Plzeň – Vienna Capitals 3:1 (kon.) | Slavia – Jokerit 2:4 (kon.) | Motor ČB – HC Slovan 2:1 (kon.)
Sparta – IFK Helsinky 3:2 (kon.) | HV71 – Liberec 0:3 (kon.) | Linköping – Mannheim 2:0 (kon.)
Luleå – Kärpät 6:5 (po s.n.) | Salzburg – Tappara 3:8 (kon.) | Eisbären – TPS 4:3 (kon.)

* Dominique Heinrich (SAL)

Když domácí Red Bull ve 13. minutě vstřelil branku na 2:0, asi nikdo netušil, že nakonec inkasuje osm branek a prohraje rozdílem pěti. Utkání, které zejména v úvodu ovlivnilo množství vyloučení včetně vyšších trestů, tak pro sebe jednoznačným poměrem získává Tappara Tampere. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera.

60:00

58:49
    Salzburg v plném počtu.

58:14
    Tampere v poklidu dohrává utkání v početní výhodě.

56:49
    Chris Lawrence (SAL) dostává trest za hákování.

55:56
    Steve Regier (SAL) vyloučen na 2 minuty za sekání.

53:13
    Kanonádu Tampere nevydržel Joshua Tordjman, v brance domácích jej střídá Thomas Höneckl.

53:13
    Tappara právě vstřelila branku!
    Rakouský mistr se složil jako domeček z karet. Další zásah přidává JACOB CEPIS. Bez asistence.

50:46
    Porážka Salzburgu začíná zavánět debaklem. Už sedmý gól Tappary střílí JUSSI HALME. Asistence: Juha Leimu a Antti Kangasniemi.

48:34
    Tappara je v plném počtu.

48:31
    V oslabení přidává Tampere svůj šestý gól, poté co se individuálně prosadil JUSSI MAKKONEN. Bez asistence.

46:34
    Kalle Kaijomaa (TAP) vyloučen za hákování.

46:03
    Hosté se soustředí na pozornou obranu a rychlé brejky.

45:15
    Hra se uklidnila, spolu s ní i rozhodčí, kteří už dlouho nebyli v centru dění.

40:40

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:10. Střely na branku ve 2. třetině: 9 - 20.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. Regier (Bois, Lynch), 13. Latusa (Abid, Raffl), 31. Heinrich (Latusa) - 16. Makkonen, 25. Strömberg (Makkonen), 27. Venäläinen (Strömberg, Makkonen), 34. Männikkö (Halme, Tenute), 35. Halme (Peltola, Männikkö), 49. Makkonen, 51. Halme (Leimu, Kangasniemi), 54. Cepis

EC Red Bull Salzburg: Tordjman (Höneckl) - Trattnig, Aubin, Lynch, Welser, Heinrich, Reitz, Nyren - Raffl, Abid, Latusa - Regier, Earl, Bois - Lawrence, Erlich, Bischofberger - Schiechl, Labrecque, Pöck - Schlacher.
    Tappara Tampere: Metsola (Nieminen) - Kaijomaa, Mäntylä, Leimu, Saravo, Ekbom, Halme - Erkinjuntti, Makkonen, Venäläinen - Strömberg, Tenute, Männikkö - Cepis, Järvinen, Peltola - Karjalainen, Kangasniemi, Lähde.

Rozhodčí: Veit, Fussi - Kaspar, Zehenthofer