Plzeň – Vienna Capitals 3:1 (kon.) | Slavia – Jokerit 2:4 (kon.) | Motor ČB – HC Slovan 2:1 (kon.)
Sparta – IFK Helsinky 3:2 (kon.) | HV71 – Liberec 0:3 (kon.) | Linköping – Mannheim 2:0 (kon.)
Luleå – Kärpät 6:5 (po s.n.) | Salzburg – Tappara 3:8 (kon.) | Eisbären – TPS 4:3 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
3:8 (2:1, 1:4, 0:3)
Tappara Tampere
Čtvrtek 25.08.2011, 19:15European Trophy

56:49
    Chris Lawrence (SAL) dostává trest za hákování.

55:56
    Steve Regier (SAL) vyloučen na 2 minuty za sekání.

53:13
    Kanonádu Tampere nevydržel Joshua Tordjman, v brance domácích jej střídá Thomas Höneckl.

53:13
    Tappara právě vstřelila branku!
    Rakouský mistr se složil jako domeček z karet. Další zásah přidává JACOB CEPIS. Bez asistence.

50:46
    Porážka Salzburgu začíná zavánět debaklem. Už sedmý gól Tappary střílí JUSSI HALME. Asistence: Juha Leimu a Antti Kangasniemi.

48:31
    V oslabení přidává Tampere svůj šestý gól, poté co se individuálně prosadil JUSSI MAKKONEN. Bez asistence.

46:34
    Kalle Kaijomaa (TAP) vyloučen za hákování.

38:40
    Znovu ne na dlouho. Tuukka Mäntylä (TAP) vyloučen na 2 minuty za hákování.

36:53
    Vzápětí dostává 2 minuty za hákování Juha Leimu (TAP), 5 na 3 pro domácí.

35:30
    Jussi Halme (TAP) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

34:03
    Za pouhých třicet vteřin skórují hosté znovu a nyní vedou už o dvě branky. Branku střílí JUSSI HALME. Asistence: Jukka Peltola a Miikka Männikkö.

33:33
    V početní výhodě jdou hosté znovu do vedení, branku střílí MIIKKA MÄNNIKKÖ. Asistence: Jussi Halme a Joey Tenute.

31:53
    David Labrecque (SAL) vyloučen na 2 minuty za hákování.

30:04
    Salzburg právě vstřelil branku!
    V polovině utkání je znovu vyrovnáno. Latusa po svém návratu z desetiminutového osobního trestu připravil gólovou pozici a DOMINIQUE HEINRICH nezaváhal. Asistence: Manuel Latusa.

28:47
    ... brankář hostujícího celku Juha Metsola (TAP) zase inkasuje 2 + 2 minuty za přejetí modré čáry během bitky a hrubost.

28:47
    V Salzburgu se pořádně jiskří. Jeden z nejlepších rakouských obránců vůbec Matthias Trattnig (SAL) dostává trest ve hře za faul kolenem...

26:48
    Současně vyloučeni Brent Aubin (SAL) za hrubost a Miikka Männikkö (TAP) za hákování.

26:25
    Tak to je obrat jako hrom. V poslední vteřině přesilovky dokonale otáčí vývoj utkání SAMI VENÄLÄINEN. Asistence: Kim Strömberg a Jussi Makkonen.

24:26
    Daniel Welser (SAL) vyloučen na 2 minuty za napadení + osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

24:14
    KIM STRÖMBERG srovnává skóre utkání v úvodu druhé třetiny a Tappara se dokázala dostat z velmi nepříznivé situace až k vyrovnání! Asistence: Jussi Makkonen.

19:46
    Jenže ne na dlouho. Jacob Cepis (TAP) vyloučen na 2 minuty za sekání.

16:43
    Trestoměřiči se pořádně zapotí. Antti Kangasniemi (TAP) vyloučen na 2 minuty za hákování.

16:25
    Manuel Latusa (SAL) dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

15:57
    A hosté využívají rovnovážný počet sil na ledě ke snížení. Trefuje se JUSSI MAKKONEN. Bez asistence.

15:05
    Johannes Bischofberger (SAL) vyloučen za hákování. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

12:48
    Hosté inkasují jeden trest za druhým, nyní navíc Antti Erkinjuntti (TAP) dostává za zákrok na Earla trest na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení, a zápas tak pro něj končí!

12:38
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru, když se po 14 vteřinách výhody trefuje MANUEL LATUSA. Asistence: Ramzi Abid a Thomas Raffl.

12:24
    Antti Kangasniemi (TAP) dostává 2 minuty za hákování.

08:16
    Giffen Nyren (SAL) vyloučen na 2 minuty za krosček.

06:32
    Domácí otevírají skóre a po aktivním začátku se ujímají vedení. Prvním střelcem zápasu je STEVE REGIER. Asistence: Danny Bois a Doug Lynch.

02:21
    Hostující tým má hned v úvodu problém. Jukka Peltola (TAP) vyloučen za nedovolené bránění a domácí budou hrát pět na tři.

01:15
    Pekka Saravo (TAP) je prvním vyloučeným v utkání, 2 minuty za držení hole.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. Regier (Bois, Lynch), 13. Latusa (Abid, Raffl), 31. Heinrich (Latusa) - 16. Makkonen, 25. Strömberg (Makkonen), 27. Venäläinen (Strömberg, Makkonen), 34. Männikkö (Halme, Tenute), 35. Halme (Peltola, Männikkö), 49. Makkonen, 51. Halme (Leimu, Kangasniemi), 54. Cepis

EC Red Bull Salzburg: Tordjman (Höneckl) - Trattnig, Aubin, Lynch, Welser, Heinrich, Reitz, Nyren - Raffl, Abid, Latusa - Regier, Earl, Bois - Lawrence, Erlich, Bischofberger - Schiechl, Labrecque, Pöck - Schlacher.
    Tappara Tampere: Metsola (Nieminen) - Kaijomaa, Mäntylä, Leimu, Saravo, Ekbom, Halme - Erkinjuntti, Makkonen, Venäläinen - Strömberg, Tenute, Männikkö - Cepis, Järvinen, Peltola - Karjalainen, Kangasniemi, Lähde.

Rozhodčí: Veit, Fussi - Kaspar, Zehenthofer