Vítkovice – Litvínov 2:1 (po s.n.) | Motor ČB – Třinec 4:3 (kon.) | Zlín – Kladno 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Slavia 1:5 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (po s.n.) | Sparta – Liberec 2:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
2:3 (0:2, 2:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 20.09.2011, 18:30 • Tesla Arena, Holešovice, Praha • Tipsport extraliga

Na straně domácích byl nejlepším hráčem zvolen Daniel Přibyl. Na straně Severočechů byl zvolen Petr Nedvěd. Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:03:07)

65:00

63:31
    Liberec právě vstřelil branku!
    Sparta se o vítězství připravuje sama. Dělovka Bartoviče mířila od vyrážečky do rohu branky. Milam Troy mířil před branku a omylem vyrazil Pöpperlemu hůl z ruky. To brankáře Sparty rozhodilo a DANIEL ŠPAČEK již neměl těžkou pozici. Bez asistence.

62:17
    Bližňák mohl ujet sám s Tonem, ale jeho přihrávku zblokoval Čakajík.

62:06
    Ofsajd Sparty.

61:42
    Oba týmy zodpovědně a dobře brání. Liberecký brejk tentokrát zastavila domácí obrana.

61:07
    Hosté zatlačili domácí tým. Oba celky střídají a hráči v rudých dresech zahajují další útok.

60:24
    Prodloužení bylo zahájeno. Útočí opět domácí tým.

Snaha Sparty již střelou neskončila. Dnes se dočkáme prodloužení. Nastavení začne ihned za tři minuty.

60:00

59:40
    Milam Troy splatil své dluhy vůči Nedvědovi. Čistým "stromem" ho za svou brankou poslal k zemi. Vhazuje se po na modré čáře.

59:17
    Puk za brankou Sparty. Ta zahajuje další útok.

58:45
    Obrovský závar před Vošvrdou, ale kotouč opět vyskočil z hloučku hráčů mimo.

58:14
    Petr Tenkrát svou sólo akcí dostal kotouč do útočné třetiny.

57:47
    Spartě již začala zkrácená přesilová hra. U puku hráči v rudých dresech.

57:39
    S nahozením měl Vošvrda problémy, takže puk raději ukryl do své náruče. Vhazuje se po levé straně liberecké svatyně.

57:31
    Sparta zakládá další útok.

57:15
    Hra přerušena. Vhazovat se bude na modré čáře.

57:13
    Boj o puk v rohu kluziště.

56:35
    Zbytečný trest také na straně hostí. Dvouminutový trest inkasovala hostující lavička za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:15
    Domácí působí odhodlaněji a aktivněji. Zatím to ale ovoce nepřineslo.

55:41
    Síly na ledě se vyrovnají. Milam Troy opouští hrací plochu a inkasuje menší trest za hákování.

55:23
    Tygři se již brání ve čtyřech lidech na ledě a úspěšně vyhazují touš ze své třetiny.

54:55
    Sersenova dělovka trefila pouze padajícího soupeře. Puk zamířil mimo hrací plochu.

54:48
    Sparta si vytváří tlak.

54:20
    Trenér Jandač si vyžádal oddechový čas.

54:20
    Hosté půjdou do tří. V závaru před brankou zalehl kotouč jeden z hostujících obránců. Vošvrda vyhodnotil situaci pozdě a přestože zalehl svého spoluhráče, rozhodčí posoudili situaci v čas a správně. Liberecký obránce inkasuje dvouminutový trest.

54:03
    Domácí jsou na koni. Rozjíždějí další kolotoč.

53:11
    Teď se také pořádně ozvalo domácí publikum. Za brankou Pöpperleho došlo k velmi tvrdému souboji Petra Nedvěda s domácím Milamem. Po tvrdém naražení na mantinel inkasuje liberecký sniper dvouminutový trest.

52:42
    Hra je přerušena po souboji u mantinelu a na ledě se objevují dívky, které mají na starost úklid brankoviště.

52:12
    Hanzlík zakládá další útok Pražanů.

51:38
    Hra nabírá na obrátkách. Oba celky přiostřují tempo a dunění mantinelů se ozývá častěji a hlasitěji.

50:52
    Další nepřesná přihrávka Sparty vymaňuje Tygry z tlaku.

50:22
    Icing Severočechů. Vošvrda musí být v pozoru, jelikož se hra přesouvá před jeho levou ruku.

50:06
    Ten končí nepřesnou přihrávkou, která míří ven z útočné třetiny Sparty.

49:43
    Rozjíždí se další kolotoč kolem Vošvrdy.

48:36
    Hra se odehrává především ve středním pásmu. Tygři vypadají, jakoby ztratili elán z první třetiny a domácím se stále nedaří dobýt útočné pásmo.

48:14
    Domácí mají aktuálně více ze hry. Stav se však stále nemění.

47:36
    Zakázané uvolnění Severočechů. Bude se vhazovat po pravé ruce Vošvrdy.

47:12
    Tygři hrají v plném počtu.

46:19
    Spartě se stále nedaří vyslat střelu na Vošvrdovu svatyni. Útoky většinou končí vyhozením Liberce.

45:12
    Zbytečný faul Severočechů. Liberec měl puk na hokejkách, ale přesto dokázal faulovat. Provinil se Tomáš Vak, který si odpyká dvouminutový trest za krosček.

44:42
    Buly vyhrál liberecký forvard. Hosté zakládají útok...

44:13
    Na vhazování po pravici Vošvrdy stojí připravený Tenkrát s hostujícím Bartovičem.

43:53
    Bartovič zalehl Pöpperleho a hra byla přesunuta do středního pásma.

43:10
    Hosté se osvobozují a Holub se již vrací na hrací plochu.

42:56
    Sparta pořádá Matějskou pouť v obraně Liberce. Kolotoč přihrávek stále ne a ne zakončit.

42:19
    Další závar před brankou Tygrů končil zajímavě. Ton se dostal k puku, mířil do odkryté branky, ale síť nerozvlnil. Puk se dostal na modrou k Hanzlíkovi, jenže ten měl se skákajícím kotoučem problémy a střela mu tudíž nevyšla.

41:39
    Tenkrát nabil Tonovi, ale jeho střela nijak vážně neohrozila Vošvrdu.

41:10
    Sparta si svou zarputilostí vybojovala další přesilovou hru. Na trestnou usedl Jan Holub.

40:50
    Vhazuje se po levici Pöpperleho.

40:41
    Sparta zatlačila hosty v jeijch obranném pásmu, vyslala několik střel, ale ani jedna nebyla úspěšná. Liberec je v plném počtu.

40:01

Druhá třetina přinesla podobný hokej. Oba celky hrály vyrovnaně, ale tentokrát stříleli přesně domácí. Spartě se konečně podařilo využít tlak, který si vytvořila. Po brankách Bližňáka a Treilleho se dostala zpět do zápasu. Třetí perioda začne ve 20:17.

40:00

39:31
    Další šance Sparty. Puk ovšem vypadl z hloučku hráčů před brankou, tudíž se k brance Vošvrdy nedostal.

39:02
    Liberec vyhazuje kotouč.

38:41
    Na trestnou míří hostující Bárta, který dostává menší trest za nedovolené bránění.

38:03
    Sparta právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! Obrovská chyba hostující obrany končí druhou brankou Sparty. Tomáš Rachůnek vyslal z rohu kluziště přihrávku do mezikruží, kde stál osamocený YORICK TREILLE. Francouzský sniper ve službách Pražanů zakončil kličkou do forhendu a zavěsil za záda Vošvrdy. Asistence: Tomáš Rachůnek, Radek Philipp

37:19
    Útok Sparty končí střelou Broše, která ale proletěla pouze vedle pravé tyče Tygrů.

36:39
    Rána z čistého nebe! Na modré zpracoval přihrávku Tona MARIO BLIŽŇÁK a nekompromisně prostřelil Vošvrdu v brance Severočechů. To by mohla být vzpruha pro domácí celek. Asistence: Petr Ton

35:50
    Čtvrtý útok také projevuje velkou aktivitu. Střela Přibyla skončila pouze ve výstroji Vošvrdy.

35:14
    Třetí útok domácích se dnes jeví asi nejlépe z celého týmu. Jejich snaha ovšem zatím brankou neskončila.

34:11
    Střela Pacovského trefila pouze hlouček hráčů před brankou. Zakázané uvolnění Tygrů.

33:56
    Sparta operuje s kotoučem okolo Vošvrdy.

32:45
    Mladé pušky se ukázaly. Luňák vzal v rohu kluziště kotouč. Místo přihrávky volil cestu za branku, obkroužil Vošvrdovu svatyni a našel přesnou přihrávkou Lukáše Žálčíka, který bohužel pro domácí trefil pouze boční síť.

32:07
    Severočeši v plném počtu.

31:47
    Liberec se vymaňuje z tlaku. Sparta musí pro kotouč až za Pöpperleho.

30:56
    Sparta konečně dokázala vážně ohrozit Vošvrdu. První dělovka Sersena letěla nad branku, ale podruhé již mířil mezi Vošvrdovy betony, který ovšem včas stihl zavřít skulinku mezi nimi.

30:07
    Sparta také dostává příležitost přesilové hry. Na trestné pyká hostující Čakajík.

30:04
    K puku se na modré dostal domácí Ton. Vyzkoušel přes bránícího hráče svůj forhend, z kterého ovšem nezapršelo.

29:29
    Před Pöpperleho se dotíral Víšek, ale v hloučku domácích hráčů nedokázal zakončit přesně. Opět se vhazuje po Pöpperleho levici.

28:24
    Po komerční přestávce se vhazuje po levici Pöpperleho.

27:41
    Za brankou se do sebe pustili Angel Krstev s Jaroslavem Kudrnou. Oba dostávají menší trest za hrubost.

27:26
    Liberec sice drží kotouč ve své moci, ale stále se mu nedaří ohrozit Pöpperleho.

26:58
    Kolotoč přihrávek přerušil vyhozením Krstev.

26:33
    Puk v moci Severočechů a v okolí Pöpperleho...

25:54
    Na trestnou lavici zamířil další domácí hráč. Dvě minuty inkasoval Daniel Přibyl.

25:20
    Po sérii nepřesností u obou celků se puk dostal do rohu obranného pásma, kde po strkanici zvítězili hosté a drali se dopředu. Akce Tygrů skončila v lapačce Pöpperleho.

24:17
    Opět se ani jednomu z celků nedaří udržet kotouč na delší časový úsek.

23:32
    Sparta působí aktivně, také jí nic jiného nezbývá. Aktuálně dobývá obranné pásmo Liberce.

22:48
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

22:16
    Vakova dělovka od modré míří mimo.

21:52
    Tygři zatím nijak vážně neohrozili branku Sparty. Jediný pokus ukryl Pöpperle do své výstroje.

20:48
    Na trestnou zamířil opět domácí kapitán. Broš si odpyká dvouminutový trest a hosté mají možnost přesilové hry.

20:01

Po první periodě vedou celkem zaslouženě Severočeši. Né, že by Spartu nepustili k puku a drtili, ale zatím jí školí z efektivity a jednoduchosti, ze které dokázali vytěžit dvě branky. Druhá třetina začne přibližně v 19:24.

20:00

19:47
    Domácí jsou v plném počtu, ale kotouč hlídají hosté.

19:34
    Únik domácích zastavil další ofsajd, tentokrát byl viníkem Petr Ton.

19:05

18:32
    Nedvěd teď ladně projel středním pásmem a zpětnou přihrávkou do uličky nalezl Čakajíka, kterého v cestě na Pöpperleho zastavil ofsajd.

17:46
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou zamířil domácí Broš.

17:33
    Poslední sezony stále stejný obrázek. Puk sice Sparta drží v útočném pásmu, ale kotouč se nachází převážně v rozích, z čehož nepramení žádná gólová šance. Liberec se osvobozuje.

17:05
    Na trestnou lavici míří Jiří Moravec, který si odpyká menší trest za sekání, když nedovoleně zastavil Tona, jenž ujížděl s Fosterem vstříc brance hostí.

16:07
    Domácí stále drží kotouč, ale proti výborně bránícím Tygrům se jim nedaří ohrozit Vošvrdu.

15:13
    A Liberec přidává další branku. Čakajík nalezl křižnou přihrávkou na modré PETRA NEDVĚDA, který ihned po zpracování kotouče vystřelil na domácí branku a trefil mezeru mezi Pöpperleho betony - 0:2! Asistence: Martin Čakajík, Tomáš Klimenta

14:37
    Domácím se podařilo dostat do útočné třetiny, ale pouze na malý okamžik. Z následného brejku ujížděl Bulíř sám na jediného obránce Sparty. Ten jeho střelu zblokoval a touš opustil hrací plochu. Hostující forvard dohrál domácího brankáře, což se domácím hráčům nelíbilo.

13:24
    Puk se nachází spíše na hokejkách domácích hráčů, ale těm se stále nedaří tuto šanci proměnit v branku.

12:59
    Po přetahované ve středním pásmu přišlo zakázané uvolnění Tygrů. Po komerční přestávce se bude vhazovat vedle Vošvrdovy branky.

12:23
    Spartě se podařilo zavřít hosty v jejich obranné třetině, ale dvě střely Yoricka Treilleho se neujaly. Po chvilce střílel také Foster, ale napodobil svého kolegu. Liberec se osvobozuje.

11:36
    Ten skončil zblokovanou střelou Tenkráta v lapačce libereckého strážce branky.

11:23

11:06
    Tentokrát se vhazuje po levici Vošvrdy.

10:36
    Teď se ukázal domácí brankář. Holub nejprve trefil ležícího obránce Sparty a puk se odrazil k Urbanovi. Jeho střelu ovšem Pöpperle s přehledem ukryl do své lapačky.

10:00
    Spartě se ihned po vhazování podařilo dostat kotouč ze své třetiny, ale brejk skončil na obranném valu hostí.

8:52
    Schovaná střela TOMÁŠE KLIMENTY zprava prošla až do sítě! Hostující Tygři se ujímají na Spartě vedení. Asistence: Petr Nedvěd.

8:12
    Střelu Klimenty srazil Tomáš Rachůnek do rohu.

5:32
    Lukáš Vantuch dostává menší trest za držení.

7:28
    Zatím se hraje převážně ve středním pásmu. Žádný tým se nežene do útočení.

6:50
    Na dvě minuty se půjde posadit domácí Mario Bližňák.

6:09
    Teď byl k vidění mírný tlak Sparty. Puk z rohu odpálil jeden z hostujících obránců.

5:11
    Ton vystřelil z mezikruží a vyražený puk se snažil dorážet Tenkrát. Vošvrda zatím pozorný.

4:20
    V první velké příležitosti se octnul liberecký Bulíř. Měl o krok navíc před domácí obranou, jeho blafák však domácí brankář bez problému zneškodnil.

2:46
    Střelu Vaka ze středního pásma ztlumil Pöpperle.

1:53
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

1:32
    První nepřesnost - icing Sparty.

1:02
    Na druhé straně kombinovali liberečtí tygři, ke střele se však jejich elitní formace nepropracovala.

0:23
    Hned po třiadvaceti vteřinkách se k puku dostal za brankou centr Broš a z otočky nastřelil tyčku.

00:01

Slavnostní buly prvního domácího utkání Sparty vhodí mezi Michala Broše a Petra Nedvěda bývalý hráč Sparty a komentátor Pavel Richter.

Před malou chvílí se zde na ledě i v publiku držela minuta ticha za tragicky zesnulé hráče Lokomotivu Jaroslavl, v jehož dresu nastupovali rovněž Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

Za mohutného potlesku v ochozech na led vyjíždějí domácí hráči - sparťané.

Přeji Vám příjemný úterní podvečer z malebného hokejového stánku jménem Tesla Arena. Dnes je pro Vás připraveno utkání druhého kola extraligy mezi domácí pražskou Spartou a hostujícím Libercem. Utkání začíná v 18:30.

Oliver Sálus

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 37. Bližňák (Ton), 39. Y. Treille (Rachůnek T., Philipp) - 9. Klimenta (Nedvěd), 16. Nedvěd (Čakajík, Klimenta), 64. Špaček

HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Sersen, Milam, Hanzlík, Kasík, Philipp, Husák, Krstev - Lapšanský, Broš (C), Rachůnek I. - Tenkrát, Bližňák, Ton - Treille Y., Foster, Rachůnek T. - Žálčík, Luňák, Přibyl - Pacovský
    Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Hay, Výtisk, Moravec, Derner, Pavlů, Holub, Kajínek - Kudrna, Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Dušek, Vak - Špaček, Víšek, Bulíř - Bárta, Vantuch, Urban

Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Jindra, Lhotský