

56:30
    Tečovaný puk končí v Konrádovej lapačke.

57:00
    Diváci na zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa teraz zabávajú mexickými vlnami.

58:57
    Slovan bude hrať presilovku!

59:30
    Slovan ani dnes nespozná premožiteľa a tento trunaj je tak preň veľmi úspešný.

60:00

Najlepšími hráčmi zápasu sa stávajú Benoit Gratton, Michal Hudec a Miroslav Preissinger.

Slovan bol dnes silnejším tímom. Úplne najlepšie mu vyšiel nástup do druhej tretiny, kedy dal dva góly v rozpätí 40 sekúnd. V tretej tretine kontroloval náskok a ešte sa dvakrát presadil. (20:25:21)

Ján Kmeť

Branky a nahrávky: 19. Preisinger (Kozák), 21. Hudec (Kukumberg), 21. Frühauf (Bakoš), 31. Kudrna (Skokan, Lipiansky), 51. Cíger, 55. Štajnoch (Bakoš) - 38. Gratton (Kavanagh)

HC Slovan Bratislava: 2. Branislav Konrád (brankár) - 12. Michal Hudec, 16. Roman Kukumberg, 68. Libor Hudacek, 23. Ivan Svarny, 19. Michal Dobron, 39. Martin Bakos, 27. Michal Macho, 9. Tomas Bulik, 6. Ivan Datelinka, 77. Peter Frühauf, 86. David Skokan, 93. Jan Lipiansky, 37. Andrej Kudrna, 55. Maris Jass, 10. Martin Stajnoch, 71. Jakub Ciger, 79. Miroslav Preisinger , 25. Peter Sisovsky, 59. Ondrej Janik, 72. Lukas Kozak
    spusu Vienna Capitals: 8. Reinhard Divis (brankár) - 6. Rafael Rotter, 15. François Fortier, 25. Benoit Gratton, 21. Kevin McLeod, 28. Dan Bjornlie, 17. Pat Kavanagh, 24. Jonathan Ferland, 58. Filip Gunnarsson, 7. Jon Insana, 18. Martin Oraze, 22. Marcel Rodman, 47. Harald Ofner, 61. Christoph Harand, 4. Philippe Lakos, 20. Peter Casparsson, 94. Taylor Holst, 16. Daniel Nageler, 50. Mario Fischer, 57. Wilhelm Lanz, 2. Peter Schweda