Slavia – Sparta 2:5 (kon.) | HC Kladno – Jihlava 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | K. Vary – Chomutov 1:4 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 5:1 (kon.)
Znojmo – Olomouc 1:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 29.09.2011, 18:00 • Znojemský zimní stadion • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Lukáš (Trelc) - Škůrek, Schejbal, Brandýs, Kaluža, Šaur, Jergl, Vondra, Dufek - Číp, Hes, Novotný, Haas, Brada, Smetana, Bartoš, Miczek, Lehečka, Machala, Sedlář, Rác.

Rozhodčí: .

Hezký večer, vítám Vás při sledování utkání NOEN extraligy juniorů mezi Orly a hosty z Olomouce. Znojmo má v zádech sobotní výhru nad Vítkovicemi, Hanáci si ve svém posledním utkání nevedli tak dobře a prohráli na domácím ledě 4:6 s Kometou Brno.

Mužstvo Olomouce nastupuje na led.

Nyní už nastoupilo i mužstvo domácích Orlů.

00:01

0:57
    Hráči Olomouce nastoupili do utkání s velkou vervou, domácí celek ovšem houževnatě vzdoruje všem snahám.

1:24
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zpoza brány dostal JAN MICZEK, prostřelit brankáře Kuchaře nebyl větší problém. Asistence: Novotný.

2:07
    Orli se snaží o protiútok, Lukáš ale chytá dobře a střely na betony hravě vyráží.

2:46
    Ofsajd hostí, snaží se probít přes domácí obranu, ta zatím odolává.

3:16
    Vyloučen Číp (OLO) - dvě minuty za hákování.

3:52
    Hra se přesunula před Lukáše, domácí ale nemohou najít recept na obranu Hanáků.

4:24
    Orli pořád kombinují, teď ale překombinovali a Olomouc vyhazuje.

5:26
    Číp ze samostatného úniku trefil tyč domácích!

5:16

5:55
    Rozhodčí signalizoval výhodu, ovšem hosté neproměňují. Vyloučen Latner (ZNO) - dvě minuty za podražení.

6:19
    Střelu od modré tečoval TOMÁŠ SMETANA, kotouč se trefil gólmanovi domácích přesně mezi betony. Asistence: Šaur, Číp.

7:07
    Domácí se marně snaží vytvořit si tlak. Olomoučtí Orly k ničemu nepustí.

7:51
    Zika mohl dorážet do prázdné brány, netrefil ale kotouč. Na druhé straně teď nepřekonal Kuchaře ani následný protiútok Olomouce.

8:48
    Hra probíhá ve volném tempu, střední pásmo je okupováno oběma týmy.

9:47
    Orli se snaží dohnat dvougólové manko, olomoucká obrana je ale téměř neomylná.

10:27
    Miczek se snažil dorážet z bezprostřední blízkosti, trefil ale pouze náruč Kuchaře.

11:03
    Vyloučen Hes (OLO) - dvě minuty za držení.

11:21
    Orli se v pásmu moc neohřáli, Olomouc napodruhé vyhazuje.

11:49
    Latner střílel z dálky, netrefil ale bránu.

12:10
    Vyloučen Zika (ZNO) - dvě minuty za hákování.

12:17
    Číp měl opět volnou bránu, ale Kuchaře neprostřelil.

13:03

13:30
    Nájezd přes půl hřiště a kompletní znojemský tým si prodělal ROMAN RÁC, který se dostal za domácí obranu a prostřelil gólmana Kuchaře. Asistence: Rác.

14:11
    Orli se znovu pokoušejí o tlak, Lukáš je ale připraven.

14:51
    Janoušek se pokoušel dostat puk do pásma, ale o vlastní hokejku jej nahrál zpět ke Kuchařovi, čehož využívají Olomoučtí a usazují se před domácí svatyní.

16:12
    Orli se sice osvobozují, ale hra pořád probíhá ve středním pásmu a nenaskýtá moc možností ani jednomu týmu.

16:59
    Smetana se pokoušel dorážet za Kuchaře, ale baseballový trik mu nevyšel a kotouč ve vzduchu netrefil.

18:01
    Zakázané uvolnění hostí, Orli se ještě stále nedostali do tempa.

18:19
    Machala měl samostatný nájezd na Kuchaře, obrana ale stihla přispěchat včas.

18:55
    Rác střílel na Kuchaře, bránu ovšem netrefil.

19:22
    Domácí se snaží vytvořit poslední nátlak před koncem třetiny.

19:45
    Zakázané uvolnění domácích, konec třetiny bude v režii Olomouce.

20:00

Po první třetině je stav pro domácí velice nepříznivý. Ovšem hrou, kterou představili v první třetině, toho moc více nezmohou.

Obě mužstva jsou na ledě před nepočetnou diváckou kulisou.

20:01

20:26
    Rác to zkoušel na Kuchaře, ten byl ovšem připraven.

20:55
    Špaček střílel z dálky, netrefil ale bránu.

21:35
    Kastner to také zkoušel z dálky ani on však bránu netrefil.

22:30
    Olomouc se nastěhovala před Kuchaře, domácí brání jen stěží.

23:34
    Na druhé straně teď hrozí ofenziva Orlů, střela na bránu zatím ale nevzešla.

24:24
    Latner z mezikruží střílí vysoko nad Lukášovu bránu.

24:45
    Vyloučen Kaluža (OLO) - příliš mnoho hráčů na ledě.

25:21
    Olomouc vyhodila, domácí zkouší z dálky.

26:04
    Smetana se dostal do samostatného úniku, ale přestřelil bránu.

26:45
    Hosté v plném počtu. Janoušek střílel přímo do Lukášovy náruče.

27:09
    "Ťukec" před bránou domácích skončil zásahem Kuchaře.

27:34
    Olomouc je v pásmu a domácí mají velké problémy.

28:41
    Mužstva se přesouvají z jedné strany na druhou, ani na jedné straně však nejsou významnější šance.

29:44
    Orli zahrozili, Pelikán to zkoušel z kruhu bekhendem, trefil však pouze Lukáše.

30:08
    Zakázané uvolnění domácích.

30:36
    Vyloučen Mikulášek (ZNO) - příliš mnoho hráčů na ledě.

31:44
    Olomouc je usazená v pásmu, střely z dálky ale nemají významnější účinek.

32:36

33:25
    Orli právě vstřelili branku!
    Domácí se konečně dočkali branky. ALEŠ PELIKÁN se dostal před Lukáše a střelou nad rameno ho překonal. Asistence: Kovář.

34:24
    Orly jejich gól povzbudil a najednou se tlačí před svatyni hostů.

34:40
    Brandýš zůstal ležet na ledě, po chvilce se ale otřepal a pokračuje ve hře.

35:20
    Olomouc se tlačí dopředu, střela od modré a následná dorážka ale Kuchaře nepřekvapily.

35:39

36:02
    JAKUB LEHEČKA se dostal k odraženému kotouči a brankáře Kuchaře lehce překonal na levý beton.

36:22
    Vyloučen Machala (OLO) - dvě minuty za sekání.

37:14
    Vyloučen Škůrek (OLO) - dvě minuty za nedovolené bránění. Hra pokračuje 5/3.

37:42
    Orli se dostali do tlaku, ale Kuchaře dvakrát nepřekonali a Olomouc vyhazuje.

38:22
    Hraje se 5/4, Orli jsou venku z pásma.

39:14

40:00

Druhá třetina se nesla v duchu přenášení hry z jedné strany kluziště na druhou. Padlo po jednom gólu na každé straně, to je ale z celé druhé periody vše.

40:01

40:14
    Po vyhraném buly ve středovém kruhu se do útoku řítil Tichý, jeho střelu drží Lukáš v náručí.

40:50
    Poprvé ve třetí třetině zahrozili i hosté, Kuchař ovšem, stejně jako jeho kolega na druhé straně, pozorný

41:23
    Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po levici Kuchaře.

41:33
    A máme tu pátý gól v domácí síti. Olomoučtí hráči dokonale rozebrali znojemskou obranu a do poloprázdné branky zakončoval RADEK ČÍP. Asistence: Tomáš Smetana, Jakub Lehečka.

42:25
    A hosté měli nakročeno k dalšími gólu. Krásný pas až z vlastní obranné třetiny dostal ujíždějící Rác, ke štěstí domácích hráčů však nedokázal puk zpracovat a těsně před zakončením mu uniká z hole.

43:15
    A znovu Hanáci a jejich tah na bránu. Tentokrát však Číp nedokázal před Kuchařem zabrzdit a znojemského gólmana srazil v brankovišti. Vše je vyřešeno omluvou.

43:35
    Hra se přesunula před Lukáše, jedovku z hole Nováčka schovává v lapačce, vhazuje se po jeho pravici.

44:10
    Zmatek v hanácké obraně nedokázal využít Telesz, na kterého volal osamocený puk před olomouckou klecí. Lukáš ale včas vyjel a puk zametá do rohu.

45:00
    Se střelou jednoho z olomouckých beků si Kuchař poradil s přehledem, stejně tak na druhé straně dobrý zákrok Lukáše po střele Tichého.

45:59
    Hraje se ve středním pásmu, oběma týmům se nepodařil přechod do útočné třetiny.

46:37
    Malá roztržka před Kuchařem, rozhodčí vše uklidňuje a vhazuje se ve středním pásmu.

47:00
    Do útoku si najížděl Pelikán, tentokrát mu však olomoucká obrana nedala šanci a těsné po přechodu modré čáry bere puk ze znojemské hokejky.

47:36
    A Olomouc opět před Kuchařem. Přihrávku z rohu kluziště nedokázal propasírovat za záda domácího gólmana Sedlář.

48:12
    Při rozehrávce se Tichý srazil s protihráčem ve středovém kruhu, puk si berou opět hosté.

48:50
    V signalizované výhodě se do útoku hrnou Hanáci, se střelou však čekají.

49:01
    Hosté čekali tak dlouho, až o puk přišli. Na trestnou lavici však odchází Telesz (ZNO) - podražení.

49:35
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění, vhazuje se u Lukáše.

49:50
    Do rychlého brejku uniká Machala, jeho zakončení do pravého rohu branky však Kuchař vytěsnil.

50:30
    Hraje se u branky olomouckého gólmana, Hanáci se nemůžou dostat ze své obranné třetiny.

51:01

51:30
    O rozehrávku se pokouší Zika, znojemští hráči však o puk za Lukášovou bránou přišli.

52:15
    V rohu bojovali o kotouč Nováček a Lehečka, nakonec úspěšnější olomoucký útočník. Hra se přesouvá do střední třetiny.

53:15
    Po hře ve středním pásmu se Znojemští dostali před olomouckou bránu, Latner z mezikruží střílí nepřesně.

53:55
    Olomouc se rychle přesunula před Kuchařovu bránu, domácím Hanáci zle zatápěli, Orli se raději osvobozují zakázaným uvolněním.

53:55
    Oddechový čas pro domácí.

53:55
    Domácí hráči vyhráli buly a hned se ženou do útoku.

54:16
    Přechod do útočné třetiny ale dnes činí domácím problémy, puk mají na hokejkách opět hosté. Z dobré spolupráce mohli gól vytěžit Lehačka s Čípem, ležícího gólmana však nedokázali přehodit.

54:40
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:12
    Po vyhraném buly před Kuchařem se k olomoucké bráně dostali Zika s Novákem, avšak střela Nováka a následná Zikova dorážka hostujícího gólmana nevyvedly z klidu.

55:50
    Po rychlém brejku se před Mikuláškem otevřela poloprázdná olomoucká klec, znojemský útočník však puk míjí a ten letí do rohu kluziště.

56:12
    Znojemští hráči jsou nastěhovaní před Lukášovou klecí, zatím se však neodhodlali ke střele.

56:59
    Tak dlouho si Orli přihrávali, až o puk přišli. Nyní ho mají na holi olomoučtí hráči a šetří čas za svou bránou.

57:23
    Pokus o přechod před Kuchaře končí ofsajdem.

57:56
    Novák se hrnul před Lukáše, ovšem olomoucký bek opět úspěšnější a bere znojemskému útočníkovi puk.

58:46
    Znojmo se ještě snaží o jednu branku, ale dnes se mu nedaří. Nepřesnosti na domácích hokejkách jsou obrovské.

59:16
    K brance teď měli blízko hosté. Kuchař se však roztáhl na brankové čáře a nedovolil hráčům skórovat.

59:26
    Jedno z posledních vhazování před olomouckou klecí.

60:00

A máme tu závěr utkání. V poslední periodě jsme byli svědky jen jediné branky, a to z hole hostujícího Čípa. Orli již nedokázali nijak zareagovat a po zásluze dnešní střetnutí prohrávají. Loučíme se s Vámi ze Znojma a přejeme hezký zbytek večera. (20:03:52)

Petra Matůšová

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 34. Pelikán (Kovář) - 2. Miczek (Novotný), 7. Smetana (Šaur, Číp), 14. Rác (Lehečka), 37. Lehečka (Číp, Dufek), 42. Číp (Smetana, Lehečka)

HC LERAM Orli Znojmo: Kuchař (Pivrnec) - Bukáček, Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún - Novák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Podešva, Zika, Kastner, Nováček.

Rozhodčí: Blecha - Reich, Klouda