B. Bystrica – Žilina 1:3 (kon.) | Zlaté Moravce – Senica 0:0 (kon.) | Nitra – Prešov 2:2 (kon.)
Dunajská Streda – Košice 0:1 (kon.)
FC Nitra
2:2 (1:0)
FC Tatran Prešov
sk Sobota 27.08.2011, 19:30Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.

-10
    Jasný favorit v tomto stretnutí, tým je Nitra, privíta na domácom štadióne Tatran Prešov. Stachurovci sú na peknom 2. mieste, neinkasovali gól už v štyroch zápasoch za sebou. Celkovo dostali len dva góly. Tatran má iné rekordy, ten pre zmenu zbiera červené karty, z ostatných 11-tich duelov dohrával v oslabení hneď 8x (ak rátame aj zváer minulej sezóny) a deviaty hráč bol potrestaný dodatočne. Výsledky však tragické nemá, dokázal uchmatnúť bod Trnave aj Žiline, vyhral v Zlatých Moravciach. Teraz je favorit teda opäť daný jasne, uvidíme, ako duel dopadne.

-3
    Úvodné zostavy:

FC Nitra: Hroššo - Kolmokov, Tóth, Kolár, Držík, Hodúr, Šimonek, Gajdoš, Kaspřák, N´Tuli, Čirik.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Krajnik, Zeher, Kolbas, Katona, Lipták, Farbák, Krob, Papaj, P. Petráš, Torres.

Rozhodca: Kružliak.

1
    Stretnutie práve začalo.

2
    Diviš už musel prvýkrát zasahovať, pekne sa uvoľnoval N´Tuli a dobre vystrelil.

3
    Dobre pálil spoza vápna aj Držík, tentokrát mieri vedľa.

5
    Zatiaľ je lepšia Nitra, drží loptu a hrozí pred Divišom. Hostia sa dostali iba k nepresnému padáčiku, ktorý Hroššo v pohode stiahol.

6
    Faul hostí, štandardka pre Nitru.

7
    Nie však z veľkej vzdialenosti, preto kombinoval N´Tuli s Hodúrom, ale nič vážne nevymysleli.

8
    Katona nenašiel Papaja tak, ako by si predstavoval, preto Hroššo odkopuje od brány.

9
    Hra je celkom svižná, ale na vyloženú šancu čakáme.

10
    Katona pekne spolupracoval s Papajom, k lopte sa vpredu dostal Zeher, jeho nahrávku však defenzíva Nitry zastavila.

11
    Petrášovu nahrávku do pokutového územia odvrátil Tóth.

12
    Prešov sa sympaticky pokúša o útočenie, Papaj vybojoval roh.

12
    Kolbasov center nikto z jeho spoluhráčov nezasiahol, vpredu je Nitra.

12
    Gajdošov center do autu zrazil Krob.

13
    Petráš vyvážal loptu solídne, no vrátil sa Gajdoš a tak je lopta opäť na domácich kopačkách.

15
    Pekná kombinácia zelenobielych, opäť bol pri tom Katona, center do vápna ešte púšťal Zeher, ale tam nikto nebol. Bola to podobná situácia, ako vo štvrtok v Ríme, kde ale Štepanovský nabehol a sieť rozvlnil. Tu hráč z druhej vlny chýbal.

16
    Torres na pravej strane pekne loptu podržal, nabil Papajovi a ten po Hroššovom miernom teči napálil do brvna. Roh pre Prešov...

16
    Hostia sa mohli ujať vedenia, po následnom rohu hlavičkuje Krajník mimo.

19
    N´Tuli vybojoval roh, jeho akcia bola nebezpečná a nikto ho nedokázal zastaviť.

20
    Torres ale odhlavičkoval do bezpečia.

20
    Nitra dala gól!
    Hodúr pekne potiahol loptu až pred vápno hostí, nahral v poslednej chvíli Kolárovi, toho križoval Kolbas, no doprial mu veľa priestoru. To hráč domácich využil a krásnou strelou obstrelil gólmana.

22
    Šimonek sa rútil do vápna, bol tam súboj s Krajníkom, ale Diviš vybehol a loptu chytá. Penalta sa nepíska.

23
    Pre Prešov je to krutý trest, úvod začal sympaticky, mohol sa ujať vedenia, no udreli domáci.

26
    Šimonek je v ofsajde.

26
    Šimonekova delovka bola taka nepresná, že skončila v aute na pravej strane a nie za bránou Diviša.

27
    Šimonek následne fauloval Kroba ďaleko od svojej svätyne, vidí za to žltú kartu.

30
    Krob bol po peknej kombinácii v dobrej šanci, ale z uhlu napálil vysoko nad.

32
    Zeher neohrozil Hrošša, predtým manévroval Torres, no skóre sa nemení.

33
    Gajdošov center do pokutového územia bol pridlhý, nezareagoval naňho ani Šimonek, ani Kolár.

35
    Hra sa trošku kúskuje, Petráš teraz skúšal ďalekonosnú strelu, neuspel.

37
    Kaspřák odkopáva do bezpečia, Papaj sa tak k lopte nedostal po dobrom brejku. Tak aspoň roh pre hostí...

37
    ...Katonov center po ďalšej peknej kombinácii Krob neusmernil hlavičkou na Hrošša. Snažil sa ešte Zeher, ale neuspel ani on, navyše fauloval.

38
    Kombinácie Prešova sú na vysokej úrovni, osobne tento štýl nespoznávam.

39
    Kolbasov center stiahol Hroššo bez problémov.

40
    Dobre vpredu bojoval N´Tuli, napokon zakončoval Kolár, ale tentokrát Diviša neobstrelil.

41
    Krobova strela z diaľky bola nepresná.

42
    Torres hľadal Zehera, ale opäť tam bol Hroššo.

43
    Nitra oblieha bránu hostí, no N´Tuli fauloval.

45
    Veľmi dobrý center posielal na Torresa Zeher, no ten bol tiesnený domácim hráčom a tak sa nemohol presadiť.

45
    Nadstavovať sa zrejme nebude ani jedna minúta.

Prvý polčas skončil.

Prvý polčas sa v Nitre začal svižným tempom, pár šancí mali obe mužstvá. Prešov sympaticky kombinoval, vyústilo to v 16. minúte do obrovskej šanci Papaja, ktorý aj vďaka teču Hrošša trafil iba brvno. Na druhej strane tak potrestal hostí Kolár, keď sa pekne individuálne presadil a parádnou strelou otvoril skóre. Druhý polčas začne približne o 20:33.

Hráči sú už pripravení začať druhý polčas.

46
    Začal druhý polčas.

47
    Krajník fauloval v strede ihriska Šimoneka.

47
    Gajdoš unikol po pravej strane, zbavil sa Kroba a vypálil, no tam dobre zasiahol Diviš.

48
    Nitra má teraz vážnejšiu štandardku.

49
    Kaspřákova bomba po nahrávke Hodúra však letí vysoko nad.

50
    Kolbas si nedovolene počínal, dostáva žltú kartu.

51
    Kolár je ošetrovaný v strede ihriska.

53
    Hra sa trochu kúskuje, vidíme fauly na oboch stranách, zatiaľ sa toho veľa v druhom dejstve neudialo.

53
    Kolár už bude v poriadku, pýta sa na hraciu plochu.

54
    Čirik si faul pred šestnástkou nevypýtal, hrá sa ďalej.

55
    Zatiaľ sa hľadá to tempo z prvého polčasu.

56
    Zeher po Torresovom centri hlavičkoval sám len do Hrošša. Už mohlo byť vyrovnané.

57
    Šimonek bol v ofsajde.

58
    Kolbasov center usmerňoval Torres, tentokrát šla lopta nad.

60
    Zeher nemal vpredu dostatočnú podporu, rýchly brejk tak poriadne nezaložil.

61
    Prešov dal gól!
    Nitra po dlhých minútach prvýkrát inkasovala, len tretíkrát v sezóne. Postaral sa o to Ján Papaj, ktorý dobre číhal na akciu Zehera, jeho strela po teči skončila práve pred ním a tak do siete už nemal problém loptu usmerniť.

62
    Pred chvíľou boli na programe tri striedania, o chvíľu sa k nim dostaneme.

63
    Bernardo je novým hráčom, ale už leží na zemi po zásahu lopty do jeho tváre.

64
    Gajdoš ide dole, strieda ho Šimončič.

64
    Bernardo v tom slede nahradil Zehera, no stále je ošetrovaný.

65
    Bernardo je už na trávniku a pre zmenu skolil Tótha.

65
    Na ihrisku je aj uzdravený Macko, jeho striedanie však ešte doplníme.

67
    To je neuveriteľné, Kolbas dostáva ďalšiu červenú kartu Prešova v tejto sezóne, stiahol Kolára a Kružliak odpískal aj pokutový kop.

67
    Penaltu bude zrejme zahrávať Hodúr.

68
    Hodúr bezpečne premieňa a upravil skóre pre svoj tím. Diviš si vybral druhú stranu.

68
    História sa tak opakuje, uvidíme, či rozhodcovia ešte niekedy doprajú Prešovu dohrať zápas v plnom počte.

69
    Hroššo, alebo brvno teraz domácich zachránili pred vyrovnaním, Papaj sa perfektne presadil a nechýbalo veľa.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 1590 divákov.

70
    Papaj penaltu nevypýtal, iba roh. Je však najlepším hráčom Prešova.

Takže Macko pred pár minútami striedal Torresa.

71
    Katonov mierny lob neskončil v sieti, bol tam Hroššo. Na druhej strane sa do zakončenia nedostal nikto po Krajníkovom zásahu.

74
    N´Tuli pekne našiel Šimončiča, ale jeho polostrela bola veľmi slabá. Diviš v pohode chytá.

75
    Hra sa trochu rozprúdila, Prešov opäť bojuje o jedného menej, už je zrejme na to zvyknutý. Do konca duelu ostáva 15 minút.

77
    Nádherný gól uzdraveného Macka je tou najlepšou odpoveďou na podivné rozhodovania arbitrov v neprospech Prešov nielen v tejto sezóne. Striedajúci hráč Tatrana dostal veľa priestoru pred šestnástkou, napriahol a presne trafil.

79
    Záver duelu ešte bude zaujímavý, Tatran sa nevzdáva a bojuje zo všetkých síl. Nebyť penalty, mohli už vyhrávať.

79
    Sloboda nahradil Držíka.

80
    Naposledy sa tieto mužstvá stretli v poslednom kole minulej sezóny, vtedy sa to v Prešove skončilo divokou remízou 3:3. Ktovie, či sa niečoho podobného ešte nedočkáme aj dnes.

82
    Žltú kartu dostáva za faul na prenikajúceho N´Tuliho po pravej strane Krob.

83
    Sloboda rozohrá priamy kop.

83
    Jeho center bol ale veľmi zlý, odvrátil Krob.

83
    Akcia je nevydarená, loptu má Diviš.

83
    Prešov bude rád, ak udrží s dobre hrajúcou Nitrou aspoň bod.

84
    Mackov center najnižšieho hráča vo svojom tíme, Jána Papaja, nenašiel.

85
    Krajník na zemi, no hrá ďalej.

85
    Vzápätí perfektne odkopol pred Kolárom. Následná vysoká lopta končí v náručí Diviša.

86
    Hodúr našiel Kolára výbornou prihrávkou, no nakoniec to bolo pridlhé. Všetko rieši odkopom Farbák.

86
    Črtá sa záverečný tlak Nitry, niet sa čo čudovať.

87
    Sloboda po centroch sa dostal k odrazenej lopte a napálil na bránu. Tam však fantasticky vyrazil Diviš a podržal mužstvo.

88
    Katona sa vpredu nebrebil a preto ide do útoku Nitra.

88
    Nitra strieda, odchádza N´Tuli, namiesto neho príde Gajdošík.

89
    Bernardo si vraj pomáhal faulom, loptu majú hráči spod Zobora.

90
    Posledné striedanie aj u hostí, odchádza Papaj, namiesto neho prichádza Pribula.

91
    Prešov bojuje v strede ihriska, píska sa pre neho.

91
    Nadstavovať sa budú 4 minúty, polovica z tej prvej je už fuč.

92
    Kolár necentroval dobre, ale Nitra má ešte roh.

92
    Nitra Prešov tlačí, Hodúrova strela sa nedostala poriadne ani do vápna.

92
    Zblokovaná bola aj Šimončičova strela.

93
    Nápor Nitry trvá, hostia sa však dokázali zakaždým ubrániť.

93
    Dopredu išiel Bernardo, našiel Kroba, vybojoval aspoň aut.

94
    Beží posledná minúta, Tatran drží loptu na kraji ihriska ďaleko od svojej brány.

94
    Auty sa sypú, Bernardo vybojoval aj roh.

94
    Macko zahrá roh, je tu posledná šanca hostí...

94
    ...na bližšej žrdi nikto nebol z jeho tímu, ešte jeden roh...

95
    ...lopta bola nebezpečná, ale Kolár odvrátil preč.

Nezdalo sa, žeby to mal byť napokon taký dramatický duel, najmä po slabšom úvode druhého dejstva. Pár možností sa našlo, najmä Zeher hlavičkoval sám pred Hroššom, ale nedal. Potom však prišla Zeherova akcia, našiel polostrelou Papaja a ten musel dať. Potom ale Kolbas fauloval Kolára, dostal červenú kartu a z penalty dal na 2:1 Hodúr. Šancu mal aj Papaj a takmer vyrovnal, opäť tam asi bolo brvno. V 77. minúte ale vyrovnal dobrou strelou Macko a duel sa skončil nerozhodne. Ďakujem za pozornosť. (21:20:23)

Branky: 20. Kolár, 68. Hodúr - 61. Papaj, 77. Macko

Karty:   27. Šimonek (NIT) - 50. Kolbas (PRE), 82. Krob (PRE)   67. Kolbas (PRE)

FC Nitra: Hroššo - Kolmokov, Tóth, Kolár, Držík (79. Sloboda), Hodúr, Šimonek, Gajdoš (64. Šimončič), Kaspřák, N´Tuli (88. Gajdošík), Čirik.
    FC Tatran Prešov: Diviš - Krajník, Zeher (64. Bernardo), Kolbas, Katona, Lipták, Farbák, Krob, Papaj (90. Pribula), P. Petráš, Torres (64. Macko).

Rozhodčí: Kružliak